Forum Miłośników Citroena
forum miłośników marki citroen XM xantia BX C1 C2 C3 C4 C5 C6 ZX

Dział sprężynowców - Picasso 2016 czynnik klimatyzacji.

arturromarr - 28 Maj 2023, 13:18
Temat postu: Picasso 2016 czynnik klimatyzacji.
Cześć.
Mamy od niedawna C4 Picasso z 2016r. Odkąd zrobiło się cieplej okazało się, że ma problemy z klimatyzacją.
Byłem w serwisie który zwykle odwiedzam, niestety nie mogli nic pomóc.
Nie pasowały końcówki a oni stwierdzili, że pewnie jest nowy czynnik R1234yf, do którego nie mają jeszcze maszyny.
Nigdzie nie znalazłem naklejki opisującej zastosowany czynnik.
Czy jest szansa, że jest stary czynnik i są tylko jakieś nietypowe przyłącza do klimy, czy od tego rocznika był tylko nowy droższy?

dejnekomirek - 28 Maj 2023, 16:41

Nie wiem od ktorego rocznika, ale jesli sa inne koncowki , to niestety masz ten nowy czynnik. Ma on wlasnosci podobne do LPG i jest bardzo latwopalny. Musisz udac sie na serwis klimatyzacji tam, gdzie obsluguja ten standart. Czego to jeszcze ekolodzy nie wymysla, zeby utrudnic zycie ? W imie czego? Dziura ozonowa nikogo nie straszy, przepisy o klimatyzacjach wszyscy olewaja , a konstruktorzy wymyslaja zastosowanie srodka robiacego jezdzaca bombe z samochodu. Koniecznie chca ograniczyc zycie na planecie Ziemia?
arturromarr - 15 Lipiec 2023, 15:17

Dziękuję za informację.
Faktycznie końcówki są od nowego czynnika.
Mam jeszcze pytanie po czym poznać, czy jest to układ z tylnym dodatkowym parownikiem?
Wchodzi do niego sporo więcej czynnika więc chciałbym wiedzieć.
Trafiła mi się dosyć wypasiona wersja tego auta więc możliwe że ma większy układ.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group