Forum Miłośników Citroena
forum miłośników marki citroen XM xantia BX C1 C2 C3 C4 C5 C6 ZX

Dział sprężynowców - Berlingo I lużny wężyk pod schowkiem

recnet - 6 Wrzesień 2021, 11:45
Temat postu: Berlingo I lużny wężyk pod schowkiem
Witam Grono.
Czy ktoś mógłby mi podpowiedzieć gdzie wpiąć ten wężyk ze zdjęcia ? Nie widzę żadnego gołego króćca gdzie by pasował.
Berlingo 2003 rok.
Klimatyzacja, lpg 1.6 benzyna
Zdjąłem osłonę z pod schowka żeby wymienić filtr kabinowy a tu taka niespodzianka.
Byłbym wdzięczny za zdjęcia tego miejsca, brakuje mi mocowania tej osłoby do ściany grodziowej.

sasun71 - 6 Wrzesień 2021, 18:44

W xsarze taki wężyk idzie od wentylatora do króćca w podłodze ,odpływ wody ewentualny .Się kiedyś namęczyłem żeby założyć jak wypiąłem z podłogi przy demontażu wentylatora, bo kruciec ucieka w podłogę..możliwe że tu też komuś uciekł i ewentualna woda leci na dywanik kiedy nie jest podpięte i odparowuje..
recnet - 8 Wrzesień 2021, 09:54

Jedynie okrągła guma wchodząca w podłogę ma dziurę. Troszeczkę czegoś mokrego podczas upałów na dywaniku spłynęło z tego wężyka. Może jak kolega pisze brakuje jakiegoś łącznika dla tej gumy i wężyka. Może jeszcze ktoś ma Berlingo żeby zajrzeć ewentualnie podrzucić fotkę ?
sasun71 - 8 Wrzesień 2021, 15:49

recnet, I pewnie w tej gumie powinien być kruciec który zginał bo tak mam w xsarze ,zlokalizuj miejsce od spodu auta w tej okolicy i jak będzie tylko otwór to jaki wężyk z tych sztywnych plastykowych dać od spodu że do góry wyjdzie i połączyć
recnet - 16 Listopad 2021, 19:23

Na tą chwilę wężyk wciśnięty z boku w gumę. Króćca nie widać. :(

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group