Forum Miłośników Citroena
forum miłośników marki citroen XM xantia BX C1 C2 C3 C4 C5 C6 ZX

C4 / C4 Picasso / C4 Grand Picasso - C4 gp nie działa-nie otwiera si ę lewy schowek na podszybi

safran65 - 2 Kwiecień 2019, 22:11
Temat postu: C4 gp nie działa-nie otwiera si ę lewy schowek na podszybi
Witam, mam nadzieję, ze w dobrym dziale zadaję pytanie. Do rzeczy, jak w temacie nie mogę otworzyć schowka. Klawisz się wciska, ale nic po za tym, klapka nie odbija do góry. Nie chcę stosować metody siłowej z obawy na połamanie plastików. Może ktoś już miał taki przypadek i może pomóc. Dzięki, pozdrawiam
robson - 5 Kwiecień 2019, 16:34

Pewnie pozostaje młotek i przecinak :)
Nową klapę na alledrogo dostaniesz....

safran65 - 7 Kwiecień 2019, 21:41

Młotek i przecinak pewnie też. Ale tak na poważnie, kolor klapy na zdjęciach nie musi oddawać rzeczywistego koloru klapy. Pewnie też nie chciał byś mieć w swoim aucie różnych odcieniów na podszybiu ;-)
safran65 - 7 Kwiecień 2019, 22:04

No zacząłem szukać na Allegro. Porażka. Nie wiem jak tą część prawidłowo określić-klapa, klapka? Wyskakuje tylko jedna odpowiedź, klapka-zaślepka do zestawu naprawczego i nic więcej. masz pomysła to proszę podeślij. Szukanie części w ogólnym folderze C4gp to 100 stron. Czeka mnie zabawa. :-(
sasun71 - 8 Kwiecień 2019, 16:34

takie coś?pokrywa schowka tylko pisze że odklejone poszycie ,ale aby jedna znaleziona
pedro - 8 Kwiecień 2019, 17:23

no to na pocieszenie...
- jeżeli to to co wkleił kolega to jest to nierozbieralne - jest sklejane na gorąco
- otwarcie siłowe może spowodować urwanie uszu za które łapie schowek - nie wiem czy są wymienne
- jedyne rozsądne rozwiązanie to otworzyć wierzch klapy i ręcznie puścić zatrzaski a następnie kupić nową klapę

safran65 - 8 Kwiecień 2019, 19:45

Będę próbował, zobaczymy czym to się skończy-oby nie wyłamaniem i popsuciem. "Nowa" na allegro to niestety prawie 3 stówki, a ASO ok 1500 fajne ceny. Może to tylko same zaczepy po 15 zł. Dzięki za rady. :->
sasun71 - 8 Kwiecień 2019, 20:00

szafka, Ale to ta pokrywa z aukcji?
safran65 - 8 Kwiecień 2019, 20:18

Pokrywy całe na allegro lewe lub prawe takie jak potrzebuję.
Nie wiem tylko czy jest różnica w kształcie do c4 picasso, a c4GP
https://allegro.pl/oferta/schowek-deski-lewy-citroen-c4-grand-picasso-i-7765678984

pedro - 9 Kwiecień 2019, 23:44

Nie ma różnicy, jedyną różnicą jest to czy masz wersję z miekkim wierzchem czy twardym i tyle...
safran65 - 10 Kwiecień 2019, 23:47

Mam w wersji twardej i pewnie wydam 250 (ale nie szybko), kiedy relingi kosztują 140. Gdzie korelacja, gradacja ceny gotowego produktu-asortymentu? Dajcie proszę znać jak się trafi cena do 150. Będę wdzięczny.
pedro - 11 Kwiecień 2019, 09:17

Ustaw sobie wyszukiwanie na alle i jak pojawi się coś nowego to ci wskoczy, zadzwoń też do Nysy, na alle jest dużo czesci od nich a mają dobre ceny, może uda Ci się wyrwać
safran65 - 11 Kwiecień 2019, 12:19

