Forum Miłośników Citroena
forum miłośników marki citroen XM xantia BX C1 C2 C3 C4 C5 C6 ZX

C5 - stuki z tyłu

marmor - 25 Styczeń 2019, 22:38
Temat postu: stuki z tyłu
Mam wrażenie, że od jakiegoś czasu słyszę pukanie w tylnej części auta - dźwięk pochodzi jakby z obu kół podczas jazdy po nierównościach. Najpierw myślałem, że to półka klepie - ale to nie to.
Mam wymienione łożyska wahaczy (20 tys. km - ale to był zupełnie inny odgłos), nowe poduszki belki i odbojniki, przedwczoraj wyczyszczone zaciski (korozja aluminium).
Podpowiedzcie, co może jeszcze stukać z tyłu ? Tak jak wspomniałem - słychać to na większych nierównościach, głuchy odgłos jakby pukanie półki. Wiem, że cytryna jest głośna po wjechaniu w dziurę, ale to też nie to. Help !

sasun71 - 25 Styczeń 2019, 23:39

Podskakujące klocki hamulcowe też potrafią..Jak mają możliwość bo coś je słabo usztywnia
marmor - 26 Styczeń 2019, 10:19

klocki były sprawdzone przedwczoraj - przy okazji czyszczenia zacisków z korozji - na pewno to nie to...
Odnoszę wrażenie, że pukanie pojawiło się wraz z nastaniem większych mrozów

sasun71 - 26 Styczeń 2019, 11:09

Ok,czytałem że było czyszczone,ale nie miały luzów góra dół w prowadnicy? Bo taka możliwość powoduje stuki a nie luz względem tarczy,kolega miał taki przypadek w oplu.Nie wiem jak C5 ma tył zawieszenie,wszelkie łączniki itp. ale stukać to może i tłumik jak coś w środku odpadło;). Opcja czekać na lato :-P
pedro - 27 Styczeń 2019, 09:58

przy większych mrozach gumy sztywnieją i hałasy się nasilają...
jak wymieniałeś gumy na tylnej belce to wymieniałeś na "tanie" czy "dobre" bo ich reakcja na mróz może być tu przyczyną

marmor - 1 Luty 2019, 18:13

badziewia nie wkładam - doinwestowałem to autko i mam zamiar jeszcze trochę nim pojeździć ;-)
Cóż, poczekam na ocieplenie i będę szukał dalej...

__Robert__ - 1 Luty 2019, 21:02

Do sprawdzenia poduszki/tuleje belki tylnej

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group