Forum Miłośników Citroena
forum miłośników marki citroen XM xantia BX C1 C2 C3 C4 C5 C6 ZX

Forum towarzyskie - Radio CB

audikom - 4 Luty 2022, 10:52
Temat postu: Radio CB
Noszę się z zakupem radia CB
Kto z wasz używa CB
Jakie macie radia
Które wg was dobre,najlepsze

safran65 - 4 Luty 2022, 17:24

Jak dużo jeździlem służbowo to używalem radyjka pomagalo niejednokrotnia. Jedno z lepszych wg to firmy President. Pytanie po co Ci radyjko jak możesz mieć aplikację Yanosik. Chyba, że czasem chcesz sobie pogadac z innymi na radiu :->
safran65 - 4 Luty 2022, 17:31

Jak chcesz to mogę odstąpić Ci swoje mam Midland, nie pamiętam modelu. Mi juz nie jest potrzebne. Pisz na pv
audikom - 4 Luty 2022, 17:39

szafka napisał/a:
Jak dużo jeździlem służbowo to używalem radyjka pomagalo niejednokrotnia. Jedno z lepszych wg to firmy President. Pytanie po co Ci radyjko jak możesz mieć aplikację Yanosik. Chyba, że czasem chcesz sobie pogadac z innymi na radiu :->


Tak hobbystycznie mi przyszło do głowy,tymczasem się rozglądam po ofertach w okolicy

Nie wiem przypadkiem czy to nie po tym zaszczepionym "chipie",przyszło mi do głowy że ciężkie czasy się zapowiadają
Mogą wyłączać telefonie,"interneta" więc może taki awaryjny kontakt być potrzebny
To tak pół żartem pół serio

safran65 - 4 Luty 2022, 18:06

No i mogą zarekwirować auto i wylączać prąd. I Ci wtedy po radyjku :-P
wojtis1990 - 4 Luty 2022, 18:51

Jest tego pełno na rynku. Najważniejszą rolę odgrywa antena, samo radio jest drugorzędne, warto by miało automatyczne wyciszenie szumów. Miałem montować do Pikusia i wiecznie nie ma kiedy, wszedł Yanosik i Cb wydaje się zbędne.
audikom - 4 Luty 2022, 20:22

szafka napisał/a:
No i mogą zarekwirować auto i wylączać prąd. I Ci wtedy po radyjku :-P

Oj nie chcę krakać ,ty nie słyszałeś w słuchawce za komuny "rozmowa kontrolowano,rozmowa kontrolowana"
Wychodzi przy tej dzielniejszej mafii,że komuna działała z pełną kulturą ,informował cię grzecznie że cię podsłuchuje
Ci dzisiaj walą z za winkla bez ostrzeżenia
To ciągle tak półżartem
Ja tak dla zabawy i chyba już wybrałem Yosana 120 inaczej Lafayet Atena
Cena przystępna,opinie dobre
Jeszcze nie wiem nówka czy używka,choć przechylam się do nówki
Nie wielkie różnice w cenie a zawsze to 2 lata gwarancji

sasun71 - 4 Luty 2022, 21:43

audikom, Obojętnie czy kupisz..ale nówka to zawsze nówka;)
safran65 - 5 Luty 2022, 11:58

Pisząc "mogę odstąpić" miałem na myśli oddać.
audikom - 5 Luty 2022, 16:36

szafka napisał/a:
Pisząc "mogę odstąpić" miałem na myśli oddać.

No to może by się dziadek pobawił
Poszło na PW

Ranczer - 29 Wrzesień 2023, 21:09
Temat postu: CB radio to nie przeżytek !
Witam,
Ja zawsze używam cb radio, choćby do zapytania o drogę, kontlole smerfów :mrgreen: , często się dowiesz czy jest gdzieś wypadek, albo jak go ominąć lub poprostu z kimś pogadać itp. U mnie w Złotoryji i okolicach cały czas przybywa CBradio-wców, a im nas więcej tym lepiej ;-) Mój zestaw President Teddy i antena Sunker Elite 116 75 cm i bardzo sobie chwalę. Lepiej nie kupować jakiś słabych midlantów alanów lub cobra, ponieważ to sieję tylko szum.

audikom - 29 Wrzesień 2023, 21:36

Koniec końców miałem dwa ,Yosana i Alana,po półtora roku oba sprzedałem ,okazały się mało przydatne w jeździe wokół komina
Została mi jakaś antena i miernik do ustawiania anten
No i fajrant

safran65 - 29 Wrzesień 2023, 22:27

Teraz to chyba w navi są nawet oznaczenia, gdzie aktualnie są "utrudnienia". Janosik zbyteczny, a ja w poniedziałek do W-wy. Od dłuższego czasu tak"daleka" podróż ;-)
sasun71 - 30 Wrzesień 2023, 10:53

