Forum Miłośników Citroena
forum miłośników marki citroen XM xantia BX C1 C2 C3 C4 C5 C6 ZX

Forum techniczne - Szarpanie przy niskim stanie paliwa w zbiorniku

Adasiek02 - 17 Marzec 2021, 21:17
Temat postu: Szarpanie przy niskim stanie paliwa w zbiorniku
witam
jak w temacie C$ 2.0 HDI
gdy wyświetlacz pokazuje około 1/4 zbiornika paliwa zaczyna szarpać, tak jak by kończyło się paliwo, gdzie w rzeczywiśtości jest około 15 litrów.
były juz cuda robione, wymieniona wiązka, gdyż rzekomo była przerwana, wymiana licznika, komputera, pływaka w zbiorniku. NIC nie pomaga. Programowanie kompa również nic nie dało

robson - 17 Marzec 2021, 21:22

Podejrzewam zapowietrzanie się układu. Musisz sprawdzić połączenia w układzie zasilania paliwem. Może to być źle zamontowany filtr lub szybkozłączka z uszkodzonym oringiem.
Adasiek02 - 17 Marzec 2021, 21:23

no, ale przecież nie odpowietrzy się samoczynnie po zatankowaniu
robson - 17 Marzec 2021, 21:43

Ale jest mniejsza różnica ciśnień między dwoma wysokościami. Prawo Pascala...
waldek40 - 18 Marzec 2021, 04:55

nie wiem czy pomogę swoim postem, częste przypadki w lanosach jak padła pompa paliwa i wymieniało się ja na drugą nową to też trzeba było mieć powyżej ćwiartki paliwa w zbiorniku
sasun71 - 18 Marzec 2021, 17:29

Adasiek02, Nie wiem jak picasso bo mam kombi ale też auto mnie chodziło lepiej od pełnego do połowy baku,słup ciśnienia ropy chyba,potem miałem większe problemy i w moim przypadku być może miał wpływ filtr paliwa a w zasadzie jego obudowa która ma zaworki,pomkę też słyszałem inaczej nie wiedząc że już od kupna auta jest wadliwy,dopiero po wymianie obudowy filtra paliwa inaczej zachowuje się pompa w baku dając odpowiednie ciśnienie na układ paliwowy.Nadmienie że wcześniej wymieniłem też pompę w baku rozbierając ten wkład z pływakiem, bo stara miała 18lat i nowa już poprawiła ciśnienie.Nie wiem jaka jest zasada obudowy filtra w Twoim aucie bo rocznik widzę dość młody 2012.Dodam że na starej obudowie straciłem w końcu osiągi,moc, i nawet gasło auto a check nie wskazywał na układ paliwowy.
pedro - 20 Marzec 2021, 14:01

Ja obstawiam brud na smoku w baku...

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group