Forum Miłośników Citroena
forum miłośników marki citroen XM xantia BX C1 C2 C3 C4 C5 C6 ZX

Forum towarzyskie - Przełącznik zaspolony

Mariusz8791 - 23 Kwiecień 2020, 09:01
Temat postu: Przełącznik zaspolony
Witam moja cytryna to C5 z 2006 roku. Mam pytanie a mianowicie zerwała mi się taśma air bag w kierownicy. Planuje więc zakupić używany cały przełącznik zespolony. Czy te przełączniki są uniwersalne i na co zwrócić uwagę przy montażu ..
waldek40 - 23 Kwiecień 2020, 17:18

przepraszam, a czy samego zwijka nie można kupić i wymienić? czy nie będzie taniej? nie wiem jak w cytrynie ale kiedyś przyszło mi wymieniać taśmę w chrysler i była różnica z tempomatem i bez tempomatu, czy tak samo jest w cytrynie to nie wiem
Mariusz8791 - 24 Kwiecień 2020, 13:06

Opcję z taśmą tez brałem pod uwagę koszt 40zł plus przesyłką i koszt polutowania to prawie tyle samo wyniesie co używany przełącznik .
waldek40 - 24 Kwiecień 2020, 16:24

a w tych naszych autkach nie ma wtyczek w tym zwijaku ? co ty chcesz tam lutować ?
ps.
faktycznie spojrzałem na znany portal aukcyjny i przeważnie sprzedają jako całość,
pamiętaj żebyś ustawił zwijak po środku (tyle samo obrotów w lewo jak i w prawo) bo jesli nie to możesz zerwać taśmę przy skręceniu kołami

Mariusz8791 - 26 Kwiecień 2020, 07:12

Waldek40 dziękuje za poradę. Poradziłem sobie ale niestety nie ma do tych c5 tek taśm z wtyczkami trzeba albo dobrego fachowca do lutowania albo jakoś zgrzać może , sam nie wiem ale na pewno ciężka sprawa. Zakupiłem używany cały przełącznik z innymi numerami ale działa. Nie mogłem tylko skalibrować kąta skrętu, też liczyłem najpierw obroty tyle samo w lewo i w prawo i nic. Musi być w oczku ustawione na kreseczkę i wtedy jest o.k. Tak ustawiłem i lexia od razu złapała kąt. Troszkę zabawy jest ale dlaczego do tego mojego modelu nie ma taśmy z obustronnymi wtyczkami to nie wiem ..

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group