Masz jakieś namiary do sprzedawcy z Nysy? Np. nazwę użytkownika, ułatwi poszukiwania. dzięki
pedro - 11 Kwiecień 2019, 15:49

Smart-nysa
safran65 - 11 Kwiecień 2019, 17:45

Poszło dzięki. Szukam i czekam cierpliwie. Na razie w aukcjach nie ma, ale kontakt w pon-wto
robson - 12 Kwiecień 2019, 09:39

To jakaś normalnie zmowa cenowa ;) Ceny z kosmosu!
safran65 - 12 Kwiecień 2019, 15:42

Jest popyt, to jest podaż i wygórowana cena odwieczne prawo rynku. Dla porównania komplet relingów dachowych można kupić za140 zł, a tu klapka schowka 20-300zł Niektórzy do których dzwoniłem odpowiadali, że rozbierają angliki i ta część może nie pasować do wersji euro. Otóż wczoraj uświadomił mnie pan ze Smart-nysa, że nie ma to znaczenia. Od anglika pasuje również. Może te info komuś się również przyda, mam nadzieję na znacznie niższą cenę z część od anglika - okaże się. Wychodzi na to, że gdybym chciał zrobić składaka z części kupionych na aukcjach to. Zapłaciłbym za auto ok. 2x więcej niż za auto w całości. Powracają czasy PRL maluch z polmozbytu koszt za 69 tys. a na giełdzie 120 tys. wcale nie tęsknię za tamtymi latami. :-/
pedro - 12 Kwiecień 2019, 17:08

pasuje od anglika, wiele części pasuje ale dużo osób sprzedających na nasze szczęście o tym nie wie i sprzedaje je w niższej cenie bo od anglika :D
safran65 - 13 Kwiecień 2019, 22:11

Dzisiaj była pierwsza próba-nieudana. Na razie nie mam pomysłu jak do tego zamknięcia dojść. Wiem na szczęście, że klapa nie jest przyklejona. Takie zdarzenia też były wg. osób rozbierających auta-info telefoniczne. Jak możecie powtórnie proszę o podpowiedzi, może ktoś z waszych znajomych rozbiera auta i wie jak podejść do tematu bez demontażu całej deski. Musi być jakiś sposób. :534:
sasun71 - 14 Kwiecień 2019, 09:35

szafka,Włam jak do sejfu,dziura w klapie że rękę wsadzi a potem dekielek się wstawi i naklejkę:-P Bo jak nie idzie otworzyć to coś trzeba popsuć
sasun71 - 14 Kwiecień 2019, 12:46

Już nie mogę edytować,ale coś trzeba poświęcić by otworzyć,patrzyłem na link do klapy która dałem i może jak by rozwiercić przycisk w klapie to może dało by radę otworzyć ,bo na zdjęciu widzę po odwróceniu, że idzie to na dwa języki zamykania,czyli noski.Lub zabezpieczyć czymś kokpit przy samej linii zamykania i podważyć krawędź klapy tylko ryzyko że klapa może pęknąć szybciej niż te noski.Albo cieszyć się zamkniętą klapą ;-) bo innej opcji nie widzę..
pedro - 14 Kwiecień 2019, 13:02

w tym szaleństwie jest metoda... pamiętam jak walczyłem z zamkniętym schowkiem w xsarze żony... cóż jeńców nie brałem...
tu chyba jedyne rozsądne rozwiązanie to wydłubać klawisz... być może uda się go ponownie wsadzić jak już otworzysz i odkryjesz co było przyczyną

sasun71 - 14 Kwiecień 2019, 17:33

Ja mam bardziej myśl że ten klawisz to z lichej używki ;) bo ten raczej nie przeżyje a i tak chyba on jest powodem nie otwierania się schowka
safran65 - 14 Kwiecień 2019, 20:01

