Forum Miłośników Citroena
forum miłośników marki citroen XM xantia BX C1 C2 C3 C4 C5 C6 ZX

Dział hydrowozów - Gdzie nabije sfery w swojej okolicy.

jareczek1551 - 7 Maj 2012, 14:53
Temat postu: Gdzie nabije sfery w swojej okolicy.
Witam wszystkich forumowiczów. Poszukuję namiarów na warsztat zajmujący się regeneracją/nabijaniem sfer najbliżej Tomaszowa Lubelskiego w woj. Lubelskim. Jeżeli ktoś takowy zna prosiłbym o jakieś informacje. Pozdrawiam
robson - 7 Maj 2012, 20:25

jareczek1551, Kupuj nowe. Będziesz miał spokój na lata...
Za nabicie sfery krzyczą sobie nawet 80zł a możesz na niej pojeździć parę dni i membrana może ci strzelić. Nikt ci kosztów nie zwróci. Nowa to ok 130zł i gwarancja.

jareczek1551 - 7 Maj 2012, 21:44

No niestety budżet już nie ten. jestem po regeneracji turbiny, wymianie przewodów wysokiego ciśnienia, uszczelka pod głowicą, świece, rozrząd, pompa wody. Jeszcze przede mną filtry i oleje i na nowe gruszki już nie starczy :(
robson - 7 Maj 2012, 21:57

jareczek1551, Oszczędzają bogaci. Nas nie stać na podwójne wydawanie pieniędzy. Ja się już dawno o tym przekonałem...
grigori333 - 8 Maj 2012, 07:44

robson napisał/a:
Nas nie stać na podwójne wydawanie pieniędzy. Ja się już dawno o tym przekonałem...

Dokładnie , ja też .

robert - 8 Maj 2012, 18:09

Ja się bujnę w tym miesiącu na pomiar ciśnienia w kulach i w razie "w" w czerwcu wymienię na nowe. Należy się księżniczce.
MAX - 8 Wrzesień 2012, 01:49

Najlepszy warsztat, a dokładniej najlepszy mechanik od cytryn, zawieszeń itp. w woj. lubelskim to Tomek Franczak w Parchatce - to jest mniej więcej w połowie drogi między Puławami a Kazimierzem Dolnym. Ma tam swój warsztat. Szyld jest wyraźnie widoczny z ulicy, pozatym niebieski DS wiszący nad bramą. ten człowiek zajmuje się tym od ponad 20 lat i przyjeżdżaja do niego ludzie z polowy polski. Nie chcę robić kryptoreklamy ale sam korzystam z jego usług jeśli mam jakiś złozony problem ze swoim xmem. U niego nabija sie gruszki od ręki, aktualnej ceny nie znam bo nabijałem 2 lata temu i nadal na nich śmigam. Podobnie było z moim poprzednim samochodem BX. Gruszki przed nabiciem są sprawdzane, czy nadają się jeszcze do dalszej eksploatacji, może tez zaoferować swoje. Najlepiej udać się autem, bo wtedy sprawdzi funkcjonowanie hydrauliki po nabiciu i ewentualnie podreguluje gdzie trzeba. Warto wcześniej się umówić telefonicznie nr tel. można znaleźć w internecie wystarczy wpisać imię i nazwisko i miejscowość. Ceny za usługę są przystępne a nie spotkałem się z negatywna opinią o tym warsztacie. Osobiście polecam.
MAX - 19 Listopad 2012, 15:09

Sorry! nie Franczak a Grzegorczyk, pomyliłem nazwiska, bo utrwaliło mi się kolegi od którego kupowałem części, ale jak pisałem wyżej, najlepszy warsztat w regionie i ceny bardzo przystępne
grandek - 20 Listopad 2012, 15:23

hej, a znacie jakiegoś magika od cytryn w Poznaniu albo okolicach?
tomradd - 1 Grudzień 2012, 15:05

