Forum Miłośników Citroena
forum miłośników marki citroen XM xantia BX C1 C2 C3 C4 C5 C6 ZX

Dział sprężynowców - Zdalne odpalenie silnika

mariusz1975 - 5 Grudzień 2021, 17:56
Temat postu: Zdalne odpalenie silnika
Siema, mam pytanie, czy ktoś ma zamontowane zdalne odpalenie siolnika za pomocą np pilota? Może ktos sie tym zajmuje ?
arturromarr - 7 Grudzień 2021, 19:52

Z tego co mi wiadomo, użytkowanie takiego systemu u nas w kraju jest nielegalne.
Według kodeksu drogowego nie wolno pozostawić uruchomionego samochodu bez nadzoru.
W praktyce nie wolno nawet odpalić zimą auta i wysiąść, żeby oskrobać szyby.
Pomijając czy się zgadzamy z tym prawem, to dostępne mocno uproszczone zestawy do zdalnego zapalania auta, raczej nie należą do bezpiecznych.

mariusz1975 - 7 Grudzień 2021, 21:51

Nic takiego nie ma, mam nawet nagranie, jak policjant zostawił odpalony silnik i sobie gdzies wyszedł. Prokuratura nie widzi znamion wykroczenia więc sam rozumiesz. Ja mam skrzynie automatyczną więc niby dlaczego miało by to być niebezpieczne ?? Mieszkam na swojej posesji i nawet jak mam odpalony silnik to taki Milicjant może mi skoczyć.
audikom - 8 Grudzień 2021, 10:25

"Chodzi o przepis Ustawy o ruchu drogowym, a dokładniej - o art. 60 ust. 2, który mówi, że kierowcom zabrania się pozostawiania pracującego silnika podczas postoju na dłużej niż jedną minutę. Nie ma przy tym znaczenia, czy pojazd z włączonym silnikiem jest zaparkowany na prywatnej posesji czy w miejscu publicznym."
mariusz1975 - 8 Grudzień 2021, 18:41

Mylisz się, posesja to prywatne miejsce, zasady właściciela. Prywatna posesja nie jest wliczana do przepisów ruchu drogowego. Czyli mój teren moje zasady. Na prywatna posesje nie ma prawe wejśc policjant bez twojej zgody lub bez zezwolenia prokuratorskiego.
audikom - 8 Grudzień 2021, 19:47

Przepis ten dotyczy zachowań ekologicznych,smród trujących spalin nie pozostaje na twojej posesji,truje także sąsiadów
Jeżeli pan władza podciągnie to pod ekologie to mandat może wynieść nie 100 zł a 300 zł
Po pierwsze pan władza nie musi wchodzić ,tylko widzi z zewnątrz
Po drugie może wejść bez nakazu,na tak zwaną blachę gdy wykroczenie,przestępstwo jest w trakcie realizacji

mariusz1975 - 8 Grudzień 2021, 20:07

Nie opowiadaj głupot, nie znasz swoich praw to ,to tykorzystuję.Niech wejdzie na blache to przywita sie z psem. Prywatna posesja to nie droga i nie ma tu zadnych przepisów ruchu drogowego, jak bedzie fikał to mu pokaże w śadzie nagranie i odpowiedz prokuratury na temat tego niby wykroczenia..Jak juz coś to policjant na blache nie ma prawa wejść jeśli to jest wykroczenie,i uznawać sobie może u siebie w domu.
sasun71 - 8 Grudzień 2021, 20:15

audikom, I po co? Straż miejska może wlepić nawet za mycie auta na posesji..też psami i prokuratorem poszczuje a potem posiedzi na pryczy bez materaca...Wtedy się dowie że może być więcej jak 24 godziny..bo Prokurator nie ma czasu..
audikom - 8 Grudzień 2021, 21:51

sasun71 Straż miejska ma także drony i bada czym palisz
Tak jest ,szkoda bicia piany
Póki ktoś nie zweryfikuje tego mandatem ze trzysta lub kolegium,bo wkurzony sąsiad,truciem powietrza,wezwie radiowóz
Znam z autopsji ludzi którzy "randapem",leją u siebie na ogródku,we wjeździe do garażu,tam gdzie dzieciaki się bawią,co by im badyle nie wyłaziły
Ale zwróć mądralą uwagę ;-)

sasun71 - 8 Grudzień 2021, 22:14

audikom, Glin można nie wpuścić bo brak nakazu ale zaraz Ci wynajdą podejrzenie popełnienia przestępstwa bo cos się ukrywa i pretekst się znajdzie by wejść bez nakazu.Znam takich co dla nich Policja to była taka mała jak piesek Chihuahua...a jak prokurator i CBŚ na karku ,to siedzi za granicą i się ukrywa bo tu czeka cela z oknem w kratkę;)Mamy paradoks przepisu że auto ma być bezpieczne ,szybę w środku jedynie ciepły nawiew uratuje jak szron, a czy podwórko czy ulica mandat za chodzący silnik który ma na celu poprawę bezpieczeństwa po przez widoczność ;-) przyrypany za ekologie..I dodam że chyba już wszystko zostało powiedziane w tym temacie..
jorzez - 9 Grudzień 2021, 12:47

