Forum Miłośników Citroena
forum miłośników marki citroen XM xantia BX C1 C2 C3 C4 C5 C6 ZX

Ogólnie - Prostownik z rozruchem czy bez?

igorsm - 16 Grudzień 2018, 10:09
Temat postu: Prostownik z rozruchem czy bez?
Zima, a że auto jest garażowane przed domem (nie posiadam garażu), to zaczynają się problemy z odpaleniem. Zastanawiam się, co jest lepszą opcją? Prostownik z rozruchem czy bez?
sasun71 - 16 Grudzień 2018, 11:07

To chyba lepsza opcja z rozruchem ,bo jak można mieć na oku to i naładujesz jak i poratuje w kłopocie,z garażem wystarczył by według mnie dobry bez,aktualnie tez doładowuje prostownikiem tzw inteligentnym z procesorem bo mają funkcje odsiarczania akumulatora a mam krótkie odcinki co dzień tak że też wspomagam prostownikiem
grigori333 - 16 Grudzień 2018, 11:40

igorsm, A nie lepiej nowy akumulator ?
sasun71 - 16 Grudzień 2018, 11:44

grigori333, Może też jeździ w koło komina jak Ja,więcej odpalań jak jazdy i nie ma się kiedy doładować a jeszcze grzanie płynu pożera prąd w moim przypadku,jak się wyłączy grzanie to widzę jak światła mrygną;)
moreno - 18 Grudzień 2018, 07:29

Coś w tym może być, że akumulator często nie zdąży się naładować, po rozruchu samochodu. Gdzieś czytałem takie opracowanie, że akumulator zaczyna się ładować, czyli przywracac do stanu sprzed odpalenia samochodu dopiero po przejechaniu 4 czy 5 km.
Prostownik z rozruchem ma tą przewagę, że jest w stanie szybciej uruchomić auto, jeżeli to co napisałem powyżej jest prawdą.
Wydaje się, że tradycyjny prostownik jest bardziej mobilny, popularniejszy... sprawdź jeszcze prostowniki od KD: https://kraftdele.info/24-prostowniki-tradycyjne mają duży wybór, w dobrych opcjach cenowych.

wojtis1990 - 19 Grudzień 2018, 08:43

Ja mam od 6 czy 7 lat zwykły prostownik z marketu za 50 zł i wystarcza. Wymieniłem tylko przewody bo się pourywały. Takiego z funkcją rozruchu to bałbym się podłączać do nowych aut naszpikowanych elektroniką. Czasami pożyczenie prądu od dawcy potrafi już głupot narobić.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group