Forum Miłośników Citroena
forum miłośników marki citroen XM xantia BX C1 C2 C3 C4 C5 C6 ZX

Forum techniczne - C5 2.0 benzyna nie odpala

Jesrusa4 - 25 Wrzesień 2022, 13:27
Temat postu: C5 2.0 benzyna nie odpala
Witam, jako że jestem tu świeży prosze o wyrozumiałość.
Mój problem polega na tym ze cytrynka dlugo stała i po jakims czasie padl calkiem aku. Po wymianie aku samochod juz nie odpala. Mam lexie immo sparowalem z kluczykiem, pompa paliwa chodzi, brak iskry, brak komunikacji ze sterownikiem silnika
Bezpieczniki wszystkie całe. Co odpowiada za podanie zasilania na ecu silnika co by podalo iskre?

Rafal 555 - 8 Grudzień 2022, 16:25

Jeśli czujnik wału korbowego masz dobry cewkę instalacje to prawdopodobnie rozparował ci się bsi ze sterownikiem silnika pod maską czyli immobilizer blokuje sterownik Jeśli to co wyżej napisałem jest okej to zestaw startowy bym podłożył No chyba że nie ma ciśnienia sprężania albo przestawiony rozrząd
sasun71 - 8 Grudzień 2022, 20:10

Odpiąć aku,..poczekać 5minut,załączyć aku i znowu czekać z 5 minut aż auto się samo uzbroi i dopiero próbować z kluczykiem,czasem procedura przyuczenia jest po wymianie baterii w kluczyku,czytane kiedyś w necie...Bo czytałem kiedyś że systemy nie zdążą się uzbroić a już kluczyk szuka dostępu(imo).Osobiście nie miałem problemu po głębokim rozładowaniu w punto(wydoił alarm kodu radia)..czy odpiętym aku w citroenie na dłużej stary czy nowszy w posiadaniu,To samo przy peugeot. Oraz link z takim kłopotem
dejnekomirek - 8 Grudzień 2022, 20:39

Problem z immo w C5 MkI polega na tym, ze po podlaczeniu akumulatora trzeba odczekac ponad 1 min z jakimkolwiek dzialaniem. Zadnego zaplonu, zadnego krecenia rozrusznikiem, az do momentu, gdy immo sie uzbroi. Nie trzeba zadnego dzialania z Lexia, zadnego nowego uczenia. Ludzie podlaczaja aku i od razu kreca rozrusznikiem i zdziwienie, ze silnik nie startuje. Zaczynaja panikowac, probuja szukac przyczyny, czesto siegaja po Lexie i ciagle na wlaczonym zaplonie. Zero sukcesu. Potem odlaczaja baterie i pozniej ponownie podobny schemat. Immo popsute - dochodza do wniosku i ida w koszta. A problem prozaiczny , immo potrzebuje zasilania do uzbrojenia . Slaba bateria tez bedzie siala blokada immo i silnik nie odpali. Juz wiele razy trafilem na ludzi, ktorzy dokladnie w taki sposob zamordowali Cytryne. A problem tylko w nieznajomosci tej procedury. Dodam jeszcze, ze immo wroci po zadzialaniu pilota - to jest wlasnie oznaka, ze wszystko w porzadku. Dopuki pilot nie dziala po podlaczeniu baterii, nawet nie probujcie wlaczac zaplonu. Jesli przez dluzszy czas nie dziala , mozna przyuczyc pilota przez przytrzymanie na okolo 10 sekund dowolny przycisk na pilocie przy wlaczonym zaplonie. Po tym czasie pilot powinien miec lacznosc z samochodem.
Dopiero jesli zaden sposob nie dziala , mozemy zaczac sie martwic. Mialem w swoim zyciu z 10 C5 i nigdy zadnych problemow z immo po odlaczaniu akumulatora. Te problemy mieli ludzie podchodzacy do Cytryny jak do innych samochodow.
Radze od tego zaczac, co wyzej opisalem. Powodzenia

Rafal 555 - 13 Grudzień 2022, 08:15

Autor nie odpowiada pewnie już naprawił albo sprzedał auto zapomniał o forum Citroena I automatycznie usunięto mu konto
sasun71 - 13 Grudzień 2022, 16:36

Tylko dziwne że wcześniej się mnie nie pojawiło...wyglądało jak nowy post a bywam praktycznie co dziennie.Nie ma opcji odznacz i nie czytaj
safran65 - 13 Grudzień 2022, 16:59

Jak ktoś nie chce, to nie odwiedza forum. Mi osobiście "szkoda" Lucufera, ale to każdego wybór. Jesteśmy dorośli. Dzieci raczej tu nie piszą ;-) Ważne ,że pozostajecie WY! stali dordcy, moderztorzy itd. Na WASZE porady, rady zawsze czekam i czytam z przyjemnością ;-)
safran65 - 13 Grudzień 2022, 17:00

Ale "cókruję" co :-D W końcu zaraz Święta :-P
Jacoll - 13 Grudzień 2022, 17:12

Cytat:
Mialem w swoim zyciu z 10 C5 i nigdy zadnych problemow z immo po odlaczaniu akumulatora.

Święta prawda ;-)
Miałem co prawda jedną, ale wiele razy Aku było odpinane... za każdym razem zero problemów.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group