Forum Miłośników Citroena
forum miłośników marki citroen XM xantia BX C1 C2 C3 C4 C5 C6 ZX

C4 / C4 Picasso / C4 Grand Picasso - Dorobienie kluczyka -scyzoryka

safran65 - 23 Maj 2019, 19:13
Temat postu: Dorobienie kluczyka -scyzoryka
Czy ktoś z Was dorabiał kluczyk typu scyzoryk? W Trójmieście cena w zakładach dorabiające tego rypu kluczyki to 400-700 PLN. Kupiłem auto tylko z jednym "twardym-standartowym" kluczykiem, otwieram nim drzwi od strony kierowcy, centralny zamek i odpalam auto. Chciałbym mieć kluczyk ze sterowaniem centralnego zamka i odpalania nim silnika. W necie dużo porad, skorzystania min. z Lexi zaprogramowaniem samemu kluczyka itd. Nie ukrywam, że nie mam zbytnio ochoty na taki wydatek. Nie wiem czy kluczyk-pilot był na dwa czy trzy przyciski. Ponoć niektóre zakłady dorabiają kluczyki po nr. VIN. Podpowiedźcie proszę w kwestii oszczędności :lol:
wojtis1990 - 23 Maj 2019, 20:10

To ci powiem na swoim przykładzie.
Cena w ASO 500zł, u kluczników 300zł, a teraz czekam na kompletny pilot z Chin za 34zł i zostanie mi tylko przypisanie go do samochodu Lexią i docięcie grota przez klucznika - 20zł.

safran65 - 23 Maj 2019, 20:42

Nic tylko zapodaj dalej jak zaoszczędzić z konkretem przebytej drogi:mrgreen:
alex011251 - 23 Maj 2019, 21:54

To akurat łatwa sprawa i tania.
Przykład z ofert (pewniaków)

https://www.aliexpress.co...d2-34263e7f6202

A co przypisania to po przypisaniu kluczyka oryginał trzeba zmieniać? Czy dalej będzie działał.

pedro - 23 Maj 2019, 22:08

na alledrogo też są ale drożej.. i to dużo... jak Ci przyjdzie ten z Ali daj znać czy działa bo sam o tym myślę
alex011251 - 23 Maj 2019, 22:16

Ja nie zamawiam tylko dałem przykład :D ja mam :D
Aczkolwiek z ali będzie działać. Te same chińczyki są na alledrogo jak to ująłeś ;)

W skrócie dla autora tematu powiem że działa to tak jak napisał poprzednik.

1. Kupujesz z ali (bo taniej i wiesz że Cie jak Polak nie oszukają)
2. Przypisujesz lexią.
3. Dorabiasz grot.
W takiej kolejności co byś nie musiał za dorabianie klucza płacić jak by coś nie pykło.

safran65 - 24 Maj 2019, 14:46

Dzięki za propozycje warte ze wszech miar uwagi. Prośba próbowałem znaleźć kluczyk do Cytryny, ale poniosłem porażkę. Przedstawiony link odnosi się do grupy VW, czy też działa w C4GP? No i nie wiem jaki był poprzedni 2 czy 3 przyciski na pilocie.
pedro - 24 Maj 2019, 17:21

C4 GP ma 3 przyciski środkowy zapala światła. pytanie jest tylko jeszcze jaki moduł powinien być bo są 2 albo 3 rodzaje. na Ali można je znaleźć dość łatwo
safran65 - 24 Maj 2019, 18:13

Ale zabawa?! Zaczynam się kręcić jak pies za własnym ogonem , na Ali. W odczytanym poprzednio linku wyskakiwał konkretny model kluczyka do VW, teraz ogólny ekran z kilkonastoma różnymi kluczykami z napisem Pege Not Foun... w nagłówku. Klikam na konkretny kluczyk i? Wyskakuje ponownie strona z kilkonastoma kluczykani i napisem.... Dla zabawy zalogowałem się na Ali, nic to nie zmieniło. Pomocy! Dodam, że kluczyk ma wcięcie, rowek na "boku" inna szerokość grota. :oops:
pedro - 24 Maj 2019, 19:14

są tylko z rokiem lub bez grubość 7 lub 8mm
safran65 - 24 Maj 2019, 20:13

No fajnie, ale nie otwiera mi się strona z konkretnym kluczykiem i tu! jest problem! :506:
safran65 - 24 Maj 2019, 20:45

Czyżby po wielu próbach się udało, brak tylko roku

https://www.aliexpress.co...1e-9f7ae3fbd0f3

pedro - 24 Maj 2019, 22:43

masz tu pilot
safran65 - 24 Maj 2019, 22:59

Szerdeczne dzięki, nic tylko zamawiać!!! Pozdrowienia :lol:
alex011251 - 25 Maj 2019, 10:53

