Forum Miłośników Citroena
forum miłośników marki citroen XM xantia BX C1 C2 C3 C4 C5 C6 ZX

Forum techniczne - Schemat cewek

MateuszLesiu - 22 Grudzień 2021, 19:24
Temat postu: Schemat cewek
Cześć,

Moi drodzy czy ktoś się orientuje gdzie znajdę schemat układu zasilania do Citroena?
Wywala mi na kompie.blad cewki E i za cholerę nie wiem która to cewka. Mam silnik 3.0 V6 benzyna 211 koni i 3 cewki mam z przodu silnika i 3 po kolektorem dolotowym - i za grosz nie wiem która to cewka "E".

Ktoś pomoże?

dejnekomirek - 22 Grudzień 2021, 19:45

Wychodzi na to , ze to piata cewka, a to oznacza srodkowy cylinder pod kolektorem. Swoja droga to kupilbym trzy nowe cewki i wymienil wszystkie pod kolektorem. Te przednie wymienia sie lekko, wysterczy tylko odkrecic srube trzymajaca. Sprawdz przy okazji styki we wtyczkach, bo czesto nie maja dostatecznego docisku na pinach i to powoduje wypadanie zaplonow, co prowadzi do utraty mocy silnika. Warto igla, czy tez szpikulcem podoginac styki. Te cewki nie sa zbyt trwale , ale tez i nie sa drogie. Sprawdz tez przy okazji swiece, bo tu tez moze tkwic problem z zaplonem i bledem. Tym bardziej zima warto wymienic je na nowe. Generalnie silnik jest niezniszczalny, najczesciej problem dotyczy wypadania zaplonow. Szkoda tylko, ze troche duzo pali, ale za to jazda dostarcza mnostwo przyjemnosci.
MateuszLesiu - 22 Grudzień 2021, 21:05

Wielkie dzięki za podpowiedź to już bardzo dużo przydatnych informacji :) Świece już wymieniłem wszystkie tylko właśnie pojawił się ten błąd z tą cewka i nie wiedziałem po prostu która to jest, ale idąc drogą dedukcji to faktycznie może być jak mówisz piąta cewka pod kolektorem :)

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group