Forum Miłośników Citroena
forum miłośników marki citroen XM xantia BX C1 C2 C3 C4 C5 C6 ZX

Ogólnie - DS4 po zatankowaniu wyskakuje błąd

swietydamian - 1 Wrzesień 2021, 08:42
Temat postu: DS4 po zatankowaniu wyskakuje błąd
Witam.

Od jakiegoś czasu po zatankowaniu i przejechaniu 300 m wywala błąd silnika.
Po przejechaniu ok 200 km błąd gaśnie i nie wraca aż do kolejnego tankowania.
Byłem na różnych stacjach ale to nie miało znaczenia . Tankowanie 5 litrów czy 35 nie ma znaczenia błąd się pojawia. DS nie słabnie nie kaszle pracuje równo.

Jakiś pomysł na przyczynę ??


Pozdrawiam

dejnekomirek - 1 Wrzesień 2021, 11:21

Wywala blad silnika.... Jaki blad? Czy mam pokazac jakie bledy moga pojawic sie w sterowniku silnika? Nie starczyloby Tobie cierpliwosci aby je wszystkie przeczytac. Rownie dobrze mogles napisac, ze zapala sie lampka w samochodzie, bez okreslenia , ktora. Jest ich pare na desce, we wnetrzu, na zewnatrz i w bagazniku. Badz madry, co autor mial na mysli....?
sasun71 - 1 Wrzesień 2021, 17:32

dejnekomirek, Pewnie miał na myśli Check na desce i nic poza tym,czekamy na info..chyba że awaria klapy tankowania i jakieś dziwne cuda się dzieją, bo pewnie ma na przycisk w aucie jak moje C4II. Tam chyba coś jest z czujnikiem? Ale to aby moje gdybanie dlaczego aby tylko wtedy..
swietydamian - 2 Wrzesień 2021, 07:03

Bardzo ogólnie to napisałem. Usterka silnika. Napraw samochód. to komunikat który się wyświetla. Silnik ok sprawdzony. Adblue jest, zbiorniczek płynu FAP sprawdzony . A ten zbiorniczek FAP jedyna normalna rzecz która by pasowała ale jest ok . Zdjęcie z komputera serwisowego mogę zrobić - postaram się dzisiaj.
(klapka wlewu też sprawdzona)


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group