Forum Miłośników Citroena
forum miłośników marki citroen XM xantia BX C1 C2 C3 C4 C5 C6 ZX

Ogólnie - CITROEN C3 II gdzie jest korek przelewu w skrzyni ?

jaku81 - 31 Lipiec 2022, 09:57
Temat postu: CITROEN C3 II gdzie jest korek przelewu w skrzyni ?
witam , przy wymianie tulei na wahaczu wyskoczyła mi oś , wyciekło trochę oleju ze skrzyni , chciałbym dolać , ale nie wiem ile , nie mogę znaleść korka przelewu na skrzyni , pomocy
audikom - 31 Lipiec 2022, 14:39

Wujek Google zawsze pomoże,nie bój się go

https://citroen.auto.com.pl/forum/viewtopic.php?t=85769

jaku81 - 31 Lipiec 2022, 14:49

Nie boję się wujka Google, przeszukałem chyba wszystko co się dało i doszedłem do wniosku że u mnie w c3 nie ma korka przelewowego , podobno nie które auta tak mają, pozostaje mi tylko spuścicie olej i zalać nowym , pytanie , które się teraz nasuwa to ile tego oleju wlac , w serwisowce jest napisane pój. 2l , ale napewno wszystko nie zleci korkiem spustowym ......
audikom - 31 Lipiec 2022, 20:23

Jeżeli dokładnie przestudiowałeś to co podesłałem i twierdzisz że go nie ma,to pewnie nie ma
Chociaż według mnie na pewno będzie
To jest ten korek,śrubka na końcu skrzyni ,jak patrzysz z tyłu w stronę silnika po lewej stronie w około połowy wysokości skrzyni,obok płaskiego metalowego dekla kończącego skrzynię,po przeciwnej stronie od wyjścia półosi
Na załączonym rysunku jest oznaczony jako wlew i poziom oleju


https://citroen.org.pl/forum/download.php?id=1665

sasun71 - 31 Lipiec 2022, 20:43

Na przykładzie posiadanej xsary wlew jest być może poziomem oleju w skrzyni biegów..co potwierdza ilość wlewanego oleju :-) . A najlepiej spuścić wszystko i dać nowy olej w zaleconej ilości ,najwyżej 50-100ml mniej gdyby coś zostało i pewnie już z pożytkiem dla skrzyni..
audikom - 31 Lipiec 2022, 21:23

" A najlepiej spuścić wszystko i dać nowy olej w zaleconej ilości" i tu mamy problema
jaku81 - 31 Lipiec 2022, 21:29

No i tak chyba zrobię......
jaku81 - 31 Lipiec 2022, 21:38

Dziękuję panowie za pomoc , jutro zleje cały olej i zaleje nowym , w ilości jaka jest w serwisówce czyli 2l

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group