Forum Miłośników Citroena
forum miłośników marki citroen XM xantia BX C1 C2 C3 C4 C5 C6 ZX

Forum techniczne - Citroen c4 grand picasso 1.6 hdi 2015r.

utrajcp - 28 Grudzień 2021, 19:04
Temat postu: Citroen c4 grand picasso 1.6 hdi 2015r.
Witam!!!
Proszę o pomoc. od jakiegoś czasu w moim citroenie c4 grand picasso II z 2015 roku nie grzeje i prawa strona, lewa działa bez zarzutów. Wcześniej dostałem informacje że to uszkodzone łopatki mieszalnika. Niestety okazała się że wszyscy którzy zajmują się ich naprawą nie naprawiają akurat citroena GP II. Zadzwoniłem do serwisu citroena a Pan w serwisie powiedział mi że w Citroenach GP II nie występował problem z klapami. Natomiast jeżeli tam coś się zadział to trzeba wymienić jakiś cały moduł którego koszt przekracza 3 tyś bez kosztów robocizny. jednak zasugerował żeby sprawdzić klimatronik lub elementy odpowiedzialne za grzanie bo tam może leżeć problem. Proszę o pomoc może ktoś borykała się z podobnym problemem i udało mu sie go rozwiązać.
Pozdrawiam
P.U.

robson - 28 Grudzień 2021, 19:17

Kurde, im nowsze tym szybciej się psują....
Najlepiej, jakoby podłączyć jakiś przyrząd diagnostyczny. Powinny być jakieś błędy w klimatroniku.
Bez tego, to chodzenie po omacku, w ciemnościach...
To co można zrobić bez tego? Jedyne wyjście to rozebrać elementy pod nogami pasażera. Trzeba zobaczyć czy fizycznie one pracują. Może to być problem z nagrzewnicą. Słaby przepływ może powodować, że drugi koniec nagrzewnicy jest zimny i dlatego leci chłodniejsze powietrze. Trzeba sprawdzić czy na powrocie jest nadal ciepły przewód. Druga sprawa, to może padł zwykły czujnik, który kontroluje temperaturę nawiewu. Można spróbować podmienić stronami - lewy z prawym.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group