Forum Miłośników Citroena
forum miłośników marki citroen XM xantia BX C1 C2 C3 C4 C5 C6 ZX

Dział hydrowozów - Pompa lucas epic

xmirek - 16 Kwiecień 2021, 12:23
Temat postu: Pompa lucas epic
Po co ruszałem te kable. Po kolei. Xm chodził nirowno i zdjąłem pokrywę z pompy aby wyjąc elektromagnesy. Dla pewności puściłem silnik i o dziwo zaczął bardzo ładnie chodzić. Ponieważ wcześniej już izolowalem kable postanowiłem je zastąpić nowymi. Tak zrobiłem ale pomyliłem kable i samochód po próbnej jeździe nie odpala. Na YouTube toub znalazłem połączenia kolorami między wtyczka a pompa.połączyłem w ten sposób ale tez nie odpala. Pytanie co mogło się popsuć, poszedł stop-solenoidy albo inne solenoidy albo sterowanie pompa? Jest pompa jeszcze do naprawy albo do wymiany? Proszę o pomoc, wskazówki. Dzięki z góry i przyjemnego dnia
pedro - 29 Kwiecień 2021, 16:25

Osobiście to mimo iż mam tam 400km to z tym tematem bym jechał do Rzeszowa... Myślę o kablach na pompie i ich wymianie.
W tych pompach trzeba uważać na gumki jak ruszales akceleratory i sprawdzić trzeba kable czujnika rotora bez niego pompa nie wysteruje akceleratorów.
Możliwe też zacięcie elektrozaworu gaszącego... Uwaga, przecieki pod akceleratorami mogą wywołać rozbieganie silnika.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group