Forum Miłośników Citroena
forum miłośników marki citroen XM xantia BX C1 C2 C3 C4 C5 C6 ZX

Czy wiecie, że...? - Polskie superauto

robert - 7 Sierpień 2011, 23:54
Temat postu: Polskie superauto
Po wielu latach, kiedy nie produkowaliśmy samochodu własnej konstrukcji - a w zasadzie poza samochodami ciężarowymi, dostawczymi i autobusami nigdy nie produkowaliśmy własnych samochodów - światło dzienne ujrzał samochód osobowy zaprojektowany przez polaków. Ostateczny szlif nadał wprawdzie brytyjski inżynier Lee Noble. Co więcej to superauto o niesamowitych osiągach i nietuzinkowej stylistyce. Więcej przeczytacie na stronie producenta.


qwerty - 25 Sierpień 2011, 13:38

moim skromnym zdaniem, nie tędy droga!!! Polacy powinni zaprojektować - wyprodukować autko klasy B, ale jak to bywa w naszej naturze "zastaw się a postaw się" szkoda :(
Automach - 25 Sierpień 2011, 19:29

qwerty, Mam takie samo zdanie jak kolega , a powiem tak polak potrafi dla ciekawostki dodam ze najnowszą BMW klasy 5 zaprojektował polak :-) szkoda ze nie w naszym kraju :-/

Pozdrawiam Krzychu ;-)

walkomzda - 31 Sierpień 2011, 09:41

szkoda szkoda, bo możliwości intelektualne jako naród to my mamy i żeby nie mieć żadnej swojej marki :-/
robson - 9 Sierpień 2012, 07:32
Temat postu: Aż łezka w oku się kręci....
A mieliśmy swoją motoryzację.... Na początku nawet citroeny sprowadzano, choć raczej jeździła nimi bezpieka....






iparts - 25 Kwiecień 2013, 10:26

Kolejny prototyp Polskiego elektrycznego auta http://regiomoto.pl/porta...ka-na-inwestora - ELV001 z Mielca
OponyImpolex - 29 Listopad 2013, 16:05

Te czasu kiedy faktycznie produkowaliśmy samochody już nie wrócą,teraz polacy mogą tylko dzielić się pomysłami z koncernami które już istnieją i mają budżet na to aby je zrealizować. W naszym kraju niestety nie jest to możliwe.
MoonWalk - 25 Sierpień 2015, 01:43

Arrinera ma trafić do produkcji, trafiła już nawet do jakiejś gry. Pod koniec zeszłego roku były testy drogowe, producenci mają kilkaset zamówień. Miejmy nadzieję, że w końcu sfinalizują swój projekt i będziemy mieli auto (i to jakie) rodzimej produkcji.
MarcinLbn - 25 Sierpień 2015, 07:53

MoonWalk napisał/a:
Arrinera ma trafić do produkcji

Nie chcę być niegrzeczny ale Arrinera Husaria trafi do produkcji tak samo jak Wars, Beskid, Clic, nowa Syrenka, nowa Warszawa czy inne auta niby już gotowe do produkcji seryjnej. Czyli nie trafi.

MoonWalk napisał/a:
trafiła już nawet do jakiejś gry

Asphalt 8 Airbourne. Gra dostępna na Androida i Windows Phone (mam i gram, jedyna rzecz do której nadaje się Lumia z WP). Ale przyznam, że w grze nasza Arrinera prezentuje się bardzo fajnie.

Automach napisał/a:
Mam takie samo zdanie jak kolega , a powiem tak polak potrafi dla ciekawostki dodam ze najnowszą BMW klasy 5 zaprojektował polak szkoda ze nie w naszym kraju

Mój kolega, a raczej znajomy po polibudzie znalazł pracę w Niemczech i pracuje jako inżynier w BMW. Czyli my Polacy mamy duże zdolności jeno szkoda, że nie ma możliwości by wykorzystać je w kraju na nasze rodzime innowacje i produkcje. Bo cóż to za produkcja, jeśli klepiemy obce Lancie, Fiaty 500 czy inne Ople Astry czy VW Caddy.
Z tego co wiem, to Polaków w zagranicznych koncernach jest dużo. W BMW, Jaguarze jako styliści, w McLarenie (tym od F1, nie drogowym) i Ferrari... Wszędzie nas doceniają. Tylko my siebie nie możemy docenić i uwierzyć, że możemy coś osiągnąć.

Piotrek333 - 28 Sierpień 2015, 13:53

Ludzie mogą mówić co chcą, ale to nie były, aż tak złe czasy, jak mówią :roll:
W sumie ja wtedy nie żyłem, ale mój ojciec bardzo miło je wspomina.

Polska motoryzacja to piękny kawałek historii.

Nawiązując do prezentacji, tego ekhm. "super auta". Sukcesu nie wróżę, ale mogę się mylić.
Może lepiej by celować w samochód dla "ludu"? Ale taki, który by nie kosztował 5 letniego zarobku minimalnego (bez jedzenia i picia). Bajki, ale kto wie... :oops:


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group