Forum Miłośników Citroena
forum miłośników marki citroen XM xantia BX C1 C2 C3 C4 C5 C6 ZX

Forum techniczne - kontrolka FAP w C4 GP

Marian1234 - 24 Październik 2021, 19:15
Temat postu: kontrolka FAP w C4 GP
Cześć, chcę dołożyć kontrolkę wypalania filtra FAP w C4 GP 1.6 HDI z 2012 roku. Wiem, że temat jest ogólnie znany i wszyscy montują diodę równoległe pod podgrzewania lusterek. Niestety moje auto nie ma podgrzewanych lusterek ;( . Zostaje mi podpięcie pod inne odbiorniki załączane w chwili wypalania FAP. Najprościej wydaje mi się włączyć pod ogrzewanie tylnej szyby. Niestety nie mogę zlokalizować kabli które biegną od BSI do ogrzewania szyb. Słyszę przełączanie przekaźnika w chwili załączania/wyłączania ogrzewania szyb, ale niestety albo przeoczyłem albo nie widzę tych kabli (szukam miernikiem). Ktoś zna temat i pomoże ?

Dzięki

robson - 2 Listopad 2021, 13:05

Schemat by pomógł... Najprościej jednak Przyrząd w łapki, odpalić auto i druga osoba do klikania w aucie.
Sprawdzić wszystkie bezpieczniki powyżej 20A. Po kliknięciu ogrzewania powinno się pojawić napięcie.

Marian1234 - 6 Listopad 2021, 12:42

Problem rozwiązany. Mam ogrzewanie lusterek. Byłem święcie przekonany że do ogrzewania lusterek jest osobny przycisk (tak miałem w poprzednim aucie GOLF V) W citroenie ogrzewanie lusterek jest uruchamiane razem z ogrzewaniem tylnej szyby.
robson - 10 Listopad 2021, 16:14

Marian1234, To może jakieś fotki dla potomnych jak to podłączyłeś?

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group