Forum Miłośników Citroena
forum miłośników marki citroen XM xantia BX C1 C2 C3 C4 C5 C6 ZX

Dział hydrowozów - wymieniłem przegub lewy

jaro324 - 24 Kwiecień 2019, 18:00
Temat postu: wymieniłem przegub lewy
Jak w temacie koledzy i koleżanki, terkotał na skręcie mocno i do tego przenosił drgania podczas jednostajnej jazdy, wszystko wskazywało na stronę lewą, więc wymieniłem, dalej to samo prawdopodobnie wymieniłem sprawny na sprawny, przy okazji potwierdzam że pasują od 2.0 benzynki, 26 i 28 zębów. Czy ktoś ogarniał prawą stronę, czy wymieniać lepiej całą półoś z podporą. Nadmienię że drgania przenoszone na nadwozie występują tylko w momencie kiedy auto podczas jazdy na nierównościach powiedzmy" opada do dołu" i dzieje się to przy wyższych prędkościach.
arturromarr - 27 Kwiecień 2019, 21:59

Może chodzi o wewnętrzny przegub od strony skrzyni po lewej, wymieniałeś go?
Zewnętrzne przeguby diagnozuje się na skręconych kołach. Jeśli dźwięki się pojawiają niezależnie od skręcenia kół to może chodzić o wewnętrzny przegub.

diodalodz - 28 Kwiecień 2019, 01:03

Najprościej podnieść przód auta z obu stron i odpalić silnik i robić próby na skręconych kołach. Jedyna 100% pewna metoda sprawdzania przegubów zew i łożysk.
Jedynie przy przegubach można blokować koło lewe i prawe na przemian by ograniczyć ruch połowy zespołu napędowego.
Przeguby wewnętrzne to problemy głównie przy przyspieszaniu, najczęściej drgania lub duże ruchy zespołu napędowego.

jaro324 - 28 Kwiecień 2019, 16:23

No chodził mi po głowie ten wewnętrzny bo objawy by na to wskazywało, jutro pożyczę od kumpla kobyłki i po południu spróbuję ogarnąć temat, dzięki panowie za sugestie.
arturromarr - 13 Maj 2019, 23:53

Udało się ustalić problem i naprawić?
jaro324 - 14 Maj 2019, 21:09

Niestety jeszcze nie, na pewno prawy zewnętrzny ale i na sto procent któryś z wewnętrznych a to już tylko metodą na chybił trafił więc póki co na razie czekam do czerwca na kasę i waham się czy wymieniać prawą stronę obydwa przeguby czy lepiej całą półoś, kpl co prawda będzie trochę droższa niż dwa przeguby ale oszczędzając na wymianie jak powiedzieli mechanicy taniej im wymienić półoś niż rozbijać i zakładać nowe przeguby, co finansowo prawie na jedno wyjdzie.
arturromarr - 14 Maj 2019, 22:16

Jeśli wychodzi podobnie to, bym brał całą półoś.
tomradd - 13 Czerwiec 2019, 18:28

Przerabialem trzy razy sprawe polosi w x5 x7. Sa na rynku przeguby, ktore jakos mozna dopasowa, ale ich jakosc jest bardzo slaba. Niestety moim zdaniem pozostaje wymianaa calych polosi na przeguby szkoda czasy bo to w zaden aposob nie zalatwia sprawy.
jaro324 - 20 Czerwiec 2019, 22:47

Przegub zewnętrzny prawy, odstępstwo od reguły, dawał objawy zużytego wewnętrznego, wymieniony i problem znikł :->

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group