Z c5 z 2007 r. Lisiecki. Nie baw się w tanich, bo będzie najdrożej.
Zjeżdżają do niego ludzie z całej wielkopolski i nawet z woj. ościennych. On zna się na rzeczy, nie oszukuje, można śmiało zostawić wóz. Jeden problem jest drogi, wystawia faktury, czyli 23% dla fiskusa. Moim zdaniem warto do niego jechać z konkretnym problemem i on go usunie na 100%. Nie bawić się w przeglądy bo wykasuje. Z tą drożyzną to jest jednak tak, że pojedziesz do kogoś taniego a później i tak będzie trzeba do drogiego, więc to warte zastanowienia. Wymienił mi tuleje z przodu, wymienił olej 10w40 250 PLN, elektrozawór od turbiny bosch, tarcze hamulcowe textar, wyczyścił zaciski, nabił gruchy z przodu, wymienił zacisk na używkę 120 złotych, wymienił odboje z tyłu, nagwintował spust w misce oleju, wymienił filtry paliwa i oleju na purfluxa, przesunął lekko tłumik, za wszystko 1900 złotych razem z vatem.
Wiem jednak jedno: gdy będę miał poważny problem w którymś z moich wozów jadę do niego. Bo to prawdziwy fachowiec. Nie oszukuje. Pewnie gdzie indziej wydałbym za to 1500 złotych, ale wiem, że to co zrobił to solidnie. Mam wrażenie, że patrzy na wóz jako całość, co jest przyjemne, bo większośc mechaników wymienia i kasuje. Za części kasuje jak w detalu w intercarsie, czyli około 30% więcej niż na allegro. Wszystko ma plusy i minusy.
Niedługo pojadę na Zakopiańską w Poznaniu. Jeszcze tam nie byłem.

grandek - 6 Grudzień 2012, 14:40

Dzięki za info! A gdzie znajdę ten warsztat tego Lisieckiego? Mam problem z tym ogrzewaniem, sam rozkręcałem, ale pod chmurką ciężko cokolwiek zrobić, i raz jest ciepło raz letnio, a czasem zimno, już sam nie wiem co z tym. Czytałem na forum, i to ten motoreduktor najprawdopodobniej.
grigori333 - 6 Grudzień 2012, 14:56

Wujek google podpowiada , że na kolejowej ale nie wiem czy o tego Lisieckiego chodzi .
grandek - 11 Grudzień 2012, 13:56

dzwoniłem do niego i nie podejmuje się naprawy ogrzewania - modtreduktorów itp... zresztą dzwoniłem do kilku warsztatów i serwisów od francuzów w Poznaniu, i większość się nie podejmuje naprawy tego typu. A tam gdzie się podejmują to wycena co to dokładnie jest kosztuje 150zł, a naprawa w zależności czy motoreduktor czy jakaś "przepona" - cokolwiek to jest to od 400-2000zł,... ech, i co tu robić? takie fajne auto a zimno jakbym maluchem jeździł....
grigori333 - 11 Grudzień 2012, 15:33

grandek, dasz rade , spróbuj szam to wcale nie takie trudne i nie zrażaj się kabelkami które widzisz pod plastikami ;-)
Yacus - 18 Grudzień 2012, 23:56

Panowie,

a wiecie może kto zajmuje się regeneracją sfer w okolicach krakowa? Wiadomo mi o Częstochowie i Katowicach...a w Krakowie kogoś znacie? :)

grigori333 - 19 Grudzień 2012, 05:08

Jest gość w Zielonkach , jak będę w pracy to poszukam bo nie pamiętam dokładnie który to bo jest ich trzech od cytryn .
Yacus - 19 Grudzień 2012, 09:00

Pewnie niejaki Zabiegaj, ul. bankowa 38? : )

Udało mi się znaleźć na internecie namiary do niego.

Swoja drogą nie wiedziałem, że tak blisko ktoś tutaj dobija : )

grigori333 - 19 Grudzień 2012, 09:49

Dokładnie , Zabiegaj i adres się zgadza tel 502-619-379
MAX - 21 Grudzień 2012, 01:23

Na marginesie dodam, że cytryny naprawia tez facet w Jaskowie za Lublinem to dla tych z lubelskiego, nazwiska nie podaję, bo odradzam ten warsztat. Drogi, niesłowny i niesolidny. Nie jest to moja opinia, bo mechanikę i hydraulikę naprawiam sam ale to opinie tych którzy mieli okazję skorzystać. Potem i tak jeździli do Grzegorczyka. Źle zrobiona hydraulika tylko psuje nerwy i pustoszy kieszeń, bo już sam wyciekający lhm nie jest tani jak trzeba dolać 2-3 litry. Na solidnej regulacji czy naprawie nie warto oszczędać bo to sie potem mści i to zazwyczaj w szczerym polu w środku nocy przy kiepskiej pogodzie. Już tak miałem 10 lat temu ze swoim bx em, a to był mój pierwszy hydrowóz. Od tamtej pory wszelkie prowizorki tylko w razie doraźnej awarii i tylko po to zeby dojechać do garażu
Yacus - 27 Grudzień 2012, 09:19