Ogółem co do ali miałem to samo ostatnio. Albo incognito karta albo wyczyszczenie danych przeglądarki.
I elegancko :)
Co do lexi odrazu zapytam. To jest cały zestaw czy program? Czy można np mieć kabel pod kompa przez usb kupić albo teoretycznie pożyczyć samą płytkę?

pedro - 25 Maj 2019, 11:18

lexia to program. ale bez interfejsu nic nie warty...
safran65 - 29 Maj 2019, 19:43

Chyba jesrem jednym z niewielu na forum, którzy mają problem z zakupem na ALI przy płatności kartą Pomimo tego, że istnieje ponoć możliwość płatności przelewem. Do rzeczy, mam swoje konto na ali, potwierdzam ilość produktów, adres itp. Finalnie nr. karty itd oraz ostatnia czara strona podaj prawidłowy format CW- co to jest. przyjmuje tylko 3 cyfry w jakim formacie? Na pewno nie kod do karty, który ma 4 cyferki. :shock:
wojtis1990 - 29 Maj 2019, 21:11

Nie mam pojęcia, ja zawsze płacę normalnie przelewem przez payu i wszystko działa.
A co do kluczyka to mój niestety nie działa. Okazuje się że kupiłem nie właściwy pilot, a właściwych już nigdzie nie można namierzyć więc i lexia krzyczy że nie rozpoznano kluczyka.

safran65 - 29 Maj 2019, 21:32

Dla pocieszenia-wątpliwego. Mechanik, który zaczął naprawiać mój "karawan" juz 3 szt takich kluczyków do jednego auta przy pomocy Lexii próbował zaprogramować i bez sukcesów. Były zawroty, reklamacje i przysłowiowy "guzik z pentelką".
Ale za to ju ż teraz jestem "Prawdziwy Sprężynowiec'!
Bardziej oczywiście moje auto niż ja. Powód prozaiczny wymienione zostały sprężyny z przodu w karawanie i nie tylko, łożyska też. Od nowości były oryginały. ;-)

robson - 29 Maj 2019, 22:22

szafka napisał/a:
CW- co to jest

To jest na odwrocie karty. obok miejsca na popis.

wojtis1990 - 30 Maj 2019, 07:52

U mnie problem polega na tym że w Picasso były trzy wersje pilotów. Ja powinienem mieć pilot 73372217A, zaś kupiłem PCF7961 który ma inną elektronikę bo moich już nie produkują i łudziłem się że uda się to zaprogramować, no ale się nie da. Zostaje mi albo dalej szukać gdzieś w archiwum mojego właściwego, albo wgrać nowszy soft pod nowszy kluczyk, albo zainstalować uniwersalną centralkę centralnego zamka. Już kilka razy programowałem nowe piloty i nie było problemu.
alex011251 - 30 Maj 2019, 20:01

Te kluczyki działają normalnie. A jak mechanik nie potrafi to jest de... za przeproszeniem.
Co do ali kod ten powinien mieć 3 bodajże znaki. Jest na odwrocie karty przy pasku magnetycznym.

safran65 - 28 Lipiec 2019, 19:05

W końcu się zmobilizowałem i po wymianie karty chciałem zamówić kluczyk. I tu zonk na Ali, po wpisaniu moich danych adresowych pojawia się pod spodem komunikat na czerwono
Please enter a 5-digit zip code :?: i nie mogę przejść dalej-pomocy.
Nie mam pojęcia o co chodzi, co to ma być za kod i do czego go przypiąć, gdzie wpisać?

safran65 - 30 Lipiec 2019, 13:37

W końcu się udało. Kod pocztowy wpisujemy bez myślnika in bez spacji, jako ciąg liczb. Może ta uwaga komuś się przyda ;-)
safran65 - 12 Sierpień 2019, 18:50

Hurrrra! Dostałem kluczyk, przysłali. Czy ktoś z Was programował takowy-jak to czynić. Wdzięczny będę za instrukcje. Najlepiej krok po kroku, jak "krowie na pastwisku". Dzięki ;-)
safran65 - 18 Sierpień 2019, 16:39

Nikomu się nie chce podpowiedzieć?
wojtis1990 - 18 Sierpień 2019, 20:51

Już dokładnie nie pamiętam ale lexia bardzo ładnie prowadzi. Trzeba szukać w telekodowaniu i dalej już z górki, kod z karty PIN i wszystkie zaprogramowane kluczyki musisz mieć.
safran65 - 19 Sierpień 2019, 15:44

