Forum Miłośników Citroena
forum miłośników marki citroen XM xantia BX C1 C2 C3 C4 C5 C6 ZX

Ogólnie - Prawa lampa czasem gaśnie

mister31 - 13 Styczeń 2019, 18:22
Temat postu: Prawa lampa czasem gaśnie
Witam
Mam C 5 2.0 w dieslu z 2007 r Ma ksenony i automatyczne włączanie świateł po zmroku. I taka ciekawostka odpalam po zmroku, światłą włączają się automatycznie i jest wszystko OK. , ale jak np. wracam z trasy i światła były włączone ręcznie i wyłączę je zanim zgaszę silnik (wtedy one włączą się automatycznie z powrotem) to prawa lampa co jakiś czas gaśnie i znowu się zapala...
W kluczyku mam tez włączanie świateł na tym trzecim przycisku. Jak włączę światła na wyłączonym silniku to ta prawa lampa też wariuje.
Wie ktoś o co chodzi ?
pozdrawiam

sasun71 - 13 Styczeń 2019, 19:25

Nie mam takiego ustrojstwa ale przejrzał bym najpierw wtyczki na wyłączonym czy nie ma śniedzi..może dlatego wariuje jak się nie kończy ksenon
mister31 - 13 Styczeń 2019, 22:50

Też myślałem, że ksenon się kończy, ale jak włączam światła wajchą albo gdy pracuje silnik i po zmroku same się włącza to normalnie świeci... no i ksenon podobno jak sie kończy to kolor zmienia , a moje cały czas jednakowo oba świecą...
Jacoll - 19 Styczeń 2019, 08:23

mister31, obstawiam końcówkę żarnika... :-|
mister31 - 19 Styczeń 2019, 11:36

Jak napisałem już wyżej . Też tak myślałem, ale dlaczego na włączonym silniku świeci dobrze ? No i nie zmienił barwy jak to żarniki na umarciu mają w zwyczaju...
Jacoll - 19 Styczeń 2019, 14:33

mister31, jeśli masz czas i chęci to zamień żarniki stronami... będzie wiadomo coś więcej. Przy okazji spryskaj kostkę środkiem do poprawy styków.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group