Forum Miłośników Citroena
forum miłośników marki citroen XM xantia BX C1 C2 C3 C4 C5 C6 ZX

Czy wiecie, że...? - jest DARMOWY internet!!!

henryxm - 3 Luty 2012, 15:03
Temat postu: jest DARMOWY internet!!!
Czy posiada ktoś z cytroludów to cudo :-)

http://www.aero2.pl/bdi.html

ANETA. - 3 Luty 2012, 15:06

Nic mi nie wiadomo na ten temat. Darmowy internet? W dzisiejszych czasach nic nie ma za darmo :mrgreen:
henryxm - 3 Luty 2012, 15:24

ANETA. napisał/a:
W dzisiejszych czasach nic nie ma za darmo

No nie ma to fakt .Musisz mieć przecież komputer ( lub telefon) modem USB i 27zł na kartę.
Gdybym wcześniej zatrybił to dostałbym wcześniej a tak
.... złożona umowa po 27 stycznia 2012r. ---- do 30 marca 2012r. :-/

http://aero2forum.pl/

robson - 3 Luty 2012, 17:03

Zbyt szybki on nie jest ale zawsze za freee ;)


henryxm - 3 Luty 2012, 20:20

robson, Masz dostęp do tej darmowej sieci ?

Moje próby na tą sieć...... :-/

Muszę pozbyć się E173 i zakupić E173U-2

http://screenshooter.net/4547478/vamdeha

robson - 3 Luty 2012, 20:27

henryxm napisał/a:
robson, Masz dostęp do tej darmowej sieci ?
nie sprawdzałem ale nawet jakby nie to wyjazdowo może się przydać ;)
henryxm - 3 Luty 2012, 20:38

Tak właśnie :-) posiadam lapka w pracy i po co
? no po co ? :-)
Po co płacić jak można mieć to jeno za 27zł do 2014r 512 kb/s (od 11.05.2012 r. ) :-)

robson - 3 Luty 2012, 20:52

henryxm, Zatem trzeba przesłać dokumenty i czekać na SIM.
henryxm - 3 Luty 2012, 20:55

robson, Tak i uczyniłem ;-)
Jacoll - 4 Luty 2012, 17:21

Jak się jest w zasięgu, to można mieć. :-/ Niestety mój powiat jest po za zasięgiem. :evil:
henryxm - 4 Luty 2012, 20:42

Jacoll, Faktycznie :-/
a kiedyś myślałem ,że im bliżej zachodu tym więcej cywilizacji :-)

Jacoll - 4 Luty 2012, 23:44

henryxm, To juz Ci sie wyjasnilo jak z tym zachodem. ;-)
Automach - 6 Luty 2012, 23:47

Słuchajcie , prześledziłem i nic nie kumam chyba jestem za ciemny :oops: a tez bym chciał internet za zupełną darmochę CO ROBIĆ GDZIE SZUKAĆ :?: :?: :?: :?:



Pozdrawiam Krzychu ;-)

robert - 8 Luty 2012, 13:04

szczegóły znajdziesz tutaj
robson - 11 Listopad 2012, 13:50

Bardzo dobra informacja! Darmowy internet będzie aż do 21 grudnia 2016 roku!!!
Więcej TU

robson - 15 Listopad 2012, 00:27


O tej porze to nawet limit przekracza ten darmowy internet he he
A standardowo to to wygląda tak:

henryxm - 15 Listopad 2012, 09:44

Cytat:
O tej porze to nawet limit przekracza ten darmowy

Nie lubię Cie :evil:

robson - 15 Listopad 2012, 18:54

Właśnie do końca miesiąca jestem zmuszony jechać na darmowym bo limit 18GB w Play właśnie się skończył ;)
W sumie to nawet jakby był płatny i kosztował tyle co Cyfrowy Polsat z prędkością 150MB/s to bym się na to zdecydował. Wiecie dlaczego? Bo nie ma LIMTU!!! Śmiech na sali z tą zawrotną prędkością, z którą to limit skończy się teoretycznie po kilku minutach. ;)

