Forum Miłośników Citroena
forum miłośników marki citroen XM xantia BX C1 C2 C3 C4 C5 C6 ZX

Ogólnie - Wymiana rolki napinacza - Citroen ZX 1.9 TDI

gggfunk - 21 Listopad 2011, 19:14
Temat postu: Wymiana rolki napinacza - Citroen ZX 1.9 TDI
Witam,

Posiadam samochód Citroen ZX 1.9 TDI, 1996 rok, 90KM. Mam w nim problemy z paskiem napędzającym alternator, wspomaganie i klimatyzację. W tamtym roku, w okolicach kwietnia był on wymieniany na nowy. Ostatnio, po przejechaniu ok. 2000km od tej awarii, znów strasznie mi go poszarpało i po raz kolejny jestem zmuszony do kupna nowego.Słyszałem, że przyczyną tak częstego zużywania się paska może być rolka napinacza. Dodam, że zaraz po zapaleniu auta słychać piszczenie, które ustaje gdy silnik się zagrzeje.

W związku z tym kieruje do was pytanie - czy trudno jest samemu wymienić tą rolkę? Jak z dojściem tam, da rady samemu czy najlepiej pojechać z tym do warsztatu?
Z góry dzięki za pomoc, pozdrawiam.

Automach - 21 Listopad 2011, 19:22

Ja przypuszczam ze był za mocno albo za słabo naciągnięty pasek , a żaden pasek tego nie wytrzyma na długo , jak będzie za mocno naciągnięty wtedy obciążenie idzie na łożysko i wtedy może one piszczeć , a jak za słabo to pasek piszczy na rolce bo się ślizga ;-) po odpaleniu auta i wymianie paska , przyglądnij się czy rolki równo pracują ale sądzę że tak rolkę wymienia się łatwo ale nie sądzę byś musiał ją wymieniać ;-)


Pozdrawiam Krzychu ;-)

robson - 21 Listopad 2011, 20:57

Jeżeli piszczy pasek, to pewnie jest zbyt słabo naciągnięty. W przypadku zbyt dużego naciągnięcia - wyje rolka. gggfunk, Sprawdź czy rolka napinacza lub alternator nie ma czasem zatartych lub zacinających się łożysk. Wszystko musi chodzić przy delikatnym wprawieniu w ruch.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group