Forum Miłośników Citroena
forum miłośników marki citroen XM xantia BX C1 C2 C3 C4 C5 C6 ZX

Ogólnie - Problem z automatyczną skrzynią biegów al4

Marek100 - 6 Maj 2021, 21:48
Temat postu: Problem z automatyczną skrzynią biegów al4
Witam. Mam problem z automatyczną skrzynią biegów al4 w swoim citroen-ie. Po odpaleniu i wrzuceniu D następuje 2 sekundy ciszy, potem delikatne szarpnięcie i rusza. Zaświecają się wszystkie lampki na desce rozdzielczej od automatycznej skrzyni biegów. Biegi zmienia normalnie. Naciskam hamulec staje, puszczam zaczyna sam ruszać. Zmienię na R zaczyna sam cofać, na D, znowu cisza szarpnięcie i dalej ok. Nie działa manualne zmienianie biegów. Żadnych błędów po podpięciu kompa. Elektrozawory zmieniane 2 miesiące temu bo skrzynia wchodzila w tryb awaryjny. To było widoczne po podpięciu kompa, pokazywało błąd a teraz nic. Ma ktoś jakiś pomysł?
sasun71 - 7 Maj 2021, 21:43

Gdzieś mnie w ,,Kościele'' dzwoni że przyuczenie jakieś może być potrzebne..więc czekać na kogoś z wiedzą
Marek100 - 13 Maj 2021, 22:03

Problem rozwiązany. Nie wiem w jaki sposób ale w module wybieraka skrzyni biegów była woda. Po rozkręceniu i wysuszeniu wszystko wróciło do normy.
sasun71 - 14 Maj 2021, 19:54

Marek100, ZUCH :mrgreen: Dzieki za info.zawsze może ktoś mieć podobny przypadek..tylko skąd ta woda? czyżby rozlanie napoju?
dejnekomirek - 14 Maj 2021, 20:04

Ten wybierak jest na skrzyni. Widocznie gdzies splywa woda w czasie deszczu i przenika do elektryki.
sasun71 - 15 Maj 2021, 08:30

dejnekomirek, Myślałem że mówi o wybieraku w kabinie,to jak ten na skrzyni to coś słabo zabezpieczony.. :-/ RUDEGO 102 to tawotem potraktowali :-D
Marek100 - 16 Maj 2021, 18:40

Cała zagadka rozwiązana. 2 tygodnie przed awarią mechanik wymieniał termostat bo auto się grzało w korkach. Płyn musiał się dostać na elektrykę wybieraka bo cały ten moduł znajduje się pod termostatem. Dobrze że to taka pierdoła bo już liczyłem złotówki na naprawę skrzyni.
dejnekomirek - 17 Maj 2021, 10:00

Marek100 Zuch! Brawo!

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group