robert - 17 Listopad 2012, 15:14

A ja dalej czekam....
robson - 18 Listopad 2012, 20:06

Sygnał Aero2 miałem słaby bo do nadajnika ok 8km mam. Zakupiłem sobie antenę ale zamiast wzmacniać - tłumiła sygnał. Pieniądze poszły w błoto! Postanowiłem zrobić sobie sam coś, co będzie pomagało w odbiorze sygnału 3G. Trochę pogooglowałem i zdecydowałem się na antenę biquad. Wymiary wziąłem z TEJ stronki. Powiem szczerze, że oczekiwania przerosły rezultat!!! Z sygnału na poziomie 22% uzyskałem 54%!!!
poniżej załączyłem screeny z poziomem sygnały "przed" i "po"

Także jak widać, każdy może zrobić sobie coś za grosze z efektem piorunującym.
Ale jak ktoś będzie miał naprawdę słaby sygnał to może sobie zapodać niezły kombajn.

antenę dookólną:

Podwójny biquad i dookólny ;)

Lub nawet coś takiego:




Jacoll - 18 Listopad 2012, 20:21

No tak ..... a ja zaś w czarnej d.... :evil: zaś poza zasięgiem .... :-(
A lutym się umowa kończy ..... Trza by znaleźć cosik ciekawego ...... :roll:

robson - 18 Listopad 2012, 21:03

Trochę fotek dodaję, odnośnie mojej konstrukcji...


Poniżej widok sygnału przed podłączeniem antenki.

Antena 3G własnej konstrukcji - sygnał bez anteny

A tu zdecydowana poprawa, po podłączeniu anteny. Z tego wygląda, że moja antena dodała 22dBm. Rezultat niezły!

Antena 3G własnej konstrukcji - sygnał z anteną

Kilka fotek konstrukcji:

Antena 3G własnej konstrukcji - widok z boku

Antena 3G własnej konstrukcji - widok z przodu

Antena 3G własnej konstrukcji - tył

Antena 3G własnej konstrukcji - widok z boku

A tak wygląda cała instalacja:

Router


Instalacja na strychu


Jak widać wystarczy zrobić antenkę i nie trzeba nawet wywalać jej na zewnątrz. Mo chyba, że ktoś ma jeszcze gorszy sygnał to maszt i podwójny biquad dadzą razem radę!

henryxm - 19 Listopad 2012, 07:41

robson,
Zrobiłeś pod Frequency [MHz] -900 ?
Grubość ( Wire Diam.) [mm] -2,6mm?
Jak długi jest kabelek połączeniowy ?
Dipol połączony jest z do środka kabelka a reflektor do zewnętrznego?
Czy to działa tylko na samej antenie bez żadnego wzmacniacza?

robson - 19 Listopad 2012, 17:52

henryxm,
Pasmo 900MHz to w rzeczywistości zakres 880 do 960MHz. Ja sobie to wyśrodkowałem i przeliczyłem tą antenę na 920MHz. Do dipola użyłem miedzi do lutowania na twardo ( :!: ), o przekroju kwadratowym 2x2mm. po przekątnej jest to 2√2, czyli na polski ok. 2,8mm. Dodatkowy plus tego, to to, że jest ona strasznie twarda i sztywna. Nie wymaga podpierania w innych punktach. Dla uzyskania większego przekroju przeginałem miedź po przekątnej. To tak, jakby przekrój, jaki "widzi się" ze stacji BTS, był właśnie 2,8mm.
Oczywiście nie mam żadnego wzmacniacza! To są potężne koszta (wzmacniacz sygnału i wzmacniacz nadawczy w jednym). Ale jak ktoś jest desperatem do dla uzyskania darmowego może wydać kilka tys...
Wcześniejszy poziom sygnału też pochodził ze strychu, tylko, że nie było antenki. Kabelek jaki użyłem to ok 1m. Nie chciałem tłumić tego sygnału. Można pójść w drugą stronę - zastosować dłuższy kabelek (powiedzmy 5m) i antenę wywalić na zewnątrz. Efekt powinien być podobny bo dach na pewno też sporo tłumi.

