Forum Miłośników Citroena
forum miłośników marki citroen XM xantia BX C1 C2 C3 C4 C5 C6 ZX

Forum techniczne - Xantia 2.0 2001 - 2 pytania odnośnie ostrzeżeń z deski

Pshemsky - 6 Styczeń 2020, 19:18
Temat postu: Xantia 2.0 2001 - 2 pytania odnośnie ostrzeżeń z deski
Witam serdecznie.
Dawno mnie tu nie było i tak prawdę mówiąc to chciałem przy okazji sprawdzić czy forum jest dalej aktywne i jak się miewają jego użytkownicy. A wracając do rzeczy...
A więc mam nurtują mnie dwa problemy:
1. Ostrzeżenie o niskim poziomie oleju. Prawie za każdym razem lampka świeci przez dłuższą chwile. Przez to ostrzeżenie często kontrolowałem poziom oleju - lecz wszystko zdaję się być w normie i nie ma żadnych ubytków. Może doradzicie co może być przyczyną ?

2. Ostrzeżenie o bocznej poduszce powietrznej. Jakiś czas temu miałem problem z główną poduszką powietrzną. Po podłączeniu wszystkich kabli na stałe (z pominięciem pękających wtyczek) problem głównej poduszki się rozwiązał. Jednak po jakimś czasie boczna zaczęła dawać się we znaki. Po przekręceniu zapłonu wszystkie kontrolki się zapalają i gasną. Lecz już po odpaleniu silnika kontrolka bocznej ponownie się zapala i już zostaje na stałe.

Byłbym wdzięczny za wszelkie rady.
Mechanikiem nie jestem, ale jeżdżę Xantią na co dzień i staram się naprawiać pojawiające się usterki we własnym zakresie. Po części dla oszczędności a po części z ciekawości i nauki na przyszłość :)

wojtis1990 - 6 Styczeń 2020, 19:53

Kontrolka poziomu oleju bywa omylna. Czasem wystarczy dolać minimalnie ponad stan i już się nie pojawia. Przeważnie zawsze się pojawia gdy zaparkujemy z górki lub pod górkę. Jeżeli chodzi o poduszki to trzeba je zdiagnozować, najlepiej Lexią.
Pshemsky - 6 Styczeń 2020, 20:03

Mogę spróbować dolać nieco więcej. Przy sprawdzaniu przeważnie znajduje się bliżej maksymalnego niż minimalnego wcięcia na bagnecie.
Co do poduszek to jednak bez lexi się nie obejdzie ? Cóż, poszukam kogoś na miejscu i zobaczę co dalej.
Dzięki za odpowiedź.

sasun71 - 6 Styczeń 2020, 21:09

Pshemsky, Co do oleju to może czujnik poziomu oleju szwankuje jak taki posiada,w xsarze taki mam.co do poduszki to i xsara zapaliła mi dwa razy airbag kontrolkę ale ta raz zgasła sama a drugi raz jak ruszyłem kable pod swoim fotelem..kolejny raz jak się zapali to chyba to będę musiał sprawdzić dogłębniej czy wszystko tam styka i nie ma przerwy w obwodzie kabel lub wtyczka
Rafal_93 - 7 Styczeń 2020, 20:22

Pshemsky, a kostki pod fotelami też poprawiałeś? Często tam jest pies pogrzebany
dejnekomirek - 7 Styczeń 2020, 20:37

Lepiej i szybciej bedzie odczytac bledy

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group