Forum Miłośników Citroena
forum miłośników marki citroen XM xantia BX C1 C2 C3 C4 C5 C6 ZX

Forum techniczne - Ściąga na jedną stronę

Kaliszek - 15 Kwiecień 2019, 14:47
Temat postu: Ściąga na jedną stronę
Cześć

Od kilku dni męczę się z jednym tematem,
zaczęło się od tego że wymieniłem opony na letnie( sam wymieniałem ),
po wymianie zauważyłem że ściąga mi auto na jedną stronę,
od razu pomyślałem że wina lezy w geometrii i poprawnym wyważeniu kół.
Pojechałem i od razu to zrobiłem i niestety wracając do domu samochód dalej zjeżdżał mi na jedną stronę .. :/

Nie mam pojęcia czy wina jest w źle zrobionej geometrii czy to jakiś inny czynnik na to wpływa. Samochód miał robiony przegląd techniczny ok 2 miesięcy temu i w zawieszeniu także było wszytko ok.

wojtis1990 - 15 Kwiecień 2019, 21:23

Jeżeli to stało się nagle po zmianie opon to raczej będzie ich wina. Sprawdź czy na pewno dobrze są założone opony kierunkami. Na pewno dobrze masz je wyważone ? Przy wymianie kół nie zmienia się geometria. Możesz jeszcze przełożyć opony, tył na przód, przód na tył i sprawdzić. No i przede wszystkim ciśnienie w oponach.
Kaliszek - 24 Kwiecień 2019, 15:03

opony założone dobrze, wyważone jak najbardziej dobrze geometria także się nie zmieniła
jedyne co mi został to podjadę na stację posprawdzac dokładnie ciśnienie

jaro324 - 24 Kwiecień 2019, 18:01

Cytat:
od tego trzeba było zacząć :lol:
Kaliszek - 2 Maj 2019, 11:40

ciśnienie w porządku, pojeździłem teraz trochę ale problem nadal nie ustępuje ...
sasun71 - 2 Maj 2019, 19:51

Kaliszek, te opony są kierunkowe czyli w jodełkę? Też miałem taki problem na nowych oponach,diagnosta zajmujący się geometrią powiedział że ustawienie jest ok,tylko że ściąganie może być od opon kierunkowych(czasem tak się dzieje że opona z takim bieżnikiem nadgania) Powędrowały więc na tył ,a na przód dałem ,,normalne'' i problem się skończył..
mariuszcytryna - 4 Maj 2019, 08:57

zamień opony,prawą na lewą.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group