Forum Miłośników Citroena
forum miłośników marki citroen XM xantia BX C1 C2 C3 C4 C5 C6 ZX

HPI - Olej silnikowy do HPi

espro94 - 15 Wrzesień 2019, 12:07
Temat postu: Olej silnikowy do HPi
Witam,

Szukałem w wątkach na forum informacji o tym jaki olej będzie najbardziej odpowiedni do 2.0 HPi, ale znalazłem tylko strzępki informacji. Głównie tematy są o HDi oraz o benzynie 16V, ale z wtryskiem wielopunktowym.

Tak więc chciałbym przed sezonem zimowym wymienić olej silnikowy oraz wyciszyć maksymalnie klekotanie, na ile to oczywiście możliwe. Aktualnie silnik pracuje z olejem Castrol 5w40.

Wiele razy tu na forum przewijał się jako polecany olej Elf STI 10W40. Czytałem o nim (dokładnie o Elf Evolution 700 STI 10W40) i znalazłem informację, że wycisza pracę rozrządu w samochodach z hydraulicznymi popychaczami.

Kilka osób poleca 5w40, zamiast 10w40. Inni 10w40 zamiast 5w40. Jeszcze kilka osób poleca 5w30.

Warto przepłukać silnik podczas wymiany oleju na nowy?


Czy mógłbym prosić o opinie oparte na użytkowaniu?

Darecki 1973 - 15 Wrzesień 2019, 12:32

Siemka. osobiscie nie mam zadnych preferencji do oleju stosuje zalecany przez producenta czyli do mojego auta TOTAL QUATZ itd ale to nie o moj olej przeciez chodzi. Rozni ludzie rozne opinje wszystkie raczej wedloog odczuc choc sa pewne zasady nie zmieniamy oleju z wiekszego na mniejszy czyli 10W na 5W jak tez teoretyczni w starszych silnikach choc niekoniecznie przechodzimy na gesciejszy olej jak pisalem niekoniecznie w zaleznosci co wiemy i jak eksplatujemy silnik.Pozdrawiam
wojtekadam - 16 Wrzesień 2019, 09:28

Witam. Ja eksploatując przez 6 lat citroena HPi karmiłem go olejem 5w40 Total Quartz Ineo 9000 , dostępny u Niedziałka w każdej ilości ,w cenie przyzwoitej. Wspomniałem o Niedziałku bo widzę ,że kolega jest z Lublina.
P.S. Została mi sprawna pompa WC do HPi.
Pozdrawiam.

grigori333 - 16 Wrzesień 2019, 09:44

wojtekadam napisał/a:
Ja eksploatując przez 6 lat citroena HPi karmiłem go olejem 5w40 Total Quartz Ineo 9000

Ja tak samo.
Raz zalałem Castrol 10w40 zdecydowanie droższy a praca silnika była gorsza.

espro94 - 16 Wrzesień 2019, 17:06

Najbardziej zależy mi aby wyciszyć pracę silnika ile się da, a jednocześnie olej zapewni odpowiednie warunki pracy. Jeszcze się zastanowię czy zalać silnik 5w czy 10w.


Pompy na dzień dzisiejszy nie potrzebuję, ale zapamaiętam że ją masz. Generalnie czekam aż lexia pokaże jakieś błędy. Wczoraj było o krok. Niestety lexia się nie połączyła z samochodem. Prawdopodobnie gniazdo OBD nie podaje prądu. Bezpieczniki nie są spalone.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group