Forum Miłośników Citroena
forum miłośników marki citroen XM xantia BX C1 C2 C3 C4 C5 C6 ZX

Ogólnie - TU5JP4 - czujnik ciśnienia oleju

Ki$l - 1 Listopad 2022, 10:34
Temat postu: TU5JP4 - czujnik ciśnienia oleju
Przede wszystkim witam całe grono forumowiczów!
W moim Berlingo ostatnio zapaliła się kontrolka oleju i wyskoczył mi alarm o zbyt niskim ciśnieniu oleju, ale pojawia się on tylko przy ponownym odpaleniu na ciepłym silniku w niskim zakresie obrotów. Przy odpaleniu na zimnym silniku i po jego zagrzaniu nic takiego nie ma miejsca. Czy jest to normalne działanie układu i faktycznie jest coś nie tak czy raczej walnięty jest czujnik?

sasun71 - 1 Listopad 2022, 12:19

Zdarzyło mnie się kiedys że czujnik zapalił się w czasie jazdy maluchem,że było kilka kilometrów do domu to po sprawdzeniu że mam olej dojechałem.W domu miałem zapasowy czujnik..niestety na nowym ze sklepu to samo..podjechał sąsiad maluchem:) Podmiana i lampka zgasła :-D jeden się popsuł a drugi był feler od nowości -i tą historyjką zaczął bym od wymiany czujnika a i może oleju jak ma przebieg spory;)Sama pompa to raczej rzadkość,prędzej przypchany smok pompy olejowej i czasem znaleziska w misce olejowej jak coś widziało kilka puszek motodoktora że wokół pompy był tylko kisiel ...a nie było w zasadzie oleju( to ciekawostki odkrywcze mechanika z neta)
Ki$l - 8 Listopad 2022, 16:55

Przyczyna ustalona. Po wyjęciu filtra okazało się, że ten centralny krzyżak się wyłamał. 3 ramiona z 4 zostały znalezione. Mam tylko nadzieję, że brakujące spłynęło do miski, a nie poszło gdzieś dalej w układ. Swoją drogą, wiecie, w którą stronę jest przepływ oleju w filtrze? Do wewnątrz czy na zewnątrz?

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group