Forum Miłośników Citroena
forum miłośników marki citroen XM xantia BX C1 C2 C3 C4 C5 C6 ZX

C4 / C4 Picasso / C4 Grand Picasso - Elektronika drzwi problem spójności kalkulator-samochód C

Mopsiq83 - 4 Wrzesień 2021, 08:01
Temat postu: Elektronika drzwi problem spójności kalkulator-samochód C
Jestem posiadaczem C4 Grand Picasso z 2007r.

W LEXII przy odczycie błędów pojawiają się komunikaty:
~~ elektronika drzwi pasażera - problem spójności kalkulator-samochód
~~ elektronika drzwi kierowcy - problem spójności kalkulator-samochód
dodatkowo wyświetla "F025" usterka brak łączności z kalkulatorem modułu drzwi kierowcy

Objawy są takie że po odpaleniu samochodu w przycisku sterowania w drzwiach kierowcy można dosłownie przez moment otworzyć/zamknąć szybę kierowcy lub pasażera z przodu i po chwili już nie można nic zrobić z panelu, oprócz sterowania szybami z tyłu - te działają cały czas poprawnie.
To samo ze składaniem bądź ustawianiem lusterek te wcale nie działają.
Robiłem w Lexi testy wykonawcze, poszczególne elementy: szyby, ustawienie lusterek, lusterko do cofania, skłądanie lusterek - wszystko sterowane przez lexie działa poprawnie, więc zaden element jako tako nie jest uszkodzony.

Gdzie szukać przyczyny? Rozebrałem osłonę drzwi ale tam nic nie widać kablami poruszałem też nic, gdzie mogę namierzyć ten moduł/kalkulator
odpowiedzialny za drzwi pasażera i kierowcy? Czy to gdzieś przy skrzynce z bezpiecznikami? Ktoś poratuje schematem?

Przełącznik - sterowanie w drzwiach kierowcy było sprawdzane, podpinałem 2 inne przełączniki i dalej nie ma poprawy więc to wyeliminowałem.

robson - 1 Październik 2021, 19:15

Sprawdź przewody w słupku. Potrafią się przełamać.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group