Forum Miłośników Citroena
forum miłośników marki citroen XM xantia BX C1 C2 C3 C4 C5 C6 ZX

Zmiany pod maską i podwoziem - Tuning DS5 - rozpoczęcie projektu.

Plastek - 27 Luty 2020, 21:49
Temat postu: Tuning DS5 - rozpoczęcie projektu.
Stało się. Po prawie 5 latach użytkowania mojego DS5 postanowiłem wymienić auto. Po 4 miesiącach poszukiwań okazało się żę najlepszym rozwiązaniem będzie zmienić swojego DSa :) Posiadam DSa 2012r 2,0HDi 163KM podniesione do 180KM Chciałbym uzyskać 220KM lub więcej. Pomysły na to mam 2. 1) Znalazłęm silnik 2,0 180km w cenie 6000zł deklarowany przebieg 42 000 + chip. 2) drugi sposób to "regeneracja" mojego silnika ( nie bierze oleju, nie przegrzewa się regularne przeglądy i wymiana płynów) , wyposażenie go w std. osprzęt ale z silnika 180KM lub osprzęt tuningowy + chip. W obu przypadkach po silniku mam zamiar przejść na układ napędowy i dopasować go do nowej mocy ( nic się aktualnie z tym układem nie dzieje). Kolejny jest ukłąd jezdny który chcę wzmocnić i dopasować ( tu akurat bez ingerencji w silnik i tak muszę ponieś koszty ponieważ coś zaczyna pukać). Pytanie czy ktoś już próbował podnosić w ten sposób walory swojego DSa lub chociaż modernizował któryś z tych układów łącznie lub osobno, Czy ma ktoś wiedzę czy standardowa automatyczna skrzynia DSG udźwignie 220KM lub więcej? Obiecuje relacje z prac albo choć z przygotowań do prac :)
Wodnikczek - 29 Luty 2020, 14:00

Jakieś fotki by się przydały.
staszek - 25 Kwiecień 2020, 20:29

Plastek napisał/a:
czy standardowa automatyczna skrzynia DSG udźwignie 220KM lub więcej

Moc jak moc - ważniejszy jest MOMENT obrotowy bo on decyduje. Moc jest wartością przeliczeniową momentu i obrotów(skracając).
Pzdr.

pawlus17 - 26 Kwiecień 2020, 07:31

Witam Ciebie Plastek, Ja kupiłem C5 X7 z silnikiem 3.0 V6 HDI, i on ma 241 kM i 450 Nm. Skrzynia 6-cio biegowa standardowa. Tu ona pracuje bez zarzutów. Ale wiem ze takie same auto zostało w serwisie Citroena "podkręcone" chyba do 280 kM albo więcej już nie pamiętam i po roku czasu klient wrócił - efekt? Skrzynia do wymiany z czym on się liczył od samego początku.

Zaczął bym teraz od tego czy w Twojej DS5 zamontowana jest ta sama skrzynio co w C5?? Jeżeli tak to możesz założyć ze ona wytrzymuje do 240kM i 450Nm.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group