Forum Miłośników Citroena
forum miłośników marki citroen XM xantia BX C1 C2 C3 C4 C5 C6 ZX

Ogólnie - Błąd świateł pozycyjnych C4 GP II

Maly131 - 17 Listopad 2023, 08:28
Temat postu: Błąd świateł pozycyjnych C4 GP II
Cześć. Mam pytanie czy ktoś może wie co się stało? Po telekodowaniu włączania świateł pozycyjnych jako świateł dziennych w citroenie c4 GP II zaczął wyskakiwać mi błąd na wyswietlaczu ( SPRAWDŹ ŚWIATŁA POZYCYJNE) wszystkie światła normalnie działają i się przełączają tak jak trzeba, tylko miga ten błąd na głównym wyswietlaczu przy odpalonym silniku. Co kilka sekund gaśnie i znowu się pojawia. Gdy zrobiłem tak jak było przed telekodowaniem błąd dalej pozostaje. Jakieś rady? Załączam zdjecie kodów błędów z BSI. Pozdrawiam
sasun71 - 17 Listopad 2023, 09:21

Witam:) W C4 II wersja b7-pozycyjne nie odpowiadają za światła dzienne-jest to żarówka P21/5w gdzie 5w jest pozycją bez zmian ,a 21w pracuje jako światła dzienne-osobiście zmieniłem na LED bo lepiej widoczne..Teraz pytanie czy też żarówki dwuwłóknowe w pozycyjnych..? Bo może tu jest problem.Druga sprawa tam nie ma wersji fabrycznej już na ledach z przodu?Trzecia sprawa w moim aby włączyć/wyłączyć światła dzienne wystarczy menu pokładowe auta ,to samo opcja doświetlania zakrętów lub wycieraczka tylna przy cofaniu.
Maly131 - 17 Listopad 2023, 09:35

U mnie są fabrycznie pozycyjne ledowe i te same światła są jako dzienne tylko świecą trochę mocniej jak pozycyjne. A samochód sprowadzony z Danii i były wlaczone, ze światła dziennie to światła mijania.
Maly131 - 17 Listopad 2023, 12:28

Problem rozwiązany. W telekodowaniu było trzeba wyłączyć opcje „ diagnostyka świateł pozycyjnych” i wszystko wróciło do normy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group