Forum Miłośników Citroena
forum miłośników marki citroen XM xantia BX C1 C2 C3 C4 C5 C6 ZX

C5 - Czujnik temperatury spalin

pedro - 20 Czerwiec 2021, 18:41
Temat postu: Czujnik temperatury spalin
Pacjent - C5 X7 2.0 HDi 163KM
Problem - błąd P2084 i pływający odczyt temperatury spalin między 200 a 350st skokowy z sekundy na sekundę np 200-270-235-300-220...
Pytanie:
według CS mam numer czujnika 1618KP... są też czujniki wyglądające niby tak samo z numerami 1618 ale innymi literami na końcu, czy są one ze sobą zamienne??
Pytam gdyż np czujnika 1618KP jest sporo używanych w niskich cenach a tego co ja potrzebuję nie...
Pytanie drugie:
Używany? Zamiennik? Oryginalny nowy?

dejnekomirek - 20 Czerwiec 2021, 22:15

Witam. Moze zamiast od razu wymieniac sprawdz lepiej przejscie od czujnika do sterownika pod wzgledem polaczenia i przejscia pod obciazeniem? Takie zachowanie czujnika swiadczy bardziej o zlym kontakcie. Odnosnie oznaczenia, mysle, ze te rozne oznaczenia wynikaja raczej z dlugosci kabla do czujnika. W zaleznosci od wersji i miejsca umieszczenia czujnika sa rozne wersje. Czujniki wszystkie maja taka sama konstrukcje, zamiennik jak najbardziej, roznia sie tylko cena, lepiej jednak nowy, gdyz uzywka moze miec uszkodzenia mechaniczne z powodu korozji gwintu, rowniez obrobiony szesciokat do klucza. Do sprawdzenia okablowania mozesz tez smialo podlaczyc w miejsce szwankujacego czujnika inny czujnik , o ile da sie podlaczyc do wtyczki (dlugosc kabla) i zobaczyc testerem, czy pokazuje prawidlowo temperature. Ewentualne bledy wykasowac po takim podlaczeniu. Zle wskazania czujnika moga blokowac wypalanie.
pedro - 22 Czerwiec 2021, 20:34

Czujnik wyjęty przetarcie znaleziono izolacja ale nic to nie dało. Czujnik pływa nawet podłączony tylko do miernika.
Zamiennik znalazłem z firmy NTY za 160zl ale ta firma ma raczej kiepskie opinie i zastanawiam się czy ryzykować z nim czy kupić za 350 orginalny...

pedro - 27 Czerwiec 2021, 10:36

Kupiłem używany, wymiana i wskazania wróciły do normy
sasun71 - 27 Czerwiec 2021, 12:11

pedro, ZUCH :one:

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group