Forum Miłośników Citroena
forum miłośników marki citroen XM xantia BX C1 C2 C3 C4 C5 C6 ZX

Dział sprężynowców - Antipolution system faulty przy niskim stanie paliwa

mazioallegro - 29 Sierpień 2021, 11:56
Temat postu: Antipolution system faulty przy niskim stanie paliwa
Problem jest taki ze przyjechalo rzekomo z braku komunikacji, samochod stal u klienta bo objawy byly takie ze auto w pewnym momencie jazdy zapalila sie choinka na desce i auto gaslo i nie szlo tego odpalic, byl juz w jednym warsztacie i nie mogli sie w ogole polaczyc odrzucalo polaczenie, ja mam lexie i przed przyprowadzeniem do mnie klient auto do tankowal i przyjechal do mnie po zatankowaniu objawy ustaly, postalo u mnie sprawdzilem masy i kostki w bsi wszystko na rzut oka jest ok, lexia sie polaczyla wykasowalem bledy ale z tego co pamietam byl blad w bsm i bsi cos o komunikacji can, i autko po testowalem bylo ok, ale jak poziom paliwa spadl do minimum znowu zaczely sie cyrki ma wrocic auto do mnie i zastanawiam sie czy nie sprawdzic regulatora cisnienia na pompie i zobaczyc czy na sitku nie ma opilkow z odpalaniem nie ma problemu, gdy nie ma choinki na desce, silnik 1.6hdi rok 2008, macie jakies sugestie?
sasun71 - 29 Sierpień 2021, 16:05

Czy tylko ja mam deja vu ? :mrgreen: Temat już był kropka w kropkę?
mazioallegro - 29 Sierpień 2021, 17:55

Nikt konkretnie nie odpowiedzial
sasun71 - 29 Sierpień 2021, 20:23

mazioallegro, Spoko ,widzę że jeden temat trafił do śmietnika:) Nie zawsze się da odpowiedzieć konkretnie na problem.
dejnekomirek - 29 Sierpień 2021, 22:21

Kolega chcialby uslyszec dokladna wskazowke, gdzie i co ma naprawic. Pisalem o podobnych problemach w C5 spowodowanych zla masa w kablach wewnatrz pojazdu. W elektryce ciezko okreslic co jest powodem anomalii, czesto jest to droga przez meke, ale najczesciej sa to jakies male usterki, tyle, ze kazda przyczyna jest inna i nie da sie dac gotowej recepty. W tym przypadku nie sadze, aby poziom paliwa mial wplyw na choinke na desce rozdzielczej, predzej nagrzewajacy sie slaby kontakt na zasilaniu, albo na masie. Brak masy powoduje zadziwiajace zachowanie wskaznikow i swiatel kontrolnych. Wariowanie masy w BSI moze powodowac gasniecie silnika, gdyz sterownie zaplonem wychodzi z BSI. Dwa razy mialem z tym problem i dwa razy winna byla masa, tyle ze w C5. Tu moze chodzic tez o BSI, albo BSM, ale to juz inny temat.
mazioallegro - 3 Wrzesień 2021, 21:37

Dzieki za odpowiedz bedziemy mierzyć i szukac, jak to mowia szukajcie a znajdziecie

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group