Forum Miłośników Citroena
forum miłośników marki citroen XM xantia BX C1 C2 C3 C4 C5 C6 ZX

C3 - woda w układzie elektrycznym

Dziadek1948 - 24 Styczeń 2023, 15:17
Temat postu: woda w układzie elektrycznym
Dzień Dobry!
Citroen C3 Furio 1,4 benzyna rok 2007.Mam problem,w skrzynce obudowy akumulatora,po prawej stronie są trzy kostki przewodów elektrycznych.Dostaje się tam woda wówczas silnk traci moc i szarpie.Jak powycieram,to wszyskto wraca do normy,Czy ktoś miał taki problem i chciałby się pozielić poradą?
Dziękuję!

sasun71 - 24 Styczeń 2023, 16:16

Dziadek1948, Witam:) Może fotka tego miejsca..? Wtedy jakiś pokrowiec lub dodatkowe izolowanie bo pokrowiec oryginalnie xsara ma na przyłączu sterownika silnika kiedy narażone na wodę..
Dziadek1948 - 24 Styczeń 2023, 19:53

Dzięki za zainteresowanie.Ale to mi wcześniej nie dzialo,kupiłem go prawie 4 lata.Zgodnie z sugestią spróbuję znaleźć przycznę,tylko nie wiem czy konstrukcyjnie ma być tam osłona.
Dziękuję!

sasun71 - 24 Styczeń 2023, 21:29

Dziadek1948, Niby złącza hermetyczne ale uszczelki już czasem nie,druga sprawa jakaś przyczyna zalewania wodą musi być bo z reguły pod maską bywa sucho nawet po deszczu.Może uszczelka przed szybą jak istnieje nie dolega i woda leci po masce na elektronikę lub coś w tym typie..Szkoda że nie mamy fot by się przyjrzeć..Moja historia z xsary która z reguły stoi teraz jako auto zastępcze i towarowe :-D Deszcz tak zacinał że cała podbitka była napita wodą jak gąbka,suszyło się to potem w słońcu,a przyczyna była taka że tak lało i wiatr że wpychało ile się dało.Przez 12lat posiadania nie miałem takiej sytuacji mimo że na parkingu zakładowym dostało śmieciami z huraganu a ślady mam do dziś ;)
Pyotrek - 25 Styczeń 2023, 02:18

W C4 jak nie ma osłony to leje się na BSM, u ciebie może są zatkane odpływy z podszybia, lub brak jakiejś uszczelki.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group