Forum Miłośników Citroena
forum miłośników marki citroen XM xantia BX C1 C2 C3 C4 C5 C6 ZX

Ogólnie - Citroen C4 podczas jazdy gaśnie

matekk77 - 6 Grudzień 2018, 21:10
Temat postu: Citroen C4 podczas jazdy gaśnie
Witam.

Jestem posiadaczem Citroena C4 I 2004 rok 1.6 hdi 109km
Od jakiegos czasu po deszczu auto podczas jazdy gaśnie i nie odpala, akumulator mimo tego ze był naladowany starcza na 2 zakrecenia rozrusznikiem. Odpala dopiero gdy postoi kilka dni w garazu i mechanik usunie błędy. Błędy które widnieją to P003 oraz P1166. Jeden mechanik mowi ze zaczalby od elektrozaworu z kolei drugi wymienilby akumulator. Zauwazylem ze podszybie jest opadniete, sam juz nie wiem co mam o tym myśleć i jaki krok podjąć jako pierwszy. Czy spotkal się ktoś juz z takim przypadkiem? Pozdrawiam

sasun71 - 7 Grudzień 2018, 18:39

matekk77, Nie znam się na błędach ale nawet bez kodów można zrobić próbę czyli w momencie kiedy nie zapala włożyć z innego auta akumulator sprawny i ponowić próbę;) Dwa miernik pomiędzy klemę i zmierzyć pobór prądu,znajdziesz instrukcję na YT czy coś rozładowuje aku..ps. Ocenić rozrusznik-mnie kiedyś opadł na tulejkach w fordzie to miał ciężko jak na zwarciu w dieslu momentalnie dzień po dniu,miałem drugi z przeszczepu silnika i zapalanie wróciło ;-) i coś takiego u kogoś tu
Marek620 - 8 Grudzień 2018, 18:13

matekk77, Zacznij od akumulatora.Przecież można zmierzyć i ładowanie i ocenić , jakie jest napięcie. Może orientujesz się ile lat ma aku . Ja 3 max 4 lata i mimo , że latem kręci idzie do wymiany :roll:
bejrut - 29 Grudzień 2018, 21:54

Akurat dzisiejsze akumulatory potrafią i padać po 2 latach, zaraz po tym jak konczy sie gwarancja. Np u mnie ostatnio boscha równo po dwóch latach a teraz mam jakiegoś chinczyka to nawet po roku już coś szwankuje :D
bombastico - 8 Styczeń 2019, 22:34

RAcja, moj aku po 8 miesiącach idzie na smietnik. A wyrzuciłem niestety paragon zakupu
mister31 - 9 Styczeń 2019, 10:45

Kolego matekk77 sprawdź elektrykę, cytrynki bardzo wrażliwe są na wilgoć i kable mają słabe, u mnie po każdym deszczu wyskakiwał komunikat , że klocki zdarte przy każdym hamowaniu. Oddałem do mechanika, klocki wymienił, tylko nie zauważył (pewnie praktykanci naprawiali), że kabel od czujnika jest przerwany 10 cm od koła... Kable nie stykały się ale wystarczyło kilka kropel wody by oszukać system. W innym C5 wymieniłem zawór EGR, pompę paliwa w zbiorniku, zawór ciśnienia paliwa w pompie wtryskowej i nic... pomogło poruszanie kablami od czujnika ciśnienia paliwa, ot coś gdzieś nie do końca stykało...
pozdrawiam

Kuba88 - 12 Styczeń 2019, 21:19

To prawda ze są wrażliwe na wilgoć, ale czasami tez jak są powypadkowe to potrafia dziać się cuda z elektroniką ;)

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group