Dzięki. Posiadam tylko jeden "zwykły" kluczyk, taki otrzymałem przy kupnie. Mam kartę - wielkość karty płatniczej ale nie wiem czy prawidłową. Podany na niej jest Vin, oraz kod-pin pięciocyfrowy pod niemiecką nazwą:"ORGANUMMER". Czy oto chodzi? ;-)
pedro - 25 Sierpień 2019, 10:54

pytanie - jak odróżnić sygnał ASK od FSK, czy można po czymś poznać jaki mam pilot?
safran65 - 17 Wrzesień 2019, 15:14

Zdecydowałem się na dorobienia grotu do drugiego kluczyka. I zonk, przykra niespodzianka. Dorobiony kluczyk-grot otwiera drzwi, ale ani drgnie w stacyjce. Kilkakrotne "dopracowanie" grotu nic nie dało. Tłumaczenie,że dorabiany grot jest o 0,05 mm węższy od oryginału, to może być przyczyna nie trafia do mnie. Macie jakieś doświadczenia i wiedzę w tym temacie?
arturromarr - 17 Wrzesień 2019, 23:39

Mnie też to nie przekonuje. Zapadki są prowadzone w rowku i chyba jego zarys decyduje o otworzeniu.
Wszystko jest wykonane z jakimś błędem, obydwa zamki i ten dorobiony kluczyć i te pola muszą się pokryć.
A sprawdzałeś, czy tak samo jest w obydwu położeniach? Ja miałem kiedyś dorobiony kluczyk, tak że w włożony jedną stroną otwierał, a obrócony o 180 stopni już nie.

safran65 - 18 Wrzesień 2019, 14:06

Kluczyk obracany, bez zmian. Powinien działać, przecież w maszynie jest umieszczany orginał w po wodziku frez frezuje rowek w dorabianym kluczyku. Ponoć w zamku drzwiowym są o dwie zapadki mniej niż w stacyjce-wątpię. Minimalna różnica w szerokości, czy grubości grotu pewnie też nie ma znaczenia. To nie jest super wrażliwy zamek w sejfie. Na wygląd wydaje się że są takie same, a jednak dorobiony nie działa.
safran65 - 4 Październik 2019, 20:49

No to po kłopocie, wszystko się udało. Nowy grot, skalibrowanie kluczyka kupionego z Ali i efekt powala. Oczywiście nie jest to pierwsze auto z centralnym zamkiem otwieranym z pilota, ale. Żona nie czaka na otwarcie samochodu, a ja kiedy zamknie drzwi jak wysiada. o to chodziło. ;-)
Matel - 9 Listopad 2019, 21:42

Mam pytanie, też zamierzam kupić pilota na Alli, ale nie wiem który, bo są oznaczone ASK i FSK. Który ja mam wybrać?
safran65 - 9 Listopad 2019, 22:44

Jakby to powiedzieć. Zacznij od czytania wcześniejszych postów, nie zabiera to dużo czasu. Bez obrazy.
Wklejka od Pedro na 1 stronie. Trochę chęci i uwagi.
"masz tu pilot"
I wszystko jasne. Działa, lecz ponoć jest troszkę za mały grot. Klucznik dał inny swój grot i działa. Ale jeszcze musisz mieć kod do klucza bez tego nic nie zdziałasz. No i trzeba to zaprogramować. Moja propozycja, zamów 2 szt. przy programowaniu 2-4 szt cena taka sama, a masz dodatkowe kluczyki w szufladzie. Masz pytanie pisz, podpowiem o ile mogę. ;-)

safran65 - 9 Listopad 2019, 22:49

Jeszcze jedna uwaga. Sprawdź czy masz wycięcie "rowek" w węższej stronie kluczyka to ważne. niektóre są bez wycięcia. Nie wiem w których modelach, ale może być problem z dodatkowym wyfrezowaniem rowka i dodatkowe koszty.
Matel - 9 Listopad 2019, 23:44

Czytałem cały temat, również na innych forach i nie mam pewności co do kodowania, podobno do 2011 roku było ASK ale najlepiej sprawdzić po VINie. Wiem, że muszę mieć kod PIN (którego nie mam), już sprawdzałem w ASO, kosztuje 30 pln w jednym a w drugim 90 pln (dziwna sprawa), ta sama usługa a różna cena. Grot mam z rowkiem i mam mechanika z lexią. Jedyny problem, to kupić dobry kluczyk z pilotem :)
safran65 - 10 Listopad 2019, 21:16

Swoją drogą,fajnie by było przywitać się i przedstawić na forum. Niestety niektórzy o tym zapominają :-/ I tak masz szczęście w Trójmieście usługa podania kodu to koszt 180-250 PLN na ASO.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group