Forum Miłośników Citroena
forum miłośników marki citroen XM xantia BX C1 C2 C3 C4 C5 C6 ZX

Ogólnie - Uszczelnienie góry silnika DW8B WJY 1.9D

dayus - 21 Czerwiec 2022, 13:55
Temat postu: Uszczelnienie góry silnika DW8B WJY 1.9D
Berlingo 1FL. Uszczelnienie góry w DW8B WJY 1.9D.
Przy wymianach oleju mechanicy już z tym walczyli… ale zawsze coś ciekło. Teraz sam chce się za to zabrać. Co polecacie? Słyszałem, ze tylko oryginalna uszczelka jest w stanie temu zapobiec. Prawda? Wydaje mi się, ze cieknie spod plastikowej pokrywy zaworów.


sasun71 - 21 Czerwiec 2022, 18:18

Tragedi nie widać,chyba że umyty ..a co do tematu kolega w plastykowej sam wymieniał w oplu i na razie działa;)nie wiem czy to był oryginał ,ale chyba lepiej niz podróbka słaba na oleje lub deko cienksza
dayus - 21 Czerwiec 2022, 20:09

Po ściągnięciu kolektora tak wygląda.
Tragedii nie ma, ale wkurza.


sasun71 - 21 Czerwiec 2022, 20:50

Moment dokręcania może być ważny,potem wygięta pokrywa i nowa uszczelka też leci..niby mało ulane ale z czasem silnik od góry do dołu i zaczyna się czepiać diagnosta;)
dayus - 22 Czerwiec 2022, 17:23

Ta pokrywa górna składa się z dwóch czesci skręcanych jednymi śrubami. Mogę odkręcić i zdemontować tylko górna cześć, nie ruszając dolnej? Widzę, ze jednak kapie spod plastikowej.
sasun71 - 22 Czerwiec 2022, 18:18

jedyne pokrywy jakie ściągałem i oby nie inne to był: 126p,125p,i punto czyli same fiaty..schemat to raz a druga sprawa ruszone ,czy nie zacznie kapań niżej..Może kto podpowie w tym zaawansowany:)
wojtis1990 - 26 Czerwiec 2022, 05:28

Spróbuj zmienić uszczelkę w tej plastikowej pokrywie choć po latach może to nie działać bo one lubią się odkształcać i już tak nie przylegają. Z tego co pamiętam na dolna aluminiowa część była klejona na silikon i z niej też potrafi się lać. Możesz zacząć najpierw od plastikowej.
dayus - 28 Czerwiec 2022, 15:13

Ściągnąłem jednak obydwie.

Czy taki stan czystości pokrywy nadaje się do nałożenia masy uszczelniającej?
Acetonem nic nie schodzi:(


sasun71 - 28 Czerwiec 2022, 17:09

Zdjęcie przynajmniej dla mnie nie oddaje czystości..jeśli został jakiś silikon to zbieramy skalpelem nie ruszając aluminium przez skrobanie chodż wygląda w miare dobrze,ważne żeby nie było tłuste .
wojtis1990 - 28 Czerwiec 2022, 19:32

Najpierw nożyk do tapet, potem drobny papierek ścierny, jakieś nitro czy coś i lecisz z Dirko albo Reinz.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group