Jeśli celem jest nagrzanie samochodu przed wyjazdem na własnym podwórku to najlepsze jest rozwiązanie skandynawskie czyli grzałka w misce / bloku silnika. Można włączać ręcznie lub na zasilaniu dodać programator czasowy.
sasun71 - 9 Grudzień 2021, 16:17

jorzez, A polskim Farelka do środka :-D
mariusz1975 - 9 Grudzień 2021, 19:14

Powiem wam tylko tyle, za dużo filmów ogladacie. A teraz zmieńmy temat bo to nie rozmowa co wolno a co nie.Ja chciałem zapytac o to zdalne odpalanie.
arturromarr - 9 Grudzień 2021, 19:30

mariusz1975 napisał/a:
A teraz zmieńmy temat bo to nie rozmowa co wolno a co nie.

Chodzi o to, że nie sądzę by ktoś ci opisywał coś co jest formalnie nielegalne.
"
art. 60 ust. 2 ustawy — prawo o ruchu drogowym
Zabrania się kierującemu:
1) oddalania się od pojazdu, gdy silnik jest w ruchu; (…)
3) pozostawiania pracującego silnika podczas postoju na obszarze zabudowanym; nie dotyczy to pojazdu wykonującego czynności na drodze;
"

sasun71 - 9 Grudzień 2021, 19:50

mariusz1975, To co napisałem to nie filmy-to życie.A wracając do tematu o ile kupisz zestaw to pewnie sobie zakład zakładający alarmy poradzi tym bardziej że kiedyś widziałem na YT odpalaną wiele lat temu poczciwą Warszawę tylko z nowoczesnym silnikiem
mariusz1975 - 9 Grudzień 2021, 20:46

To proszę sobie napisac w tej sprawie do prokuratury zapytanie, otrzymacie taka sama odpowiedz jak ja. Po rozpoznaniu sprawy nie stwierdsza sie znamion wykroczenia. Poza tym nigdzie żaden kodeks nie zakazuje posiadania takiego modułu do zdalnego odpalenia silnika.Kolejna sprawa, co w przypadku gdy samochód posiada webasto ?? Każda cięzarówka go ma i używa, osobówki tez maja i jest ich sporo.
robson - 11 Grudzień 2021, 12:25

Ja swego czasu miałem takie ustrojstwo zamontowane w srebrnym XM. Fajna sprawa. Jeszcze lepsza, że można było sobie zaprogramować godzinę odpalenia i zgaszenia. Jak miałem wyjechać o 5:00 to programowałem odpalenie o 4:00 do 4:30. Mimo, że jak wchodziłem, to auto było zgaszone - było cieplutko w środku i wszystko się odszroniło.
safran65 - 11 Grudzień 2021, 15:07

Panowie szkoda czasu na roztrząsanie.
mariusz1975n ma wiedzę z sądu i po co pyta.
Montuj w swojej cytrynce, to co chcesz, na swoim placu i "z glowy" Twój wybór Twój samochód. Twój teren.
I Twoja odpowiedzialność :-)

mariusz1975 - 11 Grudzień 2021, 19:28

I właśnie o to pytam, nie czy wolno czy nie. Widzę że tu każdy mądry ale nie do tego co trzeba. Nie ma sensu dalej dyskutować bo każdy wie tylko to co nie trzeba. Zamykam temat, cześć.
safran65 - 11 Grudzień 2021, 21:21

Powiem szczerze, że sam nie wiesz czego chcesz/oczekujesz? :shock: Jak panna na wydaniu. Moja ocena. Zadajesz pytania, otrzymujesz odpowiedzi, ktore podważasz. Zatem w czym rzecz???
dejnekomirek - 12 Grudzień 2021, 13:26

Z prostego pytania zrobilo sie kilkanascie postow i na koniec jeszcze brzydkie podsumowanie. Gdyby nikt sie nie odezwal, kolega bylby obrazony, ze nikt nie chce mu pomoc. Jest rowniez obrazony, ze ludzie odezwali sie; nie rozumiem intencji zadajacego pytanie.
Swoja droga to zaczyna brakowac mi konkretnych pytan o szczegoly napraw naszych cytrynek. Mnostwo pytan jest praktycznie o sprawy wyrwane gdzies z oblokow, mnostwo jest tez takich, ktore buchaja wrecz agresja. Zastanawiam sie gdzie podziala sie ta aura pomocy potrzebujacym wraz z szacunkiem i pokora. Gdy wstepowalem na to forum, atmosfera byla calkiem inna tutaj niz na innych forach. Dzisiaj tez juz jakos tak stalo sie to bardziej spolecznosciowe niz fachowe. Czytam codziennie wszystkie posty i odkrylem, ze coraz wiecej tu jest polemiki, niz konkretnej wiedzy o samochodach. Musze sie przyznac, ze zaczyna to byc nuzace. Moze po prostu nie ogarniam, albo sie zbyt zestarzalem?

