Forum Miłośników Citroena
forum miłośników marki citroen XM xantia BX C1 C2 C3 C4 C5 C6 ZX

Czy wiecie, że...? - NGK - podrabiane świece

art13 - 1 Kwiecień 2019, 19:38
Temat postu: NGK - podrabiane świece
Ostatnio kupiłem cztery świece NGK 2288 BKR6EK na znanym serwisie aukcyjnym - w normalnym sklepie ... i okazało się, że tylko dwie ledwo palą - zapalają mieszankę.

Moje stare świece, są dokładnie takie same, więc nie ma mowy o źle dopasowanych świecach - pod kątem typu świec.

Napisałem do sprzedawcy i ten zażądał zdjęć ... ja wcześniej zażądałem zwrotu swoich pieniędzy.
Stare i nowe świece, zostały wyprodukowane we Francji.

Zrobiłem więc zdjęcia i wysłałem ... do producenta we Francji - z zapytaniem o ich oryginalność. Czekam na odpowiedź, więc nie jestem w stanie niczego jeszcze napisać.

Dzisiaj chciałem kupić pewne świece w pewnym, co do oryginalności części sklepie ... ale nie wiem, czy kupię już NGK.

Miał ktoś podobne doświadczenie?

arturromarr - 8 Kwiecień 2019, 11:34

Generalnie rynek podróbek jest chyba bardzo aktywny w świecie części motoryzacyjnych.
Sporo kupuję na portalach aukcyjnych, ale przestałem kupować części do aut.
Za duża loteria, wolę w tym przypadku sklep, gdzie sprzedawca bardziej weryfikuje dostawców, bo wie, ze klienci mogą wrócić z pretensjami.
Niestety kupowanie najbardziej markowych produktów też niesie większe ryzyko, bo one są najczęściej podrabiane. Trudne czasy są dla kupujących, którzy nie chcą być oszukani, tylko uczciwie otrzymać to za co zapłacili.

Piasek - 9 Kwiecień 2019, 19:39

Trzeba mieć świadomość poziomu cen. Na ten przykład jeżeli taki zestaw sprzęgła z kołem 2-masowym jakiegoś Valeo chodzi w motoryzacyjnych między 2400 a 2600 a na internetach oferują to za 1200zł no to od razu nam się powinna lampka zapalić że coś nie teges bo nikt nikomu takich rabatów nie daje.
sasun71 - 9 Kwiecień 2019, 20:06

Kupiłem w necie bo u kumpla w motoryzacji to samo było 50% drożej za ten sam produkt i producenta..100zł w kieszeni piechotą nie chodzi,Ale zanim kupię muszę mieć pewność że kupuje to co widzę na foto a sam sprzedawca ma mało minusów i tym samym jak ma, to że kurier nie był na czas;) koło wału Febi kupione w necie chodzi do dziś a renomowane że sklepu wyrzuciłem rekordzistę po 1tyś przebiegu a kolejne po 20tyś przebiegu.reklamacje nie uznane-mam winny silnik według nich że nie wytrzymało :shock:
art13 - 18 Kwiecień 2019, 20:16

Dobrze piszesz Piasek, jeśli chodzi o świadomość poziomu cen ... ale co zrobić, gdy kupisz podróbę w zdroworozsądkowym przedziale ceny ... lub w cenie podobnej do oryginału?

Z drugiej strony, są producenci zamienników np. niemieckie Mapco, którzy produkują zamienniki jakością zbliżone do oryginału, ale w dużo, dużo niższej cenie.

arturromarr - 27 Kwiecień 2019, 11:02

Piasek napisał/a:
Trzeba mieć świadomość poziomu cen.

Tak, ale to niestety działa w jedną stronę.
Niska cena daje gwarancję podróbki, ale wysoka nie zapewnia, że mamy oryginał.

Piasek - 29 Kwiecień 2019, 07:30

Ale jednak większe prawdopodobieństwo że podróbką nie jest.
Kupując w sklepie stacjonarnym dostajesz do ręki towar zanim za niego płacisz. Płacąc otrzymujesz potwierdzenie, dowód zakupu. A i sam sklep nie otworzył się wczoraj i nie zwinie (raczej) jutro. Oszustwo w sklepie ma krótkie nogi zaś ryzyko trafienia na podróbkę minimalne bo ktoś za to beknie prędzej czy później.
Najłatwiej jest upłynnić partie trefnego towaru on-line bo "abonent ma wyłączony telefon lub znajduje się poza zasięgiem" a google maps jako adres pokazuje garaże gdzieś między blokowiskiem

arturromarr - 12 Maj 2019, 19:46

Podróbek najczęściej nie wprowadza końcowy sprzedawca. One są wprowadzane na rynek kontenerami a nie paczkami.
Ja nie pisałem, by nie kupować markowych produktów, tylko trzeba mieć świadomość, że nie do końca wiemy do kupujemy, takie czasy. Dla mnie jest to dodatkowy argument, by rozejrzeć się za mniej poszukiwanym markami, a najlepiej jeśli są to krajowi producenci.
Kiedyś szok przeżyła branża lotnicza jak się okazało, że w samolotach są montowane podróbki, oni też kupowali od zaufanych dostawców.

diodalodz - 12 Maj 2019, 21:50

Na ukrainie, ludzie prowadzą kilka kanałów moto o podrabianych częściach
np https://www.youtube.com/w...9BWNEfF7eBL8jEs
Co lepsze podrabiają nawet Filtrona
https://www.youtube.com/w...ZaUjJSq0qReenwc


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group