Grigori333,

Niestety pod podanym numerem w zielonkach nikt sfer nie nabija, dzwoniem dzis.

grigori333 - 27 Grudzień 2012, 09:45

Yacus napisał/a:
Niestety pod podanym numerem w zielonkach nikt sfer nie nabija, dzwoniem dzis.
ja mam taki nr. do Zabiegaja
Yacus - 1 Luty 2013, 01:56

Grigori333,
Jestes pewny ze Zabiegaj w Zielonkach dobija sfery? Planuje osobiscie do niego podjechac, a nie chcialbym jechac na darmo :-)

Ewentualnie czy jest ktos inny w okolicach Krakowa, kto dobije sfery?

grigori333 - 1 Luty 2013, 08:30

Zadzwoniłem przed chwilą do niego i niestety już się w to nie bawi bo twierdzi , że to nie opłacalne , nawet sprzętu się pozbył .
Wszystkich zainteresowanych odsyła TU

sasun71 - 1 Luty 2013, 09:00

Przydatna informacja- zauważyłem ogłoszenie warsztatu samochodowego nabijanie sfer montaż w mojej okolicy czyli wieś Rogaszyce koło Ostrzeszowa- wielkopolska .przy okazji podam namiary z reklamy ;-)
bartek1080 - 4 Luty 2013, 12:20

Witam mój znajomy za nabicie bierze ok 40 zł (jeśli przynosi mi się odkręconą)

okolice Bełchatowa

mstaniszczak - 22 Luty 2013, 15:44

Panowie, a jak to jest z tymi sferami? Bo umówiłem się już na wymianę LDS-a i nie wiem czy powinienem jednocześnie wymienić sfery?
grigori333 - 23 Luty 2013, 09:12

mstaniszczak napisał/a:
i nie wiem czy powinienem jednocześnie wymienić sfery?
Jeżeli wszystko działa jak trzeba to nie ma co ruszać , ja mam ten sam rocznik i śmigam jeszcze na orginałach
mstaniszczak - 5 Marzec 2013, 11:10

No i też nie trzeba było:-) Za to wszyło kilka kwiatków - wszytko już zrobione. Pewnie pod koniec roku jeszcze będzie mnie czekało sprzęgło, ale jak na razie wszytko już śmiga:) Tak przy okazji - co ile trzeba wymieniać LDS? W sieci zdania są podzielone. Pan Tomasz z serwisu powiedział mi, że co 200tyś. A gdzieś czytałem też, że co dwa lata;-)
grigori333 - 5 Marzec 2013, 12:14

mstaniszczak napisał/a:
Pan Tomasz z serwisu powiedział mi, że co 200tyś.
I pan Tomasz ma racje pod warunkiem , że te 200tyś. nie będziesz robił przez 20 lat bo tego to raczej żaden olej nie wytrzyma.
mstaniszczak - 5 Marzec 2013, 12:31

Generalnie nie jest to taki majątek, żeby nie można sobie było na to pozwolić nawet co te dwa lata;-) A pytanie czy te nasze wodzidła za 20 lat jeszcze będą w stanie jeździć ;-) Mi się moje tak spodobało, że doprowadzam je do jak najlepszego stanu (a i tak jest w nie najgorszym), ale 20 lat to masa czasu ;-)
grigori333 - 5 Marzec 2013, 13:15

miałem 20-to letniego BXsa i śmigał bez problemu :-)
sailor-ro - 3 Kwiecień 2013, 13:44
Temat postu: Trójmiasto ...
Witam serdecznie,

a gdzie drodzy forumowicze w okolicach Trójmiasta można spokojnie serwisować Cytrynkę?

pozdrawiam

henryxm - 12 Kwiecień 2013, 10:37

No to ja polecę nabijanie sfer azotem jak i bardzo dobrego mechanika od hydrowozów
Zdzisław Łukawiecki
ul.Tarnopolska
Głogów
tel.500 032 722

Jacoll - 12 Kwiecień 2013, 17:57

henryxm napisał/a:
No to ja polecę nabijanie sfer azotem jak i bardzo dobrego mechanika od hydrowozów
Zdzisław Łukawiecki
ul.Tarnopolska
Głogów
tel.500 032 722

Potwierdzam. Byłem osobiście i jestem bardzo zadowolony. :-D

ENRO - 18 Maj 2013, 20:59

Zna ktoś jakiegoś specjaliste od nabijania sfer z okolic rzeszowa?
virooz - 1 Czerwiec 2013, 21:19

TO ja też się podepnę, na przyszłość, do częstochowy mam zdrowo ponad 100KM dlatego do Pana Stanisława nie specjalnie mam 'po drodze'.

