Forum Miłośników Citroena
forum miłośników marki citroen XM xantia BX C1 C2 C3 C4 C5 C6 ZX

C5 - Przechodzenie silnika w tryb awaryjny

Stabilny - 7 Sierpień 2019, 12:06
Temat postu: Przechodzenie silnika w tryb awaryjny
Serwus forumowicze.
Pacjent to: Citroen C5 fl 2.0 16v EW10 A Pb+LPG 2006r.
Od kwietnia br. walczę z moją cytryną, która ni z tego ni z owego podczas jazdy przechodzi w tryb awaryjny. Czasami po przejechaniu stu metrów a czasami i trzystu kilometrów w kabinie samochodu rozlega się wszystkim dobrze znane, zatrzymujące akcję serca u właścicieli, piknięcie któremu towarzyszy napis na ekranie radia „Engine management system faulty.” Dzieje się to zarówno na benzynie jak i na gazie.

Aplikacja „fap” odczytuje najczęściej takie błędy:
P0121
P0123
P1158
P1134
Zdarzają się one w różnej konfiguracji, także pojedynczo.

Od kwietnia zdążyłem wymienić w tym kierunku, przepustnicę i pedał gazu.
Wczoraj Cytryna nie chciała wyjść wcale z trybu awaryjnego, a dziś już pracuje normalnie.
Przyjaciele doradźcie, jak dalej postępować.

pedro - 7 Sierpień 2019, 13:09

Czujnik położenia wału albo sonda lambda... Ja bym zaczął od czujnika
Stabilny - 7 Sierpień 2019, 14:35

pedro napisał/a:
Czujnik położenia wału albo sonda lambda... Ja bym zaczął od czujnika

Akurat mam na składzie nowy czujnik położenia wału, warto spróbować...

Stabilny - 7 Sierpień 2019, 19:26

Zmiana czujnika położenia wału korbowego nie przyniosła rezultatu.
Cały czas wyrzuca błąd P0121.

mariuszcytryna - 7 Sierpień 2019, 19:55

Coś masz z przepustnicą.Chyba tam jest potenciometr,jeśli coś sie z nim stanie,to nowy trzeba chyba ustawiać.
Stabilny - 7 Sierpień 2019, 21:31

mariuszcytryna napisał/a:
Chyba tam jest potenciometr,jeśli coś sie z nim stanie,to nowy trzeba chyba ustawiać.
Wiesz, może w jaki sposób? Niestety Lexia mi umarła i zamówiłem już nowego kompa do niej, ale będzie dopiero za kilka dni. Co za tym idzie Lexią tego nie zrobię. Istnieje inna metoda?
mariuszcytryna - 9 Sierpień 2019, 17:14

Właśnie tego to ci nie jestem w stanie podpowiedzieć.wystarczy że ci sie delikatnie popuści i już jest lipa,możesz to robić metodą uda się lub nie.Przekręcać delikatnie tym i zobaczyć jakie są efekty.Być może jest takl że on padł już całkiem.Możesz też zakupić używkę sprawną.
Stabilny - 13 Sierpień 2019, 17:35

Dokonałem adaptacji przepustnicy Lexią. Czekamy na efekty. :)
mariuszcytryna - 13 Sierpień 2019, 20:01

Jak czekamy?? Wsiadaj i ciśnij.Samo się nie sprawdzi.
jarulis - 13 Sierpień 2019, 23:05

Nawet po czyszczeniu przepustnicy konieczna jest adaptacja. Więc jeśli ją ruszałeś, albo założyłeś inną to tryb awaryjny będzie się włączał. Też tak miałem po zwykłym czyszczeniu.
Stabilny - 16 Sierpień 2019, 17:03

Zrobiłem przez kilka dni ok 1000 km. Nie wyrzuciło mi ani jednego błędu. Wniosek: bez lexii nie ma co zaglądać do cytryny. Pozdrawiam. :mrgreen:
mariuszcytryna - 16 Sierpień 2019, 18:38

Jak ci po kilku km nic nie wyskoczy to już znaczy że jest ok wsio.
Stabilny - 17 Sierpień 2019, 19:25

I po przejechaniu 30 km od napisania, że wszystko wporzo... przestało być wporzo. :evil:
Lexia wskazała następujące błędy:
Usterka przemijająca Przepustnica z napędem niezgodność sygnałów 1 i 2 nieprawidłowe działanie. [P0121]
oraz
Usterka przemijająca Niezgodność położenia przepustnicy, ścieżka 2 / ciśnienie odpowiedniość. [P1134]
Generalnie bez większych zmian po adaptacji. Poza tym, że udało się przejechać 1500km bez błędu. :mrgreen:
Dalej proszę o jakieś koncepcję. :-)


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group