Forum Miłośników Citroena
forum miłośników marki citroen XM xantia BX C1 C2 C3 C4 C5 C6 ZX

Dział hydrowozów - Sterowanie centralnym zamkiem

zoso1 - 18 Kwiecień 2021, 00:13
Temat postu: Sterowanie centralnym zamkiem
Zadam jeszcze jedno pytanie .
Chcę wpiąć się jakoś do fabrycznej instalacji sterowania centralnym zamkiem (ew. ją odłączyć)
i wrzucić moduł który steruje zamykaniem-otwieraniem drzwi naprzemiennie minusami czyli dwoma przewodami.
Czy to możliwe ? Nie wiem jak się do tego zabrać a w sieci poplątanie z pomieszaniem i nic konkretnego nie wiadomo ..
oprócz filmiku :
https://www.youtube.com/w...el=KacperKacper

sasun71 - 18 Kwiecień 2021, 12:45

Też w xsarze mam dodatkowy moduł centralnego zamka,wtedy jak go kupiłem w firmie na miejscu to za montaż wzięli coś około 100zł.Z klucza mam fabryczne otwieranie a z pilota dodatkowy moduł otwiera i zamyka drzwi, bo fabrycznie pilot już się nie odezwał
zoso1 - 19 Kwiecień 2021, 02:27

tzn ja sobie sam zamontuje
tylko mam moduł sterowany naprzemiennie minusami
a nie wiem czy taki da się zamontować w C5

Keri - 4 Czerwiec 2021, 23:36

Montowałem w swojej C8. Korzystałem z opisu w necie- podłączenie Alarmu. "zgodnie z rozpiska cobry mozna bezposrednio podawac zasilanie na silniki silownikow - pin 13 i pin 15 w szarym zacisku przy bezpiecznikach"
Trzeba przeciąć te kable i w szereg wpiąć przekaźniki. Ja miałem tani uniwersalny sterownik z wbudowanymi przekaźnikami. Auto działa jakbym zamknął z kluczyka, mrugają kierunki i domuka szyby :-D Jak będzie potrzeba postaram się to narysować.

audikom - 5 Czerwiec 2021, 11:28

Miałem podobnie w starej audicy
Myślę że na jednym z minusów wystarczy zastosować przekaźnik, by dawał plusa,jeżeli plus ci potrzebny
Ogólnie jest to dosyć prosta robótka
Jeżeli masz w aucie przycisk do zamykania od środka,to możesz wykorzystać jego połączenie
Oczywiście jeżeli ja dobrze kombinuje


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group