Czy ktoś zna a najlepiej odwiedził jakiś serwis Hydropojazdów w okolicach Bielska-Białej, Katowic, Tychów, Żywca?

rules121 - 2 Czerwiec 2013, 11:14

A ja mam 300km do Częstochowy mimo to POLECAM byłem 3 lata temu - szybko sprawnie duża wiedza i nie drogo przede wszytskim, polecam w 100%.
Roman Suchara - 4 Czerwiec 2013, 18:08

virooz napisał/a:
TO ja też się podepnę, na przyszłość, do częstochowy mam zdrowo ponad 100KM dlatego do Pana Stanisława nie specjalnie mam 'po drodze'.

Czy ktoś zna a najlepiej odwiedził jakiś serwis Hydropojazdów w okolicach Bielska-Białej, Katowic, Tychów, Żywca?

Katowice ul. Olgi Boznańskiej 2,Robert Bywalec, 40 zł sztuka.Tylko wcześniej trzeba się umówić telefonicznie,chyba że sam je wymontujesz i zawieziesz,to wtedy od ręki.
tel z przed 10 lat,nie wiem czy nadal aktualny:322094672.Jak znajdę na kom. to podam. :-(

boryscool - 20 Lipiec 2013, 15:01

Witam.
Czy posiada ktoś jakąś wiedzę na temat warsztatu p.Jarosław Wala,
ów pan jest z Rybarzowic koło Bielska-Białej?
Został mi polecony przez znajomego który sprawdzał u niego sfery w DS.
Może ktoś spotkał się z jakąś opinią na jego temat?

JerzyK512 - 1 Luty 2014, 12:46

Odświeżając nieco temat: czy jest jeszcze w Warszawie ktoś, kto podejmuje się regeneracji sfer do BX?
wojtekp - 1 Luty 2014, 13:05

Witam. W Warszawie nabijaniem sfer zajmuje sie np TEN zaklad. Niestety nie jestem w stanie powiedziec ceny za usluge wiec proponuje najpierw tam zadzwonic.
zawisza - 4 Luty 2014, 11:17

Hej wszystkim
Polecam Pana Stasia, byłem robiłem i nie wiele zapłaciłem za robociznę (za części osobno) Zasuwałem tam 220 km i nie żałuję żadnego przejechanego kilometra.
W wolnym czasie naprawia citroeny i tylko citroeny. Sympatyczny, życzliwy, tłumaczy i pokazuje co jak z czym a nie jak niektórzy "yhmm, no tu to"

link do kontaktu http://tanienabijanie.w.interia.pl/

Dokładnie miejscowość MSTÓW dojazd z Częstochowy: kierujemy się objazdem na Warszawę, i na prowizorycznym skrzyżowaniu świetlnym w prawo kierunek WŁOSZCZOWA, w Mstowie zaraz za kościołem (kościół na górce) w lewo i pierwsza w lewo (jak do kościoła, pod górkę) 1,5 km i po lewej stronie.

P.S.
Jadę sprawdzić jutro jakość i koszt speca koło Kalisza (wymiana siłownika tylnego)
http://www.france-serwis.pl/kontakt.html
Pozdrawiam
Maciek

MarcinLbn - 24 Luty 2014, 15:45

Na Lubelszczyźnie tylko i wyłącznie pan Tomek Grzegorczyk. Przede wszystkim profesjonalnie i miło. Można patrzyć mu na ręce podczas naprawy to przy okazji udzieli kilku porad. Robiłem u niego już wiele rzeczy i z kolejnymi tylko do niego. Ceny bardzo przystępne. Nie drze jak inni specjaliści od Citroenów, a raczej od siedmiu boleści. Sfery mam nadmuchane, dwie wymienione na właściwe i zrobiony dodatkowy przegląd dzięki czemu wiem z czym teraz do niego jechać ;-) Z tego co widziałem i słyszałem to bywają u niego ludzie z Rzeszowa, Kielc, Warszawy, Białegostoku czy Łodzi... Jak widać warto. No i ma dwa piękne hydrozabytki :) Należy umawiać się na wizytę telefonicznie. Części "nie do zdobycia" są u niego dostępne praktycznie od ręki. Nie wiem jak radzi sobie z silnikami, zmieniał mi tylko termostat ;-)
Za to NIE POLECAM warsztatów w Lublinie przy ulicy Zamojskiej 20 (Peugeot, Citroen, Renault) i Odległej 6 (hydro Citroen).