P.S. Probowalem dolaczyc na Citroen C5 FB i zostalem wrecz znokautowany przez moderatora. Kiedys mialem przygode z Kaska na innym forum i stadem klakierow. Nie chcialbym dozyc podobnego traktowania na tym forum. Pozdrawiam wszystkich i zycze wielu milych chwil z cytrynka .

safran65 - 12 Grudzień 2021, 15:30

dejnekomirek
Liczę, że mimo wszystko pozastaniesz. I nadal będziesz się dzielił swoją wiedzą i doświadczeniem. Nadal będziesz udzielal porad. To jest potrzebne dla wielu z Nas laikow na tym forum :)))

audikom - 12 Grudzień 2021, 19:32

dejnekomirek
Nie przejmuj się Facebook-ową gimbazą która łazi po forach i próbuje je dostosować do swego dennego poziomu
Tam to jest dopiero kupa idiotyzmu i sieczki
Faktem że przez to fora mocno podupadły,ludzi z wiedzą coraz mniej
Jest bratnie forum klubu cytrynki,ono też dennie podupadło
Plus/minus dziesięć lat temu była tam encyklopedia wiedzy technicznej w cytrynach,nasze wtedy raczkowało
Jednak chyba ktoś z adminów tę bazę po prostu zajumał z jakichś szubrawych powodów
Pytałem,mówią że lepiej nie dochodzić co się stało
Dziś to bratnie forum też czuć słabizną
Cóż,chamstwo wypłynęło do wierzchu z tego dzisiejszego bagna
Napisze taki 4-5 postów o niczym,wyzywając resztę forumowiczów
Takiemu trzeba po prostu powiedzieć,w y p i e r d a l a j
Warto jednak podtrzymać chęć pomocy innym,dzielenie się swą wiedzą ,by ten świat nie zeszedł całkiem na psy
Fachowe fora mnóstwa marek,i wiedza sporej części ich uczestników warta jest zachowania dla porządnych ludzi
Wielu ludziom pomogłeś,rób to dalej
Debilstwo olewaj

mariusz1975 - 12 Grudzień 2021, 20:17

Niewiem czy to mnie sie tyczy, ale chyba tak, skoro piszecie pod moim postem więc. Nikomu nie ublizam a zadałem proste pytanie i to nie ja pisze nie na temat, a staram sie tylko powrócić do swojego pytanie odpowiadając innym.Nie wiem kto tu ma problem i z czym, bo ja napisałem w temacie o co mi chodzi a także w opisie czego oczekuja. No moze ja nie potrafie pisać i nikt mnie nie rozumie lub nie piszę po Polsku.Więc jak skoro sobie tego niektórzy życza to wypier.....am
dejnekomirek - 12 Grudzień 2021, 20:25

Bardzo to mile uslyszec Wasze uznanie. Mam duzo lat za soba , rowniez duzo lat przy naprawach , wielu spraw jeszcze nie znam, ale ciagle staram sie rozwijac, chociaz jestem juz na emeryturze.
Nie bojcie sie, nie opuszcze Was , zawsze chetnie pomoge w miare wiedzy i umiejetnosci. Pozdrawiam jeszcze raz Wszystkich.

sasun71 - 13 Grudzień 2021, 16:08

dejnekomirek, Byś tylko spróbował :-P :-D 8-)
robson - 17 Grudzień 2021, 01:32
Temat postu: Re: Zdalne odpalenie silnika
Wróćmy do tematu....
mariusz1975 napisał/a:
Siema, mam pytanie, czy ktoś ma zamontowane zdalne odpalenie siolnika za pomocą np pilota? Może ktoś się tym zajmuje ?

Tylko ja odpisałem na Twoje pytanie ;) Miałem zainstalowane jak pisałem wyżej i byłem zadowolony. Co z tym zrobisz? Twoja sprawa. Pisz jak zainstalujesz. Pewnie na ALi jest mnóstwo takich gadżetów. Wystarczy... :595:

audikom - 17 Grudzień 2021, 10:54
Temat postu: Re: Zdalne odpalenie silnika
robson napisał/a:
Wróćmy do tematu....
mariusz1975 napisał/a:
Siema, mam pytanie, czy ktoś ma zamontowane zdalne odpalenie siolnika za pomocą np pilota? Może ktoś się tym zajmuje ?

Tylko ja odpisałem na Twoje pytanie ;) Miałem zainstalowane jak pisałem wyżej i byłem zadowolony. Co z tym zrobisz? Twoja sprawa. Pisz jak zainstalujesz. Pewnie na ALi jest mnóstwo takich gadżetów. Wystarczy... :595:

Z tego co przeczytałem ,zrozumiałem że miałeś zamontowane tzw "webasto" inaczej mówiąc ogrzewanie postojowe
Więc nie jest to odpowiedź na pytanie "zdalne odpalenie siolnika za pomocą np pilota"


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group