Teraz to się jeździ na zasadzie aby 5 więcej bo stoją wszędzie i nie wiesz czy auto z przodu to tajniak grzecznie na esce czy ten z tyłu :-D Nawigacja aby stare mapy 2018 i w ASO do zrobienia bo przez obd u mnie przydała by się nowa ,bo jadę po tych nowych przez pole..
Ranczer - 30 Wrzesień 2023, 16:48

To prawda tajniaków teraz dużo :573: Ale kierowcy (jak zauważy ktoś) to na cb radio powiedzą, że misie dronem latają i łapankę przeprowadzają ... Czasami też gdy ci żaróweczka zgaśnie też powiedzą. CB radio warto ze sobą mieć ;-)
safran65 - 7 Październik 2023, 18:32

Macie jakieś typy dobraj anteny mocowanej do klapy bagażnika w C4GP? Antena na magnes może odpaść, zależy od prędkości-sam byłem świadkiem. Całe szczęście, że antena nie rozbiła szyby-byłby kłopot.
sasun71 - 8 Październik 2023, 10:46

Wpisałem w aledrogo ,,antena Cb'' to oprócz magnesy neodymowe silne i większa powierzchnia styku jest opcja=wiercimy dach i przykręcamy na stałe z pochyleniem
Ranczer - 8 Październik 2023, 12:38
Temat postu: Dobór anteny cb.
Witam,
Jeśli chodzi o antene na magnes to bardzo sobie chwalę antene sunker elite cb 116 75cm , bardzo dobry odbór oraz przyczepność (testowana na śarodku dachu przy 160km/h ) trzyma sie zarówno na aluminowym dachu jak i stalowym (tylko że na stalowym zawsze to lepiej ). Jeśli chodzi o bagażnik to są takie uchwyty takie jak ten:
Uchyt na antene cb przykręcany
lub po prostu kupić magneta :


https://www.rebelelectro....AiABEgKncfD_BwEAntena sunker cb 116 75cm

Antena przykręcana :
https://www.rebelelectro.com/ant0449

safran65 - 8 Październik 2023, 13:38

Dzięki, zwłaszcza rada Sasun71 szczególnie pomocna :-P > dziura w dachu! :mrgreen: Ale jak ktoś lubi czemu nie.
sasun71 - 8 Październik 2023, 16:17

safran65, Kiedyś widziałem do rynny dachu uchwyt jak mnie CB chodziło po głowie ale to już do starych aut było, a co do wpisu wyżej magnes trzyma na stali i aluminium? :shock: I jeszcze jedna myśl-magnes ma coś aby nie rysować powierzchni dachu-a jak by zamiast niego zastosować taśmę 3M-czyli mamy moc magnesu plus taśma na kleju;)
safran65 - 8 Październik 2023, 16:56

Taśma+magnes i bez dziur-zaleta. dzięki ;-)
Ranczer - 8 Październik 2023, 20:33
Temat postu: Antena Cb
Witam,
Ta antena sunker cb 116 ma podkładkę, ale po roku pada :-P i trzeba sobie wyciąć kawałek (np. sprasowanego styropinanu do zabezpieczania paczek ) może padła dlatego, że była często przekładana z xsary do c4 . Taśma nie zdaje egazaminu. Przed przyłożeniem anteny do lakieru należy oczyścić podkładkę jaki i blachę, ponieważ wystarczy kawałek kamyczka i lakier porysowany :-x Tak poza tym to cb radio warto mieć, choćby sobie z kimś pogadać w środku nocy , w trasie ;-)

safran65 - 8 Październik 2023, 20:53

I owszem cd umila życie w czasie jazdy. Było bardzo pomocne czas jakiś temu. Nie było navi, janosików itp. Niektórzy prawadzili przez miasto pod wskazany adres bez błądzenia jak np w Bydgoszczy. :-)
Ranczer - 9 Październik 2023, 15:42
Temat postu: Radio cb.
Do dziś radio ma dużo użytkowników, niestety jeździ też dużo antena a nie mają włączonego cb radio. Ja uważam że jest bardzo przydatne. Dużo osób boi się brać gruch i coś z siebie wypękać, a nie tylko odbiorcy.
Ranczer - 9 Październik 2023, 20:31
Temat postu: Radio cb.
Prezenacja radia cb na miejscu radia w nocy: (niesety podświetlenie zegarka padło)


2

3


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group