Moje IP ( w tej chwili 151.248.34.192 ) - niestety jest zmienne i co godzinę musze się logować... Ale da się przeżyć ;

iparts - 25 Kwiecień 2013, 11:22

robson - na to rozwiązanie nie wpadłem, także plusik. Na mojej antenie kupionej w PLAY za 39 PLN i wystawionej za okno internet śmiga, natomiast wcześniej zasięgu w mieszkaniu w ogóle nie miałem na samym modemie Huawei.
robson - 27 Kwiecień 2013, 02:32

iparts, Czego się nie robi dla nauki ... ;)
FeTTo - 3 Lipiec 2013, 11:43

Ja mam to szczęście, że mieszkam w dużym mieście i mam internet poprowadzony światłowodami i płace 30 zł miesięcznie za 10GB, zero limitów. Szczerze mówiąc ten darmowy internet to ściema, nawet jak się podłączysz to i tak nie jesteś w stanie nic zrobić
henryxm - 3 Lipiec 2013, 13:13

FeTTo napisał/a:
nawet jak się podłączysz to i tak nie jesteś w stanie nic zrobić

A po podłączeniu do internetu przez Areo2 co chciałeś robić ? :lol:
FeTTo napisał/a:
Ja mam to szczęście, że mieszkam w dużym mieście

Nie każdego to szczęście spotkało :lol:

robert - 3 Lipiec 2013, 20:04

FeTTo napisał/a:
J.... Szczerze mówiąc ten darmowy internet to ściema, nawet jak się podłączysz to i tak nie jesteś w stanie nic zrobić

To zależy do czego komu jest potrzebny internet. Ja go testowałem i powiem, że bez problemu można sprawdzić pocztę, przeglądnąć forum, zrobić przelewy, poczytać informację, ściągnąć jakieś drobne fimiki i mp3.
Internet z AERO2 na pewno nie nadaje się do ściąganie filmów HD, grania w sieci.
Szczerze mówiąc, gdybym nie miał już wziętego abonamentu w TP to na 95% zostałbym przy AERO.

robson - 5 Lipiec 2013, 22:31

No i jest przede wszystkim mobilny! :-P
robert - 6 Lipiec 2013, 20:46

Dokładnie.
wojtis1990 - 1 Grudzień 2013, 10:13

Chłopaki jak wam się dalej spisuje Areo ?
Kończy mi się za dwa miesiące umowa w Play na mobilny internet i zastanawiam się nad tym darmowym.
Obecnie mam w małym laptopie ten internet z playa 15 zł miesięcznie za 30 godzin korzystania - 512 kb/s więc myślę że Areo będzie lepsze. Brać ?

robson - 2 Grudzień 2013, 16:44

Jeżeli miałeś PLAY 512kb/s to Aero ma taki sam transfer ale bez limitów! Polecam. Stronki się ładnie wczytują i do przeglądania netu jest idealny. Musisz sprawdzić tylko czy masz w pobliżu nadajnik AERO.
wojtis1990 - 2 Grudzień 2013, 20:56

Wszystko rozchodzi się o to że to areo ma być jako internet mobilny dla mnie. Często jestem w różnych miejscach w Polsce. Słyszałem wiele pozytywnych opinii, te 20 zł jednorazowej opłaty to chyba żadne ryzyko. Jak wróce do domu to zamówię karte ;)

Właśnie teraz piszę z tego playa. Chodzi mi tylko o przeglądanie stron i poczty.