Marek94 - 25 Luty 2014, 23:28

A z Podkarpacia lub okolic kogoś znacie ?
leszek5a - 3 Marzec 2014, 21:47

W Zakopanem sprawdzę i nabiję , jeśli membrana jest cała numer tel.503026124
kwoka2 - 5 Marzec 2014, 11:56

Witam,
Poszukuję dobrego mechanika żeby sprawdzić zawieszenie w C5.
Jestem z okolic Międzychodu, po środku między Gorzowem Wlkp a Poznaniem.
Orientuje się ktoś gdzie znajdę dobrego fachowca?

Jacoll - 5 Marzec 2014, 16:44

kwoka2, Jeżeli do Głogowa nie jest za daleko, to daj znać ... podam bliższe namiary. ;-) (sprawdzone na własnej X :-D )
Gdzieś kiedyś czytałem, że ponoć w Poznaniu nabijają (niestety osobiście nie byłem).

gregu - 8 Marzec 2014, 18:58

Witam, potrzebuje kontaktu do kogoś kto zajmuje się nabijaniem stref w okolicach Konina.
Pozdrawiam

cdrw - 11 Kwiecień 2014, 23:00

Witam sfery i zawieszenia mechanika ogólna citroen Peugeot
ja jestem zadowolony pozbawił mnie jazdy taczką teraz łózko wodne
powołać się na Marka
Józef Plombon
Lubin Obora
696-711-123

goodmaster - 18 Maj 2014, 23:38

Jestem z Rzeszowa, wybieram sie do Częstochowy zeby wymienic wszystkie 7 sfer w moim C5 III 2009 bo zawieszenie nie wybiera idealnie dziur nie plynie wg mnie jak powinien ;) . Czy ktos moze polecic tak dobrego fachowca jak w/w trochę bliżej /podkarpacie? Dzięki z gory za info.
wojtis1990 - 19 Maj 2014, 12:15

goodmaster, na Lubelszczyźnie w Parchatce pod Puławami możesz nabić.
grigori333 - 20 Maj 2014, 05:24

goodmaster napisał/a:
wymienić wszystkie 7 sfer w moim C5 III 2009
w pięcioletnim C5 wymieniać sfery?
goodmaster napisał/a:
bo zawieszenie nie wybiera idealnie dziur nie płynie wg mnie jak powinien
Nie wierzę , że winne są sfery.
fiebik - 23 Maj 2014, 23:15

a w warmińsko-mazurskim? czy ktoś może polecić speca od sfer ?
mzjr - 11 Lipiec 2014, 11:55

A może na Podlasiu ktoś jest co się zna na hydrowozach? Słyszałem, że w Hajnówce ktoś potrafi, ale nie potrafię znaleźć namiarów.

Edit:
Znalazłem Pana w okolicy Ełku "Mechanika Pojazdowa Cichosz Jan - Woszczele".
Robił tam ktoś coś?

BartoszWPR - 13 Lipiec 2014, 22:25

Podpinam się pod temat. Gwarancyjne 200 tysia minęło więc czas się zabrać za serwis zawieszenia.
Poszukuję warsztatu/serwisu Warszawa/Pruszkow i okolice. Dobrze by było żeby zrobił to ktoś zaprzyjaźniony z tematem hydro i nie zarżnął mnie finansowo:)

marcin8904 - 13 Marzec 2015, 12:35

Witam! Znacie kogos kto nabija sfery pomiędzy Warszawa a Ciechanowem?
Darkman - 14 Marzec 2015, 16:42

Nabija ktos sfery w Białymstoku, okolicach??
tomeczek - 17 Marzec 2015, 17:01

Do C5 to musi najpierw dorobić zaworek, a potem nabić. Temat stary jak świat, a nowe sfery po 200, gratuluje pomysłu z nabijaniem.
mariush64 - 4 Kwiecień 2018, 08:41
Temat postu: p.Stanisław , Częstochowa
Witam.Czy ktoś ostatnio robił hydro u p.Stanisława z Częstochowy bo link podany na forum nie działa ?
waldek40 - 16 Maj 2020, 06:47

ktoś poleci jakiś zakład Warszawa i okolice? mam do wymiany uszczelnienia tylnego siłownika

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group