Forum Miłośników Citroena
forum miłośników marki citroen XM xantia BX C1 C2 C3 C4 C5 C6 ZX

Forum techniczne - 1,4 hdi cieknie płyn chlodniczy

berthold61 - 23 Czerwiec 2021, 20:50
Temat postu: 1,4 hdi cieknie płyn chlodniczy
Witam ucieka płyn chłodniczy z silnika tuż gdzieś za sprężarką klimatyzacji tylko sęk w tym że tam nic nie ma co powinno cieknąć , żebra mam złamane i wejść pod auto nie mogę , jest tam coś typowego ??? jakaś wada czy coś ktoś słyszał o czymś takim , chłodniczka oleju jest po prawej stronie a leje z lewej hm .
sasun71 - 23 Czerwiec 2021, 21:02

berthold61, Jeśli po stronie rozrządu to może wyciekać przez pompę wody ..(zastrzegam że nie znam tego silnika ale to przychodzi mnie do głowy;) )
berthold61 - 24 Czerwiec 2021, 05:41

Pompa wody jest w tych silnikach po drugiej stronie tzn od strony grodzi a tu cieknie gdzieś zza alternatora oraz sprężarki klimy ,dojrzeć tego nie sposób z góry a pod auto nie jestem w stanie wejść (żebra) .
berthold61 - 24 Czerwiec 2021, 14:56

Cieknie gdzieś z kolektora wydechowego mam czarne myśli że głowica a raczej blok pękł gdzieś a jeśli tak to auto idzie na złom bo nie będę tydzień skręcał miliona śrubek ze złamanymi żebrami , szkoda auta ale nieuniknione.
popatrzyłem na silniki z allegro i pod kolektorem jest też uszczelka pod głowicą i być może ona walła i z niej cieknie i to też kwalifikuje się aby auto oddać na złom trudno za dużo roboty a za mały zysk jak to mawiają .

berthold61 - 28 Czerwiec 2021, 22:55

Między 1 a 2 cylindrem tzn między wydechem w głowicy jest taka jak by zaślepka i w niej jest dziurka tyle udało się zdiagnozować z tymi złamanymi żebrami , i teraz nie wiem jak się za to zebrać , wywiercić zaślepkę nagwintować i wkleić śrubę czy co ? hm myślę nad tym .
sasun71 - 29 Czerwiec 2021, 18:49

berthold61, Prawdopodobnie mówisz o zaślepce w bloku ,je się wymienia na nowe tylko jeszcze kwestia zdobyczy tego..to jest powiedzmy kapelusz z blachy :-P . Allegro wyświetla po haśle zaślepka bloku silnika,niestety trzeba dobrać według silnika itd bo same foty pudełek lub numer
berthold61 - 29 Czerwiec 2021, 20:52

W bloku też sąale u mnie są też dwie w głowicy z przodu tuż pod kolektorem wydechowym i nazywa się to brok , wiem że to da się wymienić i wystarczy te zaślepki zmrozić i szybko wbić -wprasować ale do tego trzeba ściągać głowicę a to koszty spore a auto z 2003 roku więc jednym okiem patrzy już na olmet , zalepiłem poksiliną i zobaczymy ileż to wytrzyma .

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group