Jacoll - 2 Grudzień 2013, 21:04

wojtis1990, Z zasięgiem chyba nie będzie wielkiego problemu. ;-)
wojtis1990 - 2 Grudzień 2013, 21:05

O proszę, Jacoll, dzięki, w środe zamawiam :mrgreen:
Tama - 17 Styczeń 2014, 09:30

I jak? Działa? Warto?
robson - 17 Styczeń 2014, 16:07

Tama, jak za darmochę to rewelka ;) Lepsze od LTE bo brak limitów!
wojtis1990 - 21 Luty 2014, 13:42

A więc kilka dni temu dostałem kartę Aero2, ino mam problem żeby to uruchomić. Z play'a śmiga aż miło. Pacjent HP 210 mini, winXP, wbudowany HP un2420 Mobile Broadband Module Modem, program do połączenia HP Connection Manager i jak to ruszyć ? Zasięg jest, PIN wpisuje ale nie łączy się, IP klienta: niedostępne.
MarcinLbn - 21 Luty 2014, 15:43

Urządzenia współpracujące z Auero2 muszą obsługiwać UMTS900 i LTE2500. Twój Hapek rusza te standardy? Bo mi się wydaje, że on chyba obsługi takowych nie ma... Masz jakiś modem na USB aby sprawdzić czy zadziała?
wojtis1990 - 21 Luty 2014, 22:36

MarcinLbn, mój modem jest na liście zgodności Aero2.
Mam modem zewnętrzny ino ma simlocka, pokombinuje jeszcze.

MarcinLbn - 22 Luty 2014, 11:12

Wojtek, a masz jakiś smartfon lub telefon w którym jest możliwość udostępniania Internetu? Z doświadczenia powiem Ci, że mój T-Mobile'owy net chodzi o wiele szybciej udostępniony z telefonu niż z modemu na USB. Nie wiem dlaczego ale tak jest ;-)
wojtis1990 - 26 Luty 2014, 14:30

Dorwałem Huawei E5220s-2, skonfigurowałem Aero2 bo akurat mi sie limit w Playu skończył. Jestem zadowolony a wyniki wyglądają tak:



Będę jeszcze walczył żeby ruszyć to na HP un2420.

materwyx - 7 Marzec 2014, 14:20

Również korzystam z AERO2, jestem zadowolony. Czasami o dziwo nawet YouTube można oglądać i zbytnio nie przycina. Najważniejszy jednak w tym wszystkim jest dobry modem, żeby przedwcześnie nie zrywał połączeń itp. Na tym akurat lepiej nie oszczędzać :)
Pupek - 8 Kwiecień 2014, 10:21

Ja używam aero w pracy od września 2013 i nie narzekam. Chodzi wolno, bo to jest 512 kilo ale tutaj akurat szybszego neta nie potrzebuję. Modem mam Huawej czy jak mu tam z plusa.

Jedyny problem to to, że ostatnio pojawia się problem z włączaniem stron (raz dziennie) i trzeba wpisać kod z obrazka i ponownie się połączyć.

Z zasięgiem nie ma problemu. Sprawdzałem w kilku miejscach (czasem na odludziu) i chodziło bez problemu.

robson - 25 Kwiecień 2014, 00:23

Trochę utrudnili z tym kodem. Ale za darmochę to i tak nie ma co narzekać ;)
brownskin - 27 Kwiecień 2014, 19:59

Ja mam właśnie aero i działa całkiem nieźle. Niewygodne jest tylko to, że co godzinę trzeba się połączyć.
wojtis1990 - 1 Październik 2014, 12:27

Polecam Aero, jestem właśnie na jakiejś wsi między Ciechanowem, a Pułtuskiem w której nawet sklepu nie ma, ale internet jest :)
brownskin - 26 Styczeń 2016, 22:24

Może z czasem wifi będzie wszędzie dostępne
MoonWalk - 6 Marzec 2016, 06:44

Wątpię, bo już w niektórych krajach UE dąży się do zablokowania wolnych sieci WiFi ze względu na bezpieczeństwo, cokolwiek to znaczy. Niemniej chociażby we francji z internetu wi-fi można korzystać tylko, jeśli się np. coś zamówi w danej restauracji. Dostaje isę wtedy kod, nie ma otwartych sieci.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group