Forum Miłośników Citroena
forum miłośników marki citroen XM xantia BX C1 C2 C3 C4 C5 C6 ZX

C4 / C4 Picasso / C4 Grand Picasso - Przeciwwaga skrzyni biegów

pedro - 14 Marzec 2019, 10:13
Temat postu: Przeciwwaga skrzyni biegów
Witam...

Mechanik wymieniał mi miskę olejową i zauważył że do skrzyni biegów nie ma przykręconej przeciwwagi... nigdzie nie mogę znaleźć jak to wygląda nawet na citroen service...
podpowiedzcie co jej brak może powodować i czy da się to kupić...

sasun71 - 14 Marzec 2019, 15:46

Przeciwwaga-podejrzewam że stabilizuje poduszki silnika przy ciężkim silniku bo inaczej podnosi w górę po stronie skrzyni. Pewnie chodzi o C4 bo w xsarze raczej tego nie mam i JA.Po wisie w internet jednak to słowo odnosi do obciążenia łapy sprzęgła w skrzyni biegów ,jedne są spawane do łapy a inne montowane
robson - 14 Marzec 2019, 15:52

pedro napisał/a:
nigdzie nie mogę znaleźć jak to wygląda nawet na citroen service...
Bo pewnie nie ma czegoś takiego ;)
pedro - 14 Marzec 2019, 17:59

przeszperałem internet i nic... ciekawe... a może on coś źle nazwał?
powiedziałem żeby jak to gdzieś na szrocie dostanie żeby wziął... ciekawe co to jest

pedro - 15 Marzec 2019, 13:54

chyba chodzi o to mechanikowi... jedyne co znalazłem, ale na citroen service tego znaleźć nie mogę.
Lemonidło - 15 Marzec 2019, 21:24

Pierwsze słyszę o czymś takim jak przeciwwaga skrzyni.
Zespół silnika i skrzyni mocowany jest w trzech punktach do nadwozia. Z lewej silnik, a z prawej skrzynia: od góry (poduszka) i dołu (łapa z silentblockiem). Przy wymianie miski mógł zauważyć jedynie łapę skrzyni i gumowy silientblock, ale brak łapy dało by się odczuć.

Chyba coś mu się przywidzało.

pedro - 15 Marzec 2019, 22:07

Dlatego się dopytuje bo w p207 1.4 hdi z manualną skrzynia jest takie coś jak przeciwwaga skrzyni i w xsarze żony jak dobrze pamiętam też była jak wymieniana była skrzynia to kojarzę przykrecony kloc do obudowy...
sasun71 - 16 Marzec 2019, 09:04

pedro, Xsara jaki silnik? bo w moim 2.0HDI nie mam na pewno. Więc zmierzam do tego że może nie każda wersja fabrycznie to miała tylko według widzimisie :mrgreen:
pedro - 16 Marzec 2019, 12:22

Właśnie 2.0 HDi... No cóż, zobaczymy jak mechanik mi to załatwi co to robi...
Lemonidło - 17 Marzec 2019, 19:41

Nie wiem jak to się fachowo nazywa, ale wiele osób mówi na to wybierak skrzyni biegów. Tam czasem montowane jest jakieś obciążenie potrzebne do prawidłowej pracy dzwigni zmiany biegów. Ale ty chyba masz automat, więc wybieraka nie ma.
pedro - 18 Marzec 2019, 07:12

Potwierdzam - automat

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group