Forum Miłośników Citroena
forum miłośników marki citroen XM xantia BX C1 C2 C3 C4 C5 C6 ZX

Ogólnie - OBD2 Bluetooth

pedro - 4 Kwiecień 2019, 10:14
Temat postu: OBD2 Bluetooth
Jaki interfejs polecacie??
Pożyczyłem na razie taki podstawowy, nie wszystko łapie przez FAP aplikację na telefon, jednak wyświetla dużo parametrów.
Interesuje mnie taki który sam się będzie wyłączać po zgaszeniu auta bo ten co mam pożyczony ma opcję wyssania akumulatora :D

Generalnie to do podstawowej diagnostyki przez aplikację FAP daje radę, jednak mając lexię to nie ma porównania...

dajcie jakieś linki, może ktoś z was używa jakiegoś i jest z niego zadowolony

wojtis1990 - 4 Kwiecień 2019, 21:04

Mam tego ELM327 BLUETOOTH przez androida, 3 aplikacje, każda pokazuje co innego, jak dla mnie to wogóle bezużyteczne, pokazuje podstawowe parametry. Leży w schowku obok lexii. Dobry jest żeby szybko coś zobaczyć bo lexia długo się łączy albo mieć obrotomierz w pikusiu.
pedro - 5 Kwiecień 2019, 12:02

no no ale jaki model masz tego ELM?? ewentualnie wrzuć fotę, ja używam do łączenia się programu FAP i parametry pokazuje praktycznie jak lexia...
wojtis1990 - 5 Kwiecień 2019, 20:51

Dokładnie to kupiłem:
https://allegro.pl/oferta/najlepszy-interfejs-elm-327-bluetooth-mini-bt-obd2-6251070805?snapshot=MjAxOC0xMS0yMVQwNjoyMzoxOC4zMjlaO2J1eWVyOzJlNmQ2YWQwZGEyMTU4MjNmNDY0ZTJkYzRiNGI0OTEzZWMwNTNhNzFkOTc0ODJhZWMzY2YyMTk2ZjE5ZGMxZDU%3D
FAPa nie sprawdzałem

pedro - 5 Kwiecień 2019, 21:46

No fap mi zależy bo ten mój nie wszystkie funkcje obsługuje, nie mogę np wejść w skrzynię biegów czy wspomaganie
arturromarr - 1 Maj 2019, 13:19

Ja też mam, ale to się nadaje do bardzo podstawowej diagnostyki.
Lepsze to niż nic, ale ilość informacji przechodzących przez ten interfejs jest mała.
Jak dotąd to przydał mi się do sprawdzenia temperatury płynu chłodzącego i odczytaniu błędów w C4 Picasso. :) Fanie się sprawdza jako elektroniczne wskaźniki.

robson - 1 Maj 2019, 18:30

No właśnie. Chyba się opłaca to kupić tylko po to aby sprawdzać jaka temperatura w silniku :)
Robię zamówienie na ali ....

pedro - 5 Maj 2019, 11:00

jaki zamówiłeś?
wiki1981 - 7 Sierpień 2019, 10:04

To raczej ma takie zastosowanie by podejrzeć niektóre parametry tylko. Do prawdziwej diagnostyki lepiej użyć dedykowanego urządzenia. Swoją drogą niedawno była dość ciekawa promocja i za paręnaście złotych morza było coś takiego kupić.
arturromarr - 26 Sierpień 2019, 12:36

Myślę, że cena tych interfejsów jest adekwatna do tego co oferują.
Tym samym idealnie nadają się to tego żeby na stałe leżeć np w schowku. Dzięki temu w razie awarii w drodze można mieć pierwszy wgląd co się dzieje. Nie zawsze pomoże, ale zawsze lepiej coś się dowiedzieć niż nic.
Przynajmniej psychologicznie mamy poczucie, że coś robimy. :)
ELM327 chyba nic poza silnikiem nie sprawdzimy.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group