Forum Miłośników Citroena
forum miłośników marki citroen XM xantia BX C1 C2 C3 C4 C5 C6 ZX

C4 / C4 Picasso / C4 Grand Picasso - Błąd hamulca ręcznego

jaro324 - 19 Marzec 2019, 16:53
Temat postu: Błąd hamulca ręcznego
Jak w temacie koledzy i koleżanki, dzisiaj w trasie zapalił mi się dwukrotnie tłumacząc na polski błąd hamulca ręcznego, po czym wywaliło kontrolki od ABS i ESP poprzedzone również napisem faulty. Poz zgaszeniu i ponownym uruchomieniu wszystko wróciło do normy.Pomożecie, nadmieniam że od razu pojechałem na komputer, żadnych błęów :shock:
pedro - 24 Marzec 2019, 08:21

Jak się więcej nie powtórzy to się nie przejmuj... Błędu ABS / ESP nie zawsze szukać trzeba w kalkulatorze ABS, nawet błąd przepustnicy we wtrysku go wyswietli... Sprawdź błędy we wszystkich kalkulatorach, być może we wtrysku kryje się odpowiedź.
Ręczny dobrze łapie na oba koła?

jaro324 - 24 Marzec 2019, 17:50

Jak osyatnio cytrynka była u mechaniorów to stwierdzili że jeden z zacisków jakby trochę "trzyma", sprawdzałem po trasie 250km w jedną stronę czy zacisk czy łożysko nie jest gorące ale na szczęście wszystko jest ok, tak więc biorą wg mnie równo,nie stety podczas ostatniego przeglądu diagnosta bał się na rolkach sprawdzać tylne hemple.
sasun71 - 24 Marzec 2019, 18:58

jaro324, Mój przypadek w Pugu 207-świsty,po stronie pasażera,trzepotanie niczym flaga podczas jazdy stosowne do prędkości auta czyli przyśpieszanie i zwalnianie,felga po teście zimna(test w nocy po powrocie z pracy bo auto żony)..Podejrzany przegub ,wahacz lub koło pasowe wału.Po oględzinach w sobotę okazało się że nieznacznie trą hamulce tej strony a podejrzane elementy jak wyżej wymieniłem po sprawdzeniu dobre.Zdjęcie zacisku,oczyszczenie tłoka przy uszczelniaczu,klocków i zacisków.Po montażu wszystko cacy, zero odgłosów w czasie jazdy. Nadmienie że mniej jak rok temu dałem nowe klocki i tarcze-są w super stanie a jednak brud narobił bałaganu .PS.co za diagnosta boi się sprawdzić hamulce?co to za problem ?
pedro - 25 Marzec 2019, 08:12

Boją się bo jest elektryczny a nie wszyscy wiedzą jak go sprawdzić na rolkach...
A jak się go sprawdza to szczerze sam do końca nie wiem...

sasun71 - 25 Marzec 2019, 17:38

pedro, A to rozumiem,gdybam że manualny w razie ściągania w kanał puścisz a elektryk może być za późno i do jego sprawdzenia by trzeba zakryć kanał pod autem a jeszcze desek na diagnostyce nie widziałem. :-P
jaro324 - 25 Marzec 2019, 19:55

Tak diagnosta uczciwie się przyznał że nie wiedział jak pierwszy raz sprawdzał to urwały się tylne linki podobno w momencie jak wcisnął ręczny i miało to miejsce w passacie, od tamtej pory nie sprawdza na rolkach tylko w systemie zerojedynkowym :mrgreen: albo działa albo nie. Wracając do trematu to dzisiaj już jeżdżąc po mieście parokrotnie mi wywaliło te kontrolki jak w temacie, nie wiem od czego zacząć, czujnik stopu, regulacja linek...? denerwujące jest to tym bardziej że samochód wystawiłem na sprzedaż jako sprawny?
sasun71 - 25 Marzec 2019, 20:57

jaro324, Po zimie proponuje poczyścić sprężonym powietrzem przy kołach,czyli zaciski i koronki abs jak występują ,o ile nie magnes przy łożysku koła..nalepione błoto może jest problemem :roll: Zabieg mało kosztowny a może się uda :-)
jaro324 - 26 Marzec 2019, 07:59

Tak jak mówisz zacznę od najprostszych rzeczy, poczekam tylko do soboty na lepszą pogodę.
robson - 26 Marzec 2019, 13:25

jaro324 napisał/a:
nadmieniam że od razu pojechałem na komputer, żadnych błęów

Bardzo dziwne. Błędy przejściowe także powinny pojawić się w BSI. Może masz zapełnioną pamięć? Sprawdź to i ew. skasuj. Wystarczy, że jest info o spalonej żarówce i codzienna dawka tej informacji może zapchać szybko miejsce w pamięci....

Darecki 1973 - 14 Wrzesień 2019, 13:21

Witam wszystkich u mnie jest troche inaczej zawsze przy starcie wywala blad hamulca recznego ale jak odpali znika sporadycznie i przewaznie na cieplym silniku sie nie pojawia. Znalazlem gdzies info ze akumulator slaby.Mial moze ktos taka przypadlosc. Pozdrawiam

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group