Forum Miłośników Citroena
forum miłośników marki citroen XM xantia BX C1 C2 C3 C4 C5 C6 ZX

C6 - Demontaż i naprawa lusterka zewnetrznego C6

zeus98 - 11 Listopad 2021, 14:51
Temat postu: Demontaż i naprawa lusterka zewnetrznego C6
Witam koleżeństwo,
Czy ktoś już wykonywał demontaż i naprawę lusterka zewnętrznego prawego w C6? Moje raz się rozkłada, innym razem nie. Chciałbym to naprawić, ale nie za bardzo wiem jak się do tego zabrać.
Z góry dziękuję za podpowiedzi.

CiTROGEN - 28 Czerwiec 2022, 14:33

Do liftu w 2010 lusterko w c6 jest identyczne jak w c5 lata 2001-2007, tylko maskownica zewnętrzna jest inna. Najłatwiej kupić kompletne składane elektrycznie lusterko i wymienić gdyż mechanizm się tam wyrabia i raczej dłubanina. Np. ktoś uderzy Ci w lusterko na parkingu i gotowe, nawet o tym nie wiesz.
Grzest - 20 Listopad 2022, 17:04
Temat postu: Lusterka
W związku z tym że w nowej wersji po liftingu ( większe lusterka) zasilanie silniczków nie jest lutowane potrafią nie kontaktować. Trochę zabawy z dostaniem się do nich bez demontażu, ale się da. U mnie przy drugim podejściu zakończyło się to wymianą szkła.
KrystianL1990 - 29 Maj 2023, 08:11

By zdemontować prawe lusterko i przeprowadzić jego naprawę w C6, najpierw należy delikatnie zdjąć obudowę lusterka, korzystając z odpowiednich narzędzi. Następnie odkręcamy śruby mocujące lusterko do podstawy i odłączamy przewody elektryczne. Po dokonaniu naprawy wystarczy zamontować lusterko z powrotem, postępując w odwrotnej kolejności, trzeba wiedzieć że mechanizm się wyrabia niestety.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group