Forum Miłośników Citroena
forum miłośników marki citroen XM xantia BX C1 C2 C3 C4 C5 C6 ZX

Ogólnie - Temperatura powietrza w dolocie

Pinker - 17 Styczeń 2022, 21:24
Temat postu: Temperatura powietrza w dolocie
Koledzy, piszę bo nie udało mi się odszukać odpowiedzi w internecie.
Robiłem adaptację przepustnicy w diagbox i przy okazji zobaczyłem wskazanie temperatury powietrza w dolocie. Była wyższa o 25 stopni niż na zewnątrz. Czy to normalne czy czujnik padł?
Pytam bo często trudno pali zimny po nocy. Ciepły pali na dotyk.
Auto to C5 X7 2.0 ew10a.

Dzięki.

dejnekomirek - 17 Styczeń 2022, 22:22

Witam. Sprawdz raczej stan swiec, ich odstep elektrod. Czesto przyczyna ciezkiego palenia na zimnym silniku jest zbyt duza przerwa na swiecach- zbyt slaba iskra. Po za tym oszukiwac moze czujnik temp. silnika, dosc rzadki przypadek, pokazujac zbyt wysoka temp. silnika zimnego.
Jesli to w porzadku, to zrob diagnoze z nastawieniem na parametry silnika, cisnienie paliwa (z czasem pompa moze nie wytwarzac odpowiedniego cisnienia , rozjechana mapa silnika itp.
Taka temperatura w kolektorze jest normalna, moze byc nawet wyzsza.

Pinker - 18 Styczeń 2022, 08:08

Dzięki za nakierowanie.
Zacznę od sprawdzenia czujnika temperatury płynu chłodzącego.

Pinker - 18 Styczeń 2022, 09:33

Mam jeszcze jedno pytanie, czujnik temperatury płynu chłodzącego znajduje się w plastikowej obudowie. W tej samej jest termostat? Pytam bo mam termostat do wymiany. By wymienić termostat trzeba zdjąć cały element plastikowy czy można bez demontażu z silnika ?
Dziękuję.

dejnekomirek - 18 Styczeń 2022, 11:23

Sam termostat wymienisz na silniku. Mozesz tez wymienic kompletny z obudowa i czujnikiem. Dosc czesto plastyk ulega zniszczeniu i cieknie plyn.
Pinker - 18 Styczeń 2022, 11:29

Mam sam termostat bez nowej obudowy. Na razie obudowa nie ma wycieków.
Czy przy wymianie muszę na coś uważać by nie połamać plastiku obudowy?


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group