Forum Miłośników Citroena
forum miłośników marki citroen XM xantia BX C1 C2 C3 C4 C5 C6 ZX

Dział hydrowozów - Pompa elektryczna podnoszenia cały czas pracuje ....

zoso1 - 17 Kwiecień 2021, 13:58
Temat postu: Pompa elektryczna podnoszenia cały czas pracuje ....
Zostawiłem auto po domen.
przychodze za 15 minut a słyszę warczenie pompy ...
zaniepokoiło mnie to bo zawsze włączała się po kilkunastu sekundach .
O dziwo podnoszenie działa ale po zamknięciu centralnym zamkiem chodzi cały czas..
Była gotrąca jak żelazko więc odłączyłem klemy ...

Czy jak znajdę bezpiecznik od pompki i go wyjmę można jechać samochodem ?
do mechanika mam 30 minut jazdy więc boję się żeby nie poszła z dymem ...

Co w ogóle może być przyczyną że ona się nie wyłącza ?

zoso1 - 17 Kwiecień 2021, 17:24

Słaby odzew na tym forum :( na forum VW kiedyś po godzinie sporo ludzi się już odzywało.
Wracając do problemu podejrzewałem czujnik wysokości .
wymontowałem na początek ten przedni.
Po oderwaniu klapki zabezpieczającej obwody i wylutowaniu 3 pinów płytka e elektorniką wychodzi.
Moim oczom ukazała sie typowa konstrukcja jak w pilocie to TV czyli płytka z kontaktami i dociskająca ją gumka ze ścieżką węglową ..
Oczyściłem porządnie płynami (akurat Kontakt U miałem) , złożyłem , polutowałem ponownie , sprawdziłem obwody , podgiełem plastikowy docisk żeby lepiej dociskał gumkę , skleiłem obudowę superglue i okazuje się że silnik się już wyłącza , poziomuje , jest ok.
Teraz tylko wymiana na nowy czujnik 150 zł bo jednak tej prowizorki nie zostawię , pomimo że pewnie by chodziła ....

Z tego wszystkiego cieszę się tylko że wykryłem awarię szybko bo strach pomyśleć co by było gdyby czujnik nawalił a ja bym poszedł np. spać ... rano spalona pompa do wymiany ... jeśli nie skończyłoby się pożarem ,,,

sasun71 - 17 Kwiecień 2021, 19:36

zoso1, Zuch :-D ,a co do forum ja się loguje jak mam czas, widać na VW wszyscy nic nie robią i aby siedzą na kompie :-P
dejnekomirek - 17 Kwiecień 2021, 22:12

zoso1 napisał/a:
Słaby odzew na tym forum


Witaj. Dyzury pelnimy w godz. 8.00 do 15.00 w dni robocze. W soboty i niedziele, tudziez swieta dobrowolnie w dowolnych godzinach, w zaleznosci od stanu znudzenia.
Swoja droga Cytryny tak czesto sie nie psuja, tak wiec i zapotrzebowanie na porady jest male, a wiec i czas odpowiedzi odpowiednio dlugi. Co innego VW. Nie dosc , ze duzo to i ciagle cos sie psuje.... No i wiedza powszechna, nie to co Citroen. :-D

zoso1 - 17 Kwiecień 2021, 23:28

:)
wojtis1990 - 18 Kwiecień 2021, 06:20

dejnekomirek, popieram w 100% Twoją wypowiedź.
zoso1, dobrze że uskuteczniłeś naprawę. Zdarzały się już pożary C5 pierwszej generacji ...

sasun71 - 18 Kwiecień 2021, 12:40

dejnekomirek, Kto nie narwany poczeka..narwani do mechanika i czas oczekiwania naprawy 2tyg w kolejce :-D Na pewne pytania nie ma odpowiedzi bo nie ma wiedzy,a ludzie traktują Forum jak wróżenie ze szkalnej kuli-czyli odkręć to przykreć tamto i będzie git

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group