Forum Miłośników Citroena
forum miłośników marki citroen XM xantia BX C1 C2 C3 C4 C5 C6 ZX

C5 - Dziwny problem z centralnym zamkniem

berlov - 7 Listopad 2018, 20:39
Temat postu: Dziwny problem z centralnym zamkniem
Centralny zamek jeżeli zamknę auto pilotem zamyka i natychmiast otwiera auto. Identyczny objaw występuje jak zamknę kluczykiem ( klika centralny zamykając wszystkie drzwi po czym je otwiera). Auto da się jedynie zamknąć guzikiem wewnątrz. W związku z tym obecnie procedura zamykania polega na otworzeniu prawej przedniej szyby , wsadzeniu reki przez okno zamknięciu centralnego od środka oraz zamknięciu szyby pilotem :) Owszem, da się tak , ale chyba nie o to w komforcie francuzów chodzi - pomóżcie ! :)

PS:Może nie ma to związku ale problem wystąpił po odebraniu samochodu od mechanika który demontował dmuchawę, naprawiał wtyczkę dmuchawy i wiązkę do otwierania tylnej klapy.

wojtis1990 - 8 Listopad 2018, 08:16

Wygląda to na uszkodzenie zamka lub kabli. Zamyka i otwiera bo moduł centralnego zamka widzi gdzieś nie domknięte drzwi.
sasun71 - 8 Listopad 2018, 16:03

Przyjrzał bym się wiązce w tyle klapy ,sam robiłem ostatnio jeden kabel bo siłownik nie zamykał a urwał się drugi za trochę,tyle że jak nie zamykał tyłu to resztę zamykało więc przyczynę szukaj w zamku klapy lub na dole gdzie jest ucho zamka masz też wyłącznik i on może robić problem,może być popsuty lub coś z kablem .Jeśli jest na otwarciu to auta nie zamkniesz bo uważa że klapa jest podniesiona
berlov - 9 Listopad 2018, 21:12

chyba trop z klapą jest właściy - własnie zauważyłem że po uruchomieniu auta są 2 piknięcia i na wyświetlaczu pojawia się symbol otwartej klapy ( a właściwie wygląda jak szyba w klapie ). I teraz mam pytanie - czy z otwartą szybą w klapie kombi powinno się dać zamknąć pilotem auto ? Czy na wyświetlaczy wystepuje wogóle informacja o otwartej szybie w klapie ?
Pyotrek - 10 Listopad 2018, 02:30

Tak występuje informacja o otwartej szybie, najprawdopodobniej zawilgotniał ci mikrostyk w klapie, możesz go odłączyć, złącze jest albo pod zaślepką wycieraczki, albo od środka pod tym plastikiem maskującym mechanizm wycieraczki.
sasun71 - 10 Listopad 2018, 09:40

Jak jest opcja otwieranej szyby to znaleźć mikrostyk ,zdemontować przemyć spirytusem oraz wysuszyć i może będzie działać ponownie :)

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group