Tak jak pisałem, całe szczęście, że nie na klej. Dzięki za Wasze podpowiedzi. Popróbuję dojść do klapki przez szparę cienkim płaskownikiem. Problem pierwszy to przed tymi językami od zamka są-powinny być gumowe odboje. Podważając lekko pokrywę blokuję jednocześnie języki zamka. Zanim zacznę "wiercić dziury" muszę kupić klapkę-TANIO. Spróbuję telefonicznie od "rozbieraczy" wyciągnąć ich metody, może się uda. Oczywiście się pochwalę o ostatecznej metodzie i skutku. :roll:
safran65 - 15 Kwiecień 2019, 15:13

Pan z Smart-Nysa proponuje podważenie śrubokrętem. Obawy czy czegoś nie połamię wg. niego zbędne. Odpowiedź - Nic pan nie połamie. Mimo wszystko mam obawy.
robson - 15 Kwiecień 2019, 15:19

szafka, Nic na siłę. Tylko młotek i przecinak ;) Takie są najlepsze metody....
safran65 - 15 Kwiecień 2019, 16:43

Tajemnica "lewego schowka karawanu" rozwiązana!!! Nic na siłę, to bardzo dobra rada. W końcu zauważyłem, że jest to zamknięte na stałe przy pomocy "trytki. Końcówka krótko obcięta, więc trudno zauważyć. Została przełożona przez ucho oddolnego zaczepu i przez coś jeszcze. Popróbuję ją jakoś przeciąć bez uszkodzenia innych elementów "zabawa" Zdementowałem przycisk i przypuszczam, że pękł wałek z języczkami. I nie przenosił dźwigni po naciśnięciu klawisza. Tak, czy siak bez nowej-innej klapki się nie obejdzie. Życzcie powodzenia w znalezieniu jak najtańszej np.99 zł. Bardzo dziękuję za rady i wsparcie. Pozostała teraz kwestia wgrania polskiego menu w "karawnie" 8-)
safran65 - 18 Kwiecień 2019, 20:31

Nie daje mi to spokoju. Wiem, pewnie jestem monotematyczny, ale. Czy ktoś już rozbierał klapkę schowka, o ile jest to możliwe? Dajcie proszę znać. Ja jeszcze nie dobrałem się do trytki-brak czasu. Z zamkniętą klapką da się jeździć, aczkolwiek to przeszkadza. Siedzi z tyłu głowy pomimo tego, że ten schowek tak naprawdę jest tak pojemny, ze schowam tam paczkę cukierków i gum do żucia. Z tego co widać na zdjęciach można odkręcić zawiasy, oraz obudowę wałka z "języczkami" zamykającymi. Coś jeszcze? Mam możliwość kupna klapki za rozsądną kwotę, ale jest porysowana. Zatem kombinuję kupić tanio i przełożyć mechanizmy do swojej w odpowiednim kolorze. Czy to możliwe?
vinopij - 15 Listopad 2019, 12:49

szafka - rozbierałem lewy schowek, dokładnie klapkę. U mnie była przyklejona litrem "kropelki", bo jakiś druciarz nie potrafił naprawić mechanizmu zamykania klapy.

Cała naprawa trwała z 10 min.

Jak już przetniesz "trytkę" i oswobodzisz klapę z wiecznego zamknięcia, wymontuj schowek z podszybia - tam sa 4 sruby torx plus trzeba odpiąć sprężynę gazową i masz schowek w rękach.

Przycisk otwierania schowka da się cały wyjąć - jest wciskany w klapę.

U mnie wypadł trzpień - plastikowy- łączący języczki z mechanizmem. Wciskasz go na miejsce i klapka działa.

Powodzenia.

safran65 - 16 Listopad 2019, 15:57

No i fajnie, spróbuję. Na razie auto u mechanika, odda w poniedziałek. Jak odbiorę to się "pochwalę" co zrobił i za jakie pieniądze. Na razie brzmi fajnie-kwotowo. :->

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group