Forum Miłośników Citroena
forum miłośników marki citroen XM xantia BX C1 C2 C3 C4 C5 C6 ZX

Forum towarzyskie - Fotelik do C5 X7

jarulis - 6 Czerwiec 2019, 11:43
Temat postu: Fotelik do C5 X7
Witajcie,
trochę się ociągałem z tematem, ale już muszę szybko decydować - ten tydzień... :)
Dlatego proszę o szybkie opinie jeśli znacie temat. Więc temat dla znawców ;)

Po wizycie w 5 punktach sprzedaży okazuje się, że są rozbieżności wśród samych sprzedawców co do sposobu prawidłowej zabudowy bazy + fotelik na tylnej kanapie C5.
Wg OM dedykowany przez Citroena jest Britax Romer do C5, C4, itp.
W C5 mamy wysoko zamontowane Isofixy. Jeden ze sprzedawców upiera się, że musi być zestaw do montażu bez użycia kanapy - 3 punktowy (2x Isofix + stopa). Podobno każdy producent fotelików wymaga jakiegoś udziału kanapy. Napisałem do Maxi Cosi, Avionaut i odpowiedzi są niejednoznaczne. Tzn. odwołują się do ekspertów w punktach sprzedaży. Problem w tym, że każdy z nich ma inne zdanie. Jeden wciśnie wszystko, drugi zamontuje Maxi Cosi, trzeci Maxi Cosi odradza - tylko Cybex.
Jakie są wasze doświadczenia? W czym wozicie swoje pociechy?
Interesuje mnie pierwszy etap (0-15 kg), a najlepiej gdyby baza była również pod kolejny fotelik.

jarulis - 7 Czerwiec 2019, 08:45

Widzę, że brak tu ekspertów ;)
sasun71 - 7 Czerwiec 2019, 19:25

jarulis, po prostu nie mamy małych pociech w C5 a duże to już ,,szatany'' .Proponuje podjechać i niech zamontuje sprzedawca,wsadzić dziecko i....,jak cie zadowoli kupować;)
jarulis - 7 Czerwiec 2019, 19:25

Sam sobie sterem, żeglażem, okrętem, ekspertem ;)
Fotelik kupiony temat do zamknięcia.

Edit: Właśnie o rozbieżności co do samych sprzedawców mi chodziło. Wydając większą kasę lepiej nie wtopić kupując pod sprzedawcę. Ale nic, wybrałem polskiego Avionauta. Wydaje się pasować dobrze, a producent jako jedyny mi odpisał potwierdzając prawidłowość zabudowy bez udziału siedziska kanapy.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group