Forum Miłośników Citroena
forum miłośników marki citroen XM xantia BX C1 C2 C3 C4 C5 C6 ZX

Ogólnie - Ciśnienie spręzania w silniku 1,6vti

freeman53 - 17 Styczeń 2021, 20:29
Temat postu: Ciśnienie spręzania w silniku 1,6vti
Witam.
Kupiłem Citroena C4 Grand Picasso z silnikiem 1,6vti 120km. Od pół roku walczyłem z błędami silnika, na wolnych obrotach przy rozgrzanym zaczynał się dramat, losowo wypadanie zapłonu, błędy sond lambda, restart kompa, czujniki położenia wałka i inne. Po wielu mechanikach , wymianach, testach itd. (jeśli kogoś interesuje ta historia niech da znać) wreszcie po wgraniu softu udało mi się zrobić z nim porządek i chodzi jak marzenie. Mam tylko jeszcze jeden problem,( nie mogę znaleźć nigdzie tej informacji poza informacjami typu mi się wydaje) , jaki powinna być nominalna ciśnienie sprężania w barach na tłokach silnika nowego. Jeśli miałby ktoś dostęp do takowej dokumentacji byłbym szczerze wdzięczny.No i oczywiście jeżeli kogoś interesuje opis moich przygód z tym nieszczęsnym silnikiem to niech da znać( ja sam przejrzałem wszystkie fora i jest tam masa różnych informacji, lecz większość to opowieści dziwnej treści . Chociaż muszę przyznać , że muszę przejechać tak z 50 tyś km , żeby powiedzieć , że problem został usunięty.
Pozdrawiam wszystkich forumowiczów.

robson - 20 Styczeń 2021, 19:04

freeman53, Proszę podzielić się problemem tu, na forum. Dla potomnych.....

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group