Forum Miłośników Citroena
forum miłośników marki citroen XM xantia BX C1 C2 C3 C4 C5 C6 ZX

Ogólnie - Problem ze skrzynią biegów w Citroenie Berlingo.

Szlachcic74 - 3 Luty 2019, 16:30
Temat postu: Problem ze skrzynią biegów w Citroenie Berlingo.
Witam wszystkich na forum.


Pacjent to Citroen Berlingo 16 HDI 2008r skzrynia biegów manualna.


Po wrzuceniu wstecznego biegu i wycofaniu nie mam możliwości wrzucenia żadnego biegu do jazdy w przód. Jedyne co mogę to wsteczny albo luz. Moze ktos miał taki przypadek i powie co z tym fantem zrobić???


Pozdrawiam.

sasun71 - 4 Luty 2019, 12:09

Gdyby mnie to się stało zajrzał bym pod mieszek czy tam jest ok,a potem pod podwoziem czy blokuje na połączeniu z mechanizmami idącymi do skrzyni biegów,dlaczego mieszek? bo bratu w oplu połamał się plastyk,ale wtedy gałka zmiany latała na wszystkie strony ;-) tu może być przyczyną np:sama blokada od wstecznego .Bez zaglądania to wróżenie z fusów czy problemem są mechanizmy zmiany biegów czy sama skrzynia-nikt nie da recepty
pedro - 4 Luty 2019, 12:35

czy do wrzucenia biegu wtecznego musisz pociągnąć dźwignię w górę czy nie... bo jeżeli tak to może się zablokowała ta linka co unosi wybierak...
a jeżeli nie to możliwość raczej jedna - łączniki wybieraka pewnie któryś spadł i akurat tak stanął że zablokował możliwość ruchu...

Szlachcic74 - 9 Luty 2019, 12:54

Witam ponownie

Dzięki za zainteresowanie moim tematem.

Jeżeli chodzi o awarię to wybierak i linki OK.Po diagnozie w zaprzyjaźnionym warsztacie okazało się że rozsypała się skrzynia biegów. Podmieniłem na regenerowaną i wszystko jest OK.

